Şirket Merkezi Mücbir Sebep Hali İlan Edilen İllerde Olup Mücbir Sebep İlan Edilen Yerler Dışındaki SGK Dosyaları

şirket merkezi mücbir sebep hali ilan edilen illerde olup mucbir sebep ilan edilen yerler dışındaki SGK dosyaları da mücbir sebebe dahil ediliyor mu? sgk tarafından ödemelerle ilgili ertelenme durumu hakında bir bildirim var mı

Bildiğim kadarıyla sadece bölgedeki mükellefler açısından mücbir sebep ilan edilmiş.
Mesela bu soruya paralel,şunun cevabı da henüz belli değil.(en azından ben netleştiremedim)
Bölgede faaliyet gösteren meslek mensuplarının, diğer illerde bulunan mükellefleri açısından vergisel yükümlülük ne olacak?Bunun da cevabı henüz yok maalesef.

Bildiğim kadarıyla sadece bölgedeki mükellefler açısından mücbir sebep ilan edilmiş.
Mesela bu soruya paralel,şunun cevabı da henüz belli değil.(en azından ben netleştiremedim)
Bölgede faaliyet gösteren meslek mensuplarının, diğer illerde bulunan mükellefleri açısından vergisel yükümlülük ne olacak?Bunun da cevabı henüz yok maalesef.
Merhaba Tahsin Bey
Sorunuzun cevabı aşağıdadır