Sınava kadar bir hikaye (Eğlence)

• Konbuyu başlatan AnneBenMuhasebeciOldum
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Sınava kadar bir hikaye (Eğlence)

AnneBenMuhasebeciOldum ' Alıntı:
magnacarta ' Alıntı:
yazıyı,bana hitaben yazmadınız heralde
sanırım ,farklı hayat tarzını yaşamak için modacı olsaydınız, daha rahat ederdiniz
muhasebeci olarak da farklı hayat tarzınızı sürdürebilirsiniz size ,kimse karışmaz
konu farklı hayat tarzınız ya da farklı hayat tarzı istemeniz değil
ya da sınırları zorlamak ,hippiler gibi kural ve düzeni hiçe saymak değil
yapılan esprinin bayağılığı...

vay anasını bee.... nerden bilecektikki. bilseydik önce yazar sonra sana gönderirdik. sende içinden espirileri ayıklar, bayağı olanlar, bayağı olmayanları işaretlerdin. sonra bizde altına "uygun görülmüştür" diye şerh düşüp yayınlardık.

Bunu yazdığına sevindim.Hiç olmazsa seviyenizin ne olduğunu daha iyi anladık.Sana daha fazla yoruma gerek kalmadı.

Hasan Bey,Size her zaman saygı duymuşumdur.Çünkü geçmiş dönemdeki paylaşımlarınızı kimse inkar edemez.Yüz yüze sizinle her türlü muhabbeti yapabilirim.Sadece demek istediğim bunun yerinin burası olmamasıydı ve siz beni geri kafalılıkla suçladınız.Ama olsun eğer kusurum buysa,geri kafalı olayım.Ben böyle mutluyum.Neyin nerde konuşulacağını bilmiyorum o zaman ben !!!!

Değerli arkadaşım yeterlilik, kusura bakmayın bilmediğim için size isminizle hitap edemiyorum. Yüzyüze görüşemiyoruz ama keşke birbirimize hiç olmazsa isimlerimiz ile hitap edebilseydik.

Sizi geri kafalılık ile suçladığımı hangi mesajdan çıkarttınız açıkcası anlayamadım. Ben size sadece şikayet ettiğimiz eski kafalı zihniyetin etkisinden kurtulamadığınızı söyledim. Eğer buradan geri kafalı anlamını çıkarmışsanız yanlış anlam çıkarmışsınız. Bunu neden söylediğimi buradan anlatmam zor çünkü görüyorum ki yukarıda yazdıklarım sizleri tatmin edememiş. Dediğiniz gibi birgün yüzyüze görüşme fırsatımız olursa size bunu anlatmaya çalışırım.

Eğer birisi birini suçlamışsa o ben değilim aksine sizlersiniz. Sizler beni ahlaksızlıkla ve cevap verip de uzamasını istemediğim diğer ithamlarla suçlamışsınız. Arkadaşlar ben sadece kendi yazdıklarımdan sorumluyum. Bu tartışmalara sebep olan dün geceki yazdıklarımı bugün tekrar tekrar okudum. Şimdi bu mesajı yazmadan önce birkez daha okudum. Tekrar tekrar okudum ki, rahatsız olduğunu söyleyen arkadaşlar haklılarsa onlardan özür dileyeyim. Özür dilemem için haklı olmalarına da gerek yok aslında. Rahatsız olmanız bile sizlerden özür dilemem için yeterli. Fakat arkadaşlar ben gerçekten yazdıklarımdan bu kadar rahatsız olunmasını gerektirecek birşey göremedim. Yoksa ben gerçekten çok mu ahlaksızım?

Ama bakıyorum birkaç arkadaşımızda yazılanların gayet normal olduğunu söylemekte. Hadi ben ahlaksızım da yazılanların normal olduğunu söyleyenlerde mi ahlaksız. Hadi geçtik biran için muhasebeci olduğumuzu unutmak arzumuzu, burada bulunanların aldığı eğitim ve yaşları bunları sorun etmeyecek kadar yeterli görünüyordu benim gözüme. Maalesef yanılmışım ve yanlış düşünmüşüm, yanlış yapmışım.

Yazdıklarımın bana göre bu kadar abartılacak bir yanı olmadığını tekrar belirterek, sırf birkaç arkadaşımız (belki düşüncesini açıklamayan daha fazlası) rahatsız olduğunu belirttiği için onlardan özür diliyorum. Böyle, meslektaşlar arasında anlamsız bir tartışmanın başlamasına sebep veren yazılarım için lütfen beni affedin.

Dilerim sınava hazırlananlar ilk önce sınavlarında, hali hazırdaki meslek mensupları da şimdi sınava hazırlanan arkadaşlarımız ile birlikte tüm meslek hayatları boyunca çok başarılı olurlar. Ben ilk önce hayatı, sonra insanları, daha sonra mesleğimi ve en son olarak da benimle aynı işi yapan tüm arkadaşlarımı (meslektaşlarımı) çok seviyorum.

ve birden o kart sesle sıçradı
Hüsnü ben sana yat diyemi bu kadar maaş veriyorum ne yaptın kdv leri bak daha faturalar duruyor
Hüsnü bir anda içinden derin bir oh çekti
Aman Allahım hepsi bir rüya imiş
ne hale getirdi şu sınav stresi beni
of of neyse işime bakayım
az kaldı zaten

işlerin bitmesine dedi. sınav açıklanma tarihi yaklaştıkça böyle rüyalar görür olmuştu.
Rüyadan uyanmanın keyfi, patrondan fırça yemenin keyifsizliği ile

........

ve birden o kart sesle sıçradı
Hüsnü ben sana yat diyemi bu kadar maaş veriyorum ne yaptın kdv leri bak daha faturalar duruyor
Hüsnü bir anda içinden derin bir oh çekti
Aman Allahım hepsi bir rüya imiş
ne hale getirdi şu sınav stresi beni
of of neyse işime bakayım
az kaldı zaten

işlerin bitmesine dedi. sınav açıklanma tarihi yaklaştıkça böyle rüyalar görür olmuştu.
Rüyadan uyanmanın keyfi, patrondan fırça yemenin keyifsizliği ile

az önce bir yıldız kaydı şunu diledim.
.........amin. amin.

.........................................

stajeriz ' Alıntı:
allam bu halk kahramanlarının hepsini topla bir odaya kapat. açlıkta çekmesinler, susuzlukta ölene kadar birbirlerini eleştirip dursunlar. amin. amin.
stajeriz ' Alıntı:
allam bu halk kahramanlarının hepsini topla bir odaya kapat. açlıkta çekmesinler, susuzlukta ölene kadar birbirlerini eleştirip dursunlar. amin. amin.

Arkadaşlar,

Eğlence diye başladı ama giderek konu tatsızlaşıyor. Lütfen birbirinizi/birbirimizi kırmadan tartışmalara son verelim... Başka konularda tartışmaya devam fakat bu konu burda bitmeli bana kalırsa.

Herkese iyi haftalar, iyi çalışmalar...

Ama cok güzel film bile cevririr vallahi :)

hep benim yazdıklarmı silindi. bundan sonra çok önemli şeyler yazıcam.