Sigorta Primi Ödenmesi Hakkında

Sayın ilgili,
Sigorta primim dolmasına 2 yıl 3 ay 15 günüm kaldı. Ancak Doğum sebebiyle işden ayrıldım. Son çalışmış olduğum işyerinde sigorta primim 6,5 yıl kesintisiz olarak yüksek primden ödendi. Emeklilik maaşımın yüksek olabilmesi için geriye kalan günlerimin de yüksek primden miödenmesi gerekir.?
Bu konuda bilgilerinizi rica eder,iyi çalışmalar dilerim.

2 yıl 3 ay.
Primleri yükseltmeniz çokta katkı sağlamaz.ben pek tavsiye etmem.ne kadar yüksek ödeyeceksinizde maaşınıza bu süre için ne kadar katkı sağlayacak.
Ancak benim imkanım var,yüksek ödeyebilirim diyorsanız priminizi 2,5-3 katına çıkartın,onun belki bir faydası olur.Ancak 200-300 daha yüksek ödeyebilirim diyorsanız bence değmez,aynen böyle kalsın.
Ama yaş şartınıza baktınız mı?
Mesela prim gününüzü doldurup (yaşınızı beklemeniz halinde) ssk'dan ayrılacaksanız,prim yükseltmenize bence gerek yok.Yaşımı bekleyene kadar da çalışıp prim ödemeye devam edeceğim diyorsanız yaşınızın dolmasına da epeyce bir süre varsa priminizi yükseltin.Dediğim gibi kayda değer bir maaş farkı bekliyorsanız en az 2,5-3 katına çıkarın.O zaman maaş farkınız belki elle tutulur bir değere ulaşır.