SMMM Ruhsat Alma İşlemleri

Ynt: SMMM Ruhsat Alma İşlemleri

Atakan005 arkadaşım çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Şu krizde hatırlı bir mebla tutuyor. İş olmayınca SMMM yede olmuyor YMM ye de her an işsiz kalma tehlikesi bizede gündemde olabiliyor. Zaten firmalar Genel Muhasebeyi bünyeden çıkarıp bürolara vermeye başladılar. Bunun sebebi işlerin durgunluğa girmesi personel çıkışları vs. kısacası resesyon. 70 işçiyle çalışan finmada şu an 5 kişi var biride ben artık ön muhasebenin bile altına düştü sekreterlik hizmetine döndü muhasebe birimleri tabi her işletmede böyle değildir. Ama genel böyle. Herkese kolay gelsin.

kravat insanın içini kararttın diyeceğim ama gerçekler bu :(

ben de dün ismmmo'ya gittim ama sadece gittim yatıramadım geldim.30 gün içinde yatırın vs diyorlar.
2000 TL bugün için büyük para uff şu lanet kriz hafiflese de biraz yüzümüz gülse.En azından 6 değil de
12 taksit falan yapsalar ne bileyim.İnsanın morali bozuluyor sınavı kazan zaman-paranı sonuna kadar harca sonra yüzdük kuyruğuna geldik yine para...

arkadaşlar günaydın ruhsat için başvuru şart mı çevik 30 gün demişsin ben almak istemiyorum şu anda yine de 30 gün şartı varmı kasımda almayı düşünüyorum nasipse

15 mart 2009 sınav sonuç belgesi henüz elimize ulaşmadı ne zaman gelir bir bilginiz varmı kredi kartıyla ödeme her oda için geçerlimi bigilendirieseniz
sevinirim

ödemeleri 30 gün içinde mi yapmamız gerekli bu şart mı arkadaşlar

Resmen mali müşavirim :) Oda sicil kaydım var artık :)

hayırlı olsun atakan005 umarım meslek hayatında da başarıların devam eder.kutlarım :)

Belli bir tören tarihi yokmuş ist.smmmo yu aradım başvurulara göre bir tarih belirleyeceğiz dediler.

ayrıca 7/7 yapanlar için ruhsat alma konusunda bir ayrıcalıkmı var arkadaşlar bilen varmı sormayı unuttum ben :)

Arkadaşlar İstanbul da olup kazandı belgesi gelen arkadaşlar var mı? Benim ki hala gelmedi.

hazerfan ' Alıntı:
Arkadaşlar İstanbul da olup kazandı belgesi gelen arkadaşlar var mı? Benim ki hala gelmedi.

Evet ben dün imza karşılığı teslim aldım, postayla geldi. İsterseniz bağlı olduğunuz postahaneye bir sorun..

Suzan Hn kusura bakmayın cevap veremdim birkaç gündür foruma bakamadım.
ismmmodan gelen mektupla 30 gün, ürmobta 15 gün yazıyor.

günaydınlar

yazan 30 günün hiç bir yerde dayanağını bulamadım bilen varmı sadece bir an önce parayı almak için midir

arkadaşlar banada geldi sonuç kağıdı 30 ve 15 günlük süreler var, bu sürelerin hiçbir bağlayıcılığı yok, sonuçta biz bu belgeyi almaya hak kazandık onlar da istiyor ki biran önce alın belge ve aidat paraları gelsin, tek sebep bu. herkes iş ve para durumuna göre bu belgeyi alır bir süre yok. yalnız her yıl bu tutarların yükseldiğini de unutmayalım. kolay gelsin.

arkadaşlar merhaba,

bana ismmmo dan üye bilgilendirme formu geldi,30 gün içinde ruhsat başvuruları için odaya müracaat etmemiz gerektiği belirtiliyor.oda yı aradım böyle bi zorunluluk olmadığını istediğimiz zaman başvurabileceğimi söylediler.bilginiz olsun..

Kocaeli odasının aldığı ücret 2730 olmuş :( yeni kazananların ödiyeceği rakam üstelik taksitte yapılmıyomuş,niye bukadar uçurum var arada bilmiyorum ben ist.dan aldım 2.000 falan ödedim arkadaşım kocaelinden alıcak rakamı duyunca resmen şok oldum

Arkadaşlar sınav sonuç belgesi dediğiniz şu Türmobdan gelen yazı mı? içinde notlarımız falan yazıyor bide ruhsat işlemlerini yazıyor.. o bakımdan merak ettim..

İzmir smmm odası için;

oda giriş aidatı ise 810 TL
Türmob.. 1465 TL+135 TL kaşe ücreti

Toplam: 2410 TL

Arkadaşım bana izmir odasından 2350 demişlerdi.kaşe için ayrıca 135 demişlerdi.İndirim mi yaptılarki fiyatlarda acaba!!!!

kocaeli odası şaşırmış durumda nereye şikayet edicez kime başvurcaz hiç bilmiyorum!!!!!!