Sınava kadar bir hikaye (Eğlence)

• Konbuyu başlatan AnneBenMuhasebeciOldum
  • Başlangıç tarihi
A

AnneBenMuhasebeciOldum

Ziyaretçi
##### Bir Stajerin Romanı ######
Yazar : Anonimmmm.....

Sınava girmek için yaklaşık altı ay ders çalıştı. Rüyasında bile

Ynt: Sınava kadar bir hikaye (Eğlence)

Olmaz jennifer bu saatte olmaz, zaten gözüme erkek gibi görünüyorsun. Hem sonra Marc gelir (kocası marc anthony) ikimizide vurur, Allah muhafaza sonra sınava da giremem. Namus meselesi bu

diyerek sayıklarken aniden uyandı. Saçma Sapan rüyalar görmeye başladım diye söylenerek doğruldu... Saate baktı... Büroya geç kalmak üzere olduğunu farketti

Masanın üstünde duran notlardan,otobüste giderken tekrar etmek için hangi dersi yanıma alsam dedi ve

.................

bu sınav için tam 6 aydır çalıştığını hatırladı ve izne gerek olmadığına, patronla bu yüzden kapışmanın yersiz olduğuna karar verdi.hem daha

sonra izin hakkını kullanıp kendini Kaş'a, çılgın mavilere, eşsiz doğaya atmaya karar verdi ancak

arkadan münir ozkul'un sesini duyar gibi oldu. "Atma ziyaaaa"; ne izini de ne kaşı. Üstelik

patronu kdv, muhatasar derken kesin izin de vermezdi. Zaten parası da yoktu. Bütün parasını sınav için harcamıştı. Birden keyfi yerine geldi aklına

.....................

aklına ne kadar gel-git fikirli olduğu geldi. Çünkü daha biraz önce param yok diye kederlenirken hemen şimdi keyfinin yerine gelmesi tuhaftı. Acaba aklına aldığı milli piyango bileti mi gelmişti de keyiflenmişti. Ne de olsa bu bileti yolda yürürken üzerine bir kuş pisledikten sonra almıştı. Kuş üzerine pislerken, "hadi yine iyisin, ikramiyeyi sana zıçtım" demese belki bu parasızlıkta yine almayacaktı o bileti ama

ve biletine baktı amorti bile olmadığını gördü büfeden nikotini aldı ve bir parka giderek sigarasını tüttürdü anlamıştıki kolay para kazanmak kendisine kısmet değildi ve derslere daha fazla asılması gerekiyordu bu heyacanla daha fazla ders çalışacaktı

ki aslında kendisi fazla öyle sıkıntıya gelebilen bir insan değildi hem ne gerek vardı şu fani dünyada yıllarını harcasın sonrasında kanun bilmezlerin karşısına çıksındı. ulan dedi kendi kendine ben bu düzeni bozarım ama

sonra toparlandıve iş yerine vardığında masasının üstü dünden kalma işler ve dosyalarla doluydu. Yapacaklarını sıraladı aklında ve işe koyuldu

................

Artık bıkmıştı büroda hep aynı monoton işler yapmaktan bir yandan söyleniyordu bir yandan işleri yapıyordu. ne olacak bu işin sonu endişesi vardı hep içinde belgeyi alsam ne olacak yanii diye düşünüyordu yanlış meslekmi seçmişti acaba

Ama artık çok geçti, bulaşmıştı bi kere ve bunuda başaracaktı. Belgeyi alıp çok daha iyi bir iş bulup rahat edecekti. Öyle büyük hayalleri yoktu sadece

rahat bir yaşam sürmek emeğinin karşılığını almak istiyordu bir yandan iş ilanlarına bakıyordu internette

birde ne görsün kendi işyerinde kendi konumu için iş ilanı var