sigortalı bir işçiyi geçici görev ile başka bir...

Tüm alomaliye ekibine ve bu forumu kullananlara sevgiler..
Öncelikle alomaliye ekibini bizlere forum ortamını açtıkları için teşekkür ederim. Alomaliye linkini sıklıkla takip ediyor ve bilgilerinden kendi nisbetimce faydalanmaya çalışıyorum. Ancak Forum ortamı benim için çok iyi oldu. Bilmediğim veya değerlendirmesini yapamadığım bir çok konuyu daha detaylı görmeme ve incelememe yaradı. Tabiki burada forum kullanıcılarının soru ve cevaplarını yakından takip ediyor bilgilerimi yeniliyorum. Herkese saygı ve sevgilerimle..
Sorum şu;

Sigortalı bir işçiyi çalıştığı işyerinden başka bir ildeki aynı işverene ait işyerine görevli olarak gönderme imkanımız varmı? Süresi ne kadar? Form düzenlencek mi? form örneği?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Geçici iş ilişikisinin ilk koşulu, devir esnasında kişinin yazılı rızasının alınmasıdır. işçinin yazılı rızası alınmadan geçici iş ilişkisi kurulabilmesi sözkonusu olmayacaktır.

ikinci koşul ise; geçici iş ilişkisi kapsamında çalıştırılacak işçinin,

1-holding bünyesi içinde,
2-aynı şirketler topluluğuna bağlı başka bir işyerinde,
3- yapmakta olduğu işe benzer işlerde çalıştırılmasıdır.

üçüncü koşul ise, geçici iş ilişkisinin en fazla 6 ay için olmak üzere yazılı olarak yapılması ve gerektiğinde en fazla 2 defa yenilenebilmesidir.

Geçici İş İlişkisi Sözleşme Örneği
iş bu sözleşme ile ödünç veren ............................işverenliği ile ödünç alan .............................................işverenliği arasında.............................işinin yapılması için...................................adlı işçinin ............................süre ile 4857 sayılı iş yasasının 7. maddesi uyarınca çalışması amacıyla, geçici iş ilişkisi kurulmuştur.

sözleşmenin uygulanması ve sair işçilik hakları ile ilgili olarak anılan madde hükmü ve iş yasasının diğer hükümleri uygulanacaktır.(Tarih)

ödünç veren ödünç alan
ünvan/işveren vekili ünvan/işveren vekili

ödünç veren işverenlik bilgileri

ödünç alan işverenlik bilgileri