Sınava kadar bir hikaye (Eğlence)

• Konbuyu başlatan AnneBenMuhasebeciOldum
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Sınava kadar bir hikaye (Eğlence)

insanlığı önemliydi. ama mesleklerimiz uyusurmuydu. uyşurdu ya o insan vücudunun sağlığı ile ilgili bende milletin cebindeki paranın

idi eskiler. ama şimdi böyle değil hep bir elden bu meslek gelişmeliydi. kahramanımızda ilerde meslektaşımız olacaktı. bukadar aç ve karaktersizlik olmamalıydı. hüsnüde bunları biliyordu ki

yine sınav günü aklına geldi.Vermeliydi bu sınavı.Tok,karakterli olmalıydı :)

ı :) taze bitmiş bi biskrem versem dedi hemşire. o sırada hüsnü düşünüyordu aklına sınav gelmişken gvk md.22 değişmişti soru gelebilirmiydi.

kan şekerim düştü galiba benim,bana hastanenizden 1 senelik yemek fişi verin yoksa doğrarım kendimi,birde kan vermek için otobüse biniyorum aylık akbil istiyorum bunu duyan başhekim

keki vericem ama kansızlığının karşılığında sultanahmete gidecek tövbe edeceksin. ve birdaha seni burda görmeyeceğim diyecekti ama tam o sırada ayağı takıldı önünde sarışın kara kaşlı hemşire duruyordu adamın kilosu

70 ve elinde de her bırı 10 kılodan 3 tane yuvarlak agırlık var adam kopruden gecmek ıstıo ama kopru 100 kılo kaldıramıyor adam karsıdan karsıya nasıl gecer............ Hüsnü kendi kendine saçma sapan hesaplar yapmaya başlamıştı bile.Daha fazla rezil olmadan hemen hastaneyi terketti ve

iddaa biletine isabet eden parayı almaya gitti. dün gece cimbomu 6-0 almıştı maçı. :):):):)

brüt alış karını artırmak ve 5 kilo kanı üretmek için yiyeceği pekmezi almak yolunda katlanması gereken fırsat maliyetinin ne olduğunu hesaplamaya başladı

ist.u bilmeyen biri olsaydım ümraniyeye nasıl giderdim dedi. ve buldu

-Abi bak ben SMMM olcam
-Eeeeee
-İşte abi güzel meslek dime
-Biletin nerde birader
-Sınavlara da az kaldı be abi

acımış bir şekilde yüzüne baktı ve tedavisini yaptıktan sonra hiç birşey demeden odadan çıktı.Hüsnü çok kötü olmuştu.Bütün bu olanlarda neyin nesiydi,arap saçına dönmüştü hayatı......

SINAVA SON 3 GÜN..........

Sınav günü artık ensesindeydi.Hiç bir derse tam olarak çalışamamıştı ve bu saatten sonra da....

Bu kişi 85 kilolarında,yanakları kanlı kanlı,saçlarını açmış gözleri yiyecek arar gibi fır fır dönen biriyidi.Aman Allahım bu o evet evet bu odada ki Meryem hanımdı
-Me me me meryem hanım
-Buyrun benim cicim
-Sizin ne işiniz var burda ?
-Sana bu güzel saçlarımı ve sportif bedenimi göstermeye gelmedim heralde

Çok şaşırmıştı.Ne kadar kilo almıştı böyle
-Sana sınavda başarılar dilemeye geldim,ancak bir sorun var.Belgelerini inceledim sabıka kaydının tarihi geçmiş şeker.
-Nasıl yani yaaa?
-Korkulacak bir şey yok.Ben çözümünü buldum.Al bakim şu zarfı ne verirsen elinle o gelir seninle.Hadi döner sermaye açık kaldı beni bekliyor.

Hüsnü ne diyeceğini şaşırmıştı ve.....

(Sürekli toparlamak için Hüsnüyü uyutup uyandırıyoruz kısaca hayal gördü diyoruz)

Hüsnü kanepede uyuyakalmıştır uyandığında ( Yeni aramıza katılacakları mesleğimizden ve bağlı bulunduğumuz odadan nefret ettirmeyelim bunun için bolca zamanları olacak zaten) internete maillerini kontrol etmek için girer. Ve gözlerine inanamaz iş başvurusunda bulunduğu bir şirketten cevap gelmiştir.

Ama eğlencesine başvurduğu son ütücü ilanıdır bu. bende talih olsa annem kız doğururdu zaten deyip

birazda dertlenmektedir.
-Vay anasını,teknoloji aldı başını gidiyor ütücü ilanları bile artık maille cevap veriyor
diyerek derinlere dalmıştır.
Zaten artık iş başvurularına gitmemeyi düşünmemektedir çünkü bu hafta sonu sınavları olduğu için

istanbul'a gidecektir. (kahramanımız Bursa'lıdır :) )bavulumu hazırlıyayım bari, diş fırçamı da unutmayayım. sonra otelde

sakal traşı olurken birden aklına daha önce söylediği şu sözler geldi.

"bende talih olsa annem kız doğururdu zaten" bu sözler beyninde şırrrak diye patladı ve aklına şımpadanak bir fikir geldi. Hazır Bursa'da iken ve aklına da bu söylediği sözler gelmiş ve şırrrak diye beyninde patlamışken neden cinsiyet değiştirmiyordu. Evet evet kadın olsa dünya daha güzel olurdu ve hemen ünlü plastik cerrahlarımızdan Kemal Change Eder'in yanına gitti ve operasyon gerçekleşti. Artık o Hüsnü'ye Hüsnü demeyecektik, artık onun adı Hüsniye idi. Belki böyle daha güzel olacaktı hayat, hem Meryem denen yellos da nasıl kadın olunurmuş görecekti. Üstelik Hüsnü'nün pardon Hüsniye'nin Bursa'da yaşadıkları Bursa için söylenen şu sözü doğruluyordu sanki.

"Bursa'ya birrr girriişim vardı, ay canım tontişim birde çıkışım" gerçekten Hüsniye'nin çıkışı çok hoş olmuştu. Artık İstanbul'a ailesinin yanına gitme vakti de gelmişti. Fakat ailesi bu değişikliği nasıl karşılayacaktı, mahallede pala Orhan lakabıyla anılan, elinden gümüş işlemeli oltu taşı tesbihini hiç düşürmeyen, gömleğinin ilk üç düğmesi göğsündeki siyah ve kıvır kıvır kıllarını gösterecek şekilde her daim açık ve sürekli cilalanmasından ötürü pırıl pırıl parlayan siyah topuklu sivri ayakkabılarıyla mahallenin ağır abilerinden Hüsniye'nin babası bu duruma ne diyecekti. Hüsniye evlerine 15 dakika uzaklıktaki çocuk parkında bu duruma kendini hazırlıyordu. Kaydıraktan kayan çocukları izlerken birden kendi çocukluğu aklına gelmişti. Çocukken babası ile birlikte

pazarda zerzavat satarken hep bugünleri düşünmekteydi. bir gün güzel bir kadın olacağım ve bütün kapılar ardına kadar açılacak önümde. şimdi o günler yakındı. derken yanına biri sokuldu. ona,