SGK dökümümde 1 Ay Eksik Prim

arkadaslar merhaba
aralık 2013 ayının 9 unda iş den cıkdım kısmı personel(part tıme) olarak calısırdım her ay 16 gun sıgortam yatar bunu sgk hızmet dokumunden de goruluo
fakat 2013 11. ay adına herhangı bır prım yatmamıs ..suan tarıh olarak yatmaması normal mı ..sonucda ben 09 12 2013 gunu işden kendı ısdegıme baglı olarak cıkdım

Selamlar
11.aya ait bildirim en geç 23 aralık'a kadar yapılacaktır.Dolayısıyla bildirim yapılmamışsa,görememeniz normaldir.
Aralık ayına ait bildirimde en geç 23 ocak'a kadar yapılacaktır.Haliyle aralık ayındaki çalışmanızı da ancak ocak ayında görebileceksiniz.

Selamlar
11.aya ait bildirim en geç 23 aralık'a kadar yapılacaktır.Dolayısıyla bildirim yapılmamışsa,görememeniz normaldir.
Aralık ayına ait bildirimde en geç 23 ocak'a kadar yapılacaktır.Haliyle aralık ayındaki çalışmanızı da ancak ocak ayında görebileceksiniz.
eyw kardesım ..bı soru daha sorsam sana
engellı statusunde calısıom sgk hızmet dokumunde bunu nasıl anlayabılırım sırketın benı engellı kadrosundan mı normal mı calısdırdıgı bellı bı kod felan varmı bakarak nasıl anlayabılırm

Selamlar
Engelli olduğunuza dair belgeleri işyerine sunmuşsanız,büyük ihtimalle engelli statüsünde primleriniz ödeniyor olabilir.Zaten böyle yapılması da işveren lehine olur.Çünkü işveren teşvikten(indirim) yararlanmak isteyecektir.Hizmet dökümünüzden bunu anlayamazsınız(bildiğim kadarıyla), Ancak o ayki ssk tahakkukuna bakabilir (ilgili kanun veya teşvik numarası yazar) veya da işe giriş bildirgenizde özürlü seçeneklerinin seçilip seçilmediğini kontrol edebilirsiniz.