SMMM Belgesi Kiralama Hakkında

arkadaşlar merhaba, smmm belgesi kiralamak istiyorum.ücretler hakkında bilginiz var mı?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: SMMM Belgesi Kiralama Hakkında

:) :)

Gayet sıradan olağan bir iş yapılıyor.

smmm belgesi kiraladın diyelim galiba bu soruyu soran arkadaşın mesleki tecrübeside yoktur. sana söyleyim belgeyi kiralamak demek resmen kendini bütün işlemlerde resmiyet altına sokmak demektir. mesela vergi mükellefi olcaksın, ssk tescili senin adına açılcak, ve bu kiraladığın kişi borçları ödemezse zincirleme sorumlu sen olcaksın. bütün ceza ve külfetinede katlanacaksın. iyi cesaret. ben şahsen kim olduğu belli olmayan güvenmediğim bir kişiye belgemi vermem.

ayçıl ' Alıntı:
arkadaşlar merhaba, smmm belgesi kiralamak istiyorum.ücretler hakkında bilginiz var mı?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Bunun bir suç olduğunu biliyor olmalısınız.

ayçıl ' Alıntı:
bilmiyordum üzgünüm gerçekten :(

Neyse arkadaşım öğrenmiş oldun.. Bidaha aklına böyle bir fikir getirme.. Hem yasak hemde sorumluluğu tahmin edemeyeceğin kadar büyük...

Üzülecek birşey yok. Ama yasaktır gerçekten. Yalnız yapan da çok var.

Çok utanç verici bir durum. Bu konu hakkında fikir sahibi olamamak ne demek? Sizin gibi düşüncede olanların bu formda işi ne ?

mesleğe bak gelde şimdi yeterlilik sınavlarına hazırlan

O değilde..
Piyasasını merak ettim şimdi. Bilen bi söylesinde bizde öğrenelim bu sorumluluğun ( ve suçun) altına girerken ne kadarcıkla giriyorlarmış.

Her kulvarda oldugu gibi düşene bi tekmede siz vurun arkadaşlar....
arkadaşın kağıt üzerinde başarılı oldugu aşıkar dostlarında eczaneler ruhsat kiralar Smmm ler kiralıyor gibi bi duyum aldıysa ondan öle bi soru sormuştur. temiz duygularla sorduguna inandım.bize düşen alkışlamaktan öte veya elma armut muhahbeti gibi kırıcı kelimelerden öte sorumluluklarını anlatmak.
O ruhsat kiralma mevzuları 1990 ve öncesinde kaldı tek tük cok guvendiği biri varsa oda belki ssk sorumlugu vs bahsedilmiş zaten bence uzatmayalım.kendisi pişman zate sorduguna

zavallılar diye bir başlık açmıştım.BU mesleğe girmek isteyenlere mizahi bir biçimde yanlış yolda olduklarını anlatmaya çalışmıştım, ama gerçeklere gözünü kapayanlar bu başlığı kaldırdı.Alın işte size gerçek ,helal olsun bu başlığı açana, zavallılara en güzel zavallı cevabı.Smmm belgesi: satılan mamülün mamülünün mamülü. Arkadaş sana şunu söyleyeyim bırak burda sana gülenleri.bu piyasa çok ucuz anadoludaysan bedava belge bulursun yakın akraba vs. ama akraban yoksa en fazla 250,00TL hiç bir sorumluluğunda yok çünkü arayanın soranın yok. En güzelini düşündün bu iş ancak bu kadar temiz yapılır.suç muç işleride hikaye.

hayırdır sayın möderatör dün ilgili konuyla alakalı bir yazı yazdım küçük birde fıkra anlattım önce yaynlandı sonra kaldırmışsınız çok aykırımı budunuz.yoksa fikire saygı bu kadarmı neden yazım kaldırıldı anlamadım.

Biz burda sinav sorularini tartisiyoruz gelmis belge kiraliycam diyor bu kisi belgeyi aliyor ya kendimden utaniyorum boyle insanlarla ayni meslegi sectigim icin belge kiralamak ne demek ya git kendini bogaz koprusunden at daha iyi