SMMM Sözleşme Damga Vergisi.

URUM79

Fenomen Üye
Arkadaşlar merhaba İnteraktif vergi dairesinden SMMM sözleşmelerine ait damga vergisi beyanını nasıl yapıyorsunuz.?

Arkadaşlar merhaba İnteraktif vergi dairesinden SMMM sözleşmelerine ait damga vergisi beyanını nasıl yapıyorsunuz.?

Merhaba
Gördüğüm kadarıyla interaktif VD üzerinden smmm sözleşmesiyle ilgili damga vergisi beyanı bulunmuyor.Kira sözleşmesi için var ama smmm sözleşmesi için yok. en son yaptığım açılış işleminde diğer bütün işlemleri ivd üzerinden yapmış ancak kendi sözleşmemi,daireye giderek tahakkuk ettirmiştim.
Yeri varsa da maalesef ben bilmiyorum.

Damga vergisi mükellefiyeti açtırın. Her ay defter beyandan verebilirsiniz

Merhaba
Bu mükellefiyeti kimin adına açtıracaksınız.Meslek mensubu adına mı? smmm sözleşmelerindeki damga vergisini meslek mensubu adına mı tahakkuk ettiriyorsunuz.? ben mükellef adına tahakkuk ettiriyorum ve doğal olarak damga v.mükellefiyeti (zorunluluk dışında) açtırmıyorum.

Merhaba
Gördüğüm kadarıyla interaktif VD üzerinden smmm sözleşmesiyle ilgili damga vergisi beyanı bulunmuyor.Kira sözleşmesi için var ama smmm sözleşmesi için yok. en son yaptığım açılış işleminde diğer bütün işlemleri ivd üzerinden yapmış ancak kendi sözleşmemi,daireye giderek tahakkuk ettirmiştim.
Yeri varsa da maalesef ben bilmiyorum.

Bende kendi sözleşmem için daireye gitdim. Fakat işgüzar memur bana sistem üzerinden kinayeli bir şekilde yapabileceğimi söyledi. Bende nasıl sorusunu sorduğumda açıklama kısmına smmm sözleşmesi diye yazarak diyerek geçiştirdi. Çok araştırdım ama malesef verilemiyor.
İnteraktif vergi dairesi genel dilekçe kısmından vermeye çalıştım. Dilekçek kabul oldu. Tahakkukun kesilmesini bekliyorum.