SGK Yeniden Yapılandırma EKLERİ

Ynt: SGK Yeniden Yapılandırma EKLERİ

Peki bunun yanında bir dilekçe istiyorlar mı?

İyi Çalışmalar.

sgk için yapılandırmaya müracaat eden oldu mu? vekalet istiyorlar mı?

hemen yapılandırma listesini veriyorlar mı?

Hayır. Burda İstanbulda sadece formu alıyorlar. Bir hafta sonra gel diyorlar. Vekalet istemediler.

bağ-kurlular için taksitlendirme formu nerden bulabilirim

nguroy ' Alıntı:
Hayır. Burda İstanbulda sadece formu alıyorlar. Bir hafta sonra gel diyorlar. Vekalet istemediler.

Benden vekalet istediler. Daha önceki taksitlendirmelerde de istemişlerdi

bir sosyal güvenlik merkezi vekalet istedi diğeri istemedi kafalarına göre takılıyorlar bu nasıl iş

En iyisi internetten yapmak. Eski günlerin hatrına bir firma için elden verdim diğerleri içinde internetten yaptım taksitlendirmeleri. Bakalım ödeme planını bekliyorum mail adresime

bağ kur başvuruları fena bostancıya girilmiyor resmen :(

Ant Z ' Alıntı:
bağ kur başvuruları fena bostancıya girilmiyor resmen :(

eyvah eyvah şimdiden böyle yogunluk varsa nisan ayında nasıl olur düşünmek bile istemiyorum

Saygıdeğer arkadaşlar aşağıdaki sorularıma acil cevap verebilirseniz sevinirim.

Bilindiği üzere, Malulen emeklilik şartları; 10 yıllık sigortalılık süresi bu süre içinde 1800 gün prim ödenmiş olması ve SSK ?nın sevkettiği sağlık kuruluşundan %60 çalışamaz raporunun bulunması gerekiyor.

Bilgiler:
15.06.1985 doğum tarihi.
16.07.2004 SSK girişi vardır.
Şu an itibariyle 2030 gün prim ödemesi mevcut.
Henüz alınmış bir çalışamaz raporu yoktur.
SSK giriş tarihine göre 10 yıllık süre 16.07.2014 de doluyor.
SKK giriş tarihinden önce 15 aylık askerlik süresi vardır ve bu 15 ayın 12 ayını askerlikte geçirmiş son 3 aylık için çürük raporu verilerek terhis edilmiştir.

1.Soru:
Askerlikte geçen 12 aylık süreyi borçlanırsa ve öderse, 16.07.2014 de dolan 10 yıllık zaman dilimi 16.07.2013 tarihine çekilmiş olur mu.?

2.Soru:
Sigorta girişinden önce alınmış çalışamaz raporu yoktur. Hastalık sigorta girişinden önce başlamış olabilir ama resmi olarak alınmış ve İşkur veya Ssk ? ya sunulmuş bir rapor yok. Gata ? nın askerlik dönemindeki teşhis raporu vardır. Bu durumda Sigortalı malulen emeklilik şartlarında yararlanabilir mi.?

3.Soru:
1800 gün prim ödediğine göre artık prim yatırmasa sağlık yardımından babasının bağkuru üzerinden yararlanabilir mi.? 15.06.1985 Doğum lu. Zaten babasını yanında ssk?lı çalışıyor.

4.Soru:
Aynı sigortalı 31.03.2010 ? 25.05.2010 tarihleri arasında istirahat raporu almıştır. Ancak bu rapor sisteme işlenmediği yada muhasebecisine ulaştırılmadığı için İlgili aylar için 30 tam gün olarak hizmet dökümü girilmiştir. Tabiî ki işkur?a başvuru yapılmadığı için istirahat parasıda alınamamıştır, üstelik birde o 58 gün için prim ödenmiştir. Torba yasa çıktıktan sonra eksik gün bildirimi yapıldı, istirahat sisteme girildi. Bu durumda istirahatlı parasını alabilirmi.? İşveren ödediği primleri yeni vereceği prim ödemelerinden mahsup isteyebilirmi?

Biraz uzun oldu ama bildiğiniz gibi gündelik sorunlar bu şekilde.
Teşekkür ederim.
Herkese kolaylıklar diliyorum.