Smmm A B C Grubu ????

Smmm staj baslatma sinavinda A B C gruplari ne anlama geliyor. Lisans mezunuyum bu yil basvuracagim. Hangisine basvurmam gerekiyor ?

Arkadaş bence yol yakinken git devlet memuru ol hic bulaşma sana abla tavsiyesi emin ol ömrün 10 yıl uzar

Memur olmakta kolay degilki. Smmm sinavlarinda bi sansimi denemek istedim. Bence iyi bir meslek smmm. Siz neden oyle hic bulasma dedinizki ?

Arkadasim bu işin kolay oldugunu kim söyledi sana emin ol devlet memuru olmak kolay ben bitirmelere giriyorum bıktım akli olan girmez zaten siz benim söylediğim i dikkate almazsiniz yazin bugun ku tarihi bu isin icinr girince cikamayacaksiniz bir yil oturup 5 ders ten sinava girneye zor diyosunuz yaklasik 15 dersten sinava girip baslatmaya kazanacaksin staj yeri bulacaksin staji baslatacaksin 3 yil staj yapacaksin bunun sonunda smmm yeterliğe gireceksin 8 dersten yazili sinav evet kpsy kazanmaktan kolay bencede şansını dene

Son düzenleme:
Ben size smmm olmanin kolay oldugunu soylemedim zaten. Memur olmak tabikide smmm gore daha kolay ama torpil varsaa oda. Torpil yapicak insanim yok nabicam ? Smmm olmakla memur olmanin arasindada daglar kadar fark var. Ayrica zorlu bi surec oldugununda farkindayim. Kolay ile ne kazanilio. Herseyin bi zorlugu var zaten.

Ben sadece a b c grubundan hangisine girecegimi merak ettim. Bilen arkadaslar cevaplayabilirmi ?

SERMAYE PİYASASI MEVZUATI18.00-19.001 Saat
Arkadaşlar bu nedir ya bu sınava biz dahil değiliz dimi

Ben size smmm olmanin kolay oldugunu soylemedim zaten. Memur olmak tabikide smmm gore daha kolay ama torpil varsaa oda. Torpil yapicak insanim yok nabicam ? Smmm olmakla memur olmanin arasindada daglar kadar fark var. Ayrica zorlu bi surec oldugununda farkindayim. Kolay ile ne kazanilio. Herseyin bi zorlugu var zaten.

Ben sadece a b c grubundan hangisine girecegimi merak ettim. Bilen arkadaslar cevaplayabilirmi ?
Tesmer sitesinde sınav ile ilgili yerleri okursanız a b c nin staj başlatma ile alakasının olmadığını görürsünüz.

A.b.c grubu sinavlar sizi ilgilendirmiyor onlar önlisans mezunlarinin girdiği sinavlardi ama artik o sinavlar yok suan sadece bu gruptaki kisilerin sinavlari ve stajlari henüz sifirlanmadi bitince kalkacaktir

tHeBLack evet senin durumunu anlıyorum hen azından bir smmm olarak hepimiz anlıyoruz, ama bu işin de cılkı çıkmış durumda önümüzdeki yıllarda bi gelişme olmayacak,
Sen bence Zorlu1982 ablanın tavsiyelerini dikkate al bende de sana abi tavsiyesi :)

sınavlar bu işin en kolay tarafı özellikle staja başlama sınavı, smmm likte işler biraz farklı yürüyo girince anlarsın :D

arkadaşlar bizler bu sınavın zorluklarını biliyoruz fakat zorluklarını anlatalımda tercihi arkadaşa bırakalım. smmm olmak isteyenlerin bu işe karşı olan istediğini kırmayalım. En başta hepimizde bir heyecan vardı bunu unutmayalım.