SMMM Ruhsat Alma İşlemleri

Ynt: SMMM Ruhsat Alma İşlemleri

seval003 ' Alıntı:
aynıdır çünkü yeni siteden aldım bende alacağım ruhsatı tek merak ettiğim benim de 30 gün içinde almalısınız denmesi gerçekte bu şekilde süreye uymak mecburi mi bizim topluluktan biri 2002 veya daha önce haketmiş ama almamış bu sene gidip aldı ama bize gelince bu şekilde bekletirler mi bilemiyorum
benim de arkadaşım 3 yıl önce sınavlarını vermiş ve belgeyi almaya hak kazanmış...ancak ruhsatı hala almamış...
şaşırdım ...böyle bir zorunluluk yeni mi uygulamaya konulmuş..

ben 2001 yılında sm olmuştum ama blgemi 2005 yılında aldım ve 2005 teki fiyatlardan. Kazanılmış haklar kaybedilmez.Bu süre zarfında bir kaç kere adrese yazı gönderdiler gelin kaydınızı yaptırın diye o kadar. ben de para ayarlayınca gittim aldım. Bakalım smmm ye geçiş için ne kadar fark alacaklar.

Sınav sonuç belgesi eline ulaşan oldumu arkadaşlar.

isterseniz odadan alınabiliyormuş ruhsat için bekliyorsanız gerek yok diye biliyorum.

sınav sonuç belgesi henüz gelmedi bana:)

OUTCRY ' Alıntı:
sınav sonuç belgesi henüz gelmedi bana:)
istanbul odasına gittim. internetten alınan sonuç belgesi yeterli dediler. oradan print ettim verdim. başka bir belge beklemenize gerek yok

sayın temenni, ilk tören ne zamanmış ve bu törene yetişmek için en geç ne zaman müracat gerekiyormuş bilginiz varmı bu konuda?

M.Gür ' Alıntı:
sayın temenni, ilk tören ne zamanmış ve bu törene yetişmek için en geç ne zaman müracat gerekiyormuş bilginiz varmı bu konuda?
töreni değilde ruhsatı ne zaman alırız diye sordum. 4 ay sonra filan dedi. biraz geniş söylüyorlar herhalde.

temenni ' Alıntı:
M.Gür ' Alıntı:
töreni değilde ruhsatı ne zaman alırız diye sordum. 4 ay sonra filan dedi. biraz geniş söylüyorlar herhalde.

askerde say, stajda say, yeterlilikte say, şimdide ruhsat töreni içinmi şafak sayıcaz.. vala bitmez bizim şafak :(

Arkadaşlar, ben de Bursa odası ile ile görüştüm.

1.460 TL Türmob + 1.065 TL Bursa SMMM Odası + 135 TL Kaşe ücreti = 2.660 TL'den bahsettiler.
Türmob kredi kartına 6 taksti Oda ise 3 taksit yapıyormuş.
Ekim ayına kadar giriş işlemlerimizi yaptırırsak bu tutarların alıncağı söylendi. Ekim ayından sonra değişiyormuş. Kayıt işlemi yapıldıktan sonra ruhsatı almak birkaç ay sürüyormuş fakat ünvanımızı
kullanabilirmişiz.. :) Çok şükür.... :)

Ayrıca Ankara'dan tebrik yazısı (Kazandı Belgesi sanırım:)) gelecekmiş. Bu yazı ve birdünya evrak sıraladılar, bunlarla odaya başvurmamız gerekiyormuş..
Hepimize hayırlı olsun arkadaşlarr.

herhangi bir yerden evrak beklemeyin arkadaşlar. ben işlemleri internet çıktısı ile yaptırdım.

temenni ' Alıntı:
herhangi bir yerden evrak beklemeyin arkadaşlar. ben işlemleri internet çıktısı ile yaptırdım.

tesmerin sitesindeki sonuç çıktısını almamız yeterli mi?

selam

14 mart sınavını kazandım
sonuç belgesi henüz gelmedi
şu an için ismoo ya verecek 2.00 tl m yok
bu konuda bir süre sıkıntımız var mı
yeni yasa ve tebliğlerde bu konuda yeni bir yaptırım var mıdır?
tören ne zaman
selamlar

tesmerden kazandı begesi gelmeden odadan kayıt formları geldi :) bu ne hız :)

pomak gibi benim de durum nane.
Kafam karıştı oda giriş ücreti 315,aidat 210,türmob 1.415.
Şimdi ben bir müddet belgeyi kullanmayacağım fakat ismmmoya üye olmak gerekiyor mu bunun için
315+210 mu vermemiz gerekecek?Geçici bir belge falan veriyorlar mı?Bir de 30 gün süre vermişler.
Bu süre zarfında parayı yatırmazsak durum ne oluyor?Cevabını bilen varsa lütfen yardım etsin.Tşk.

çevik001 ' Alıntı:
pomak gibi benim de durum nane.
Kafam karıştı oda giriş ücreti 315,aidat 210,türmob 1.415.
Şimdi ben bir müddet belgeyi kullanmayacağım fakat ismmmoya üye olmak gerekiyor mu bunun için
315+210 mu vermemiz gerekecek?Geçici bir belge falan veriyorlar mı?Bir de 30 gün süre vermişler.
Bu süre zarfında parayı yatırmazsak durum ne oluyor?Cevabını bilen varsa lütfen yardım etsin.Tşk.
1415 türmob aidatı 6 ya bölüyorlar. 235 x 6

210 + 315 = 525 ismmmo yu eğer mesleği yapmayacaksan ikiye bölüp 262 6 taksit yapıyorlar 43 X 6

yani 278 X 6 taksitle işlem yapabilirsin.