fonradar

Şirket ortağı bağkur

Ynt: Şirket ortağı bağkur

arkadaşlar bağkur ile görüşmem neticesinde de ekim/2008 den önceki boşluklar dikkate alınmıyormuş
4/a olarak sigortası devam edebilir...

iyi çalışmalar..

Geçmişte 100 m2 inşaat alanı olan kişiye 120 metre kare plan çizmiştim belediye de atlamış olayı, şimdi adamın 120 m2 den 4 katlı evi var. Ona benzemiş.

duygukorkmaz ' Alıntı:
arkadaşlar bağkur ile görüşmem neticesinde de ekim/2008 den önceki boşluklar dikkate alınmıyormuş

iyi çalışmalar..

Sizin durumunuzun açıklaması şöyledir.

Kişi ssk'lı çalışmasına ara verdiği için bağkura geçiyor.

Daha sonra bağkuru devam ederken ssk'lı oluyor.

Kişinin 01/10/2008 tarihine kadar hem bağkur hem ssk?sı var.

Ancak

01.10.2008 tarihinden önce kişinin bağkura tabi olmasını gerektiren bir durumunun olması ancak kişinin 01.04.2009 tarihine kadar kayıt yaptırmaması durumunda bağkurluğu 01.10.2008'den itibaren başlıyor. (Böyle bir uygulama olmasaydı halen bağkurlu kalacaktı)

Bu nedenle kişinin bağkuru iptal oluyor. Ve ssk?lığı devam ediyor.

duygukorkmaz ' Alıntı:

iyi çalışmalar..

Benim söylediğim gibi...

Ben sorudaki 10.2008 öncesinde hiç bağkur açılışı yapılmadığını atlamışım
evet eğer10. 2008 öncesinde hiç bağkur açılışı yapılmamışsa en erken 01.10.2008 den itibaren açılış yapılır fakat 01.10.2008 den önce açılış olursa o zaman boştaki süreler sayılmaz diye bişey yok
Ancak sizin anladığım kadarı ile başlangıç hiç olmadığından 01.10.2008 de başlar o zamanda ssk lı olduğunuzdan sorun yoktur