Smmm ücreti olarak ne kadar istemeliyim.?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Smmm ücreti olarak ne kadar istemeliyim.?

champell59 ' Alıntı:
Bu arada ben 4.000.-TL gelirle çalışan hiç bir doktor tanımıyorum. Eğer varsa bildiğiniz aramızda para toplayıp yardım edebiliriz adamcağıza...

Muayenehanesi olmayan devlet çalışanı doktorlar 2000 civarı alıyor.

Bizim oralarda çok var ;)

hanmiroğlu ' Alıntı:
champell59 ' Alıntı:
Bir smmm nin alacağı maaş skalası niye aşağı çekilmek isteniyor anlam veremiyorum. Sanki aşağı çekecek kişi bu mesleğin içinde değil. Kafa yapısı değişmediği sürece semer vuran çok olur. Arkadaşlar kıstasımız 3.000.-TL olsun. Ama bu rakamı söylerken de bu işi gerçekten bilen kişilerden bahsediyorum. Sadece beyanname çıkartıp, muhasebe kayıtlarını yapabilen kişilerden bahsetmiyorum. Dört dörtlük muhasebeci olabilen bütün raporlamaları ve analizleri layıkiyle yapıp işverenine önünü gösteren muhasebecilerden bahsediyorum.
Bürocuları ayrı tutuyorum. Yeni büro açan bir meslek mensubu bile 2 sene içinde yetenekleri ile orantılı olarak 3.000.-TL barajına ulaşabiliyor. ondan sonrada rahat bir şekilde yoluna devam ediyor. Neyse bu konularda hemfikir olabilirsek en azından kendi aramızda ağız birliği etmiş oluruz. Saygılar...

büro için 3000 tl ye itirazlar gelecektir özellikle ilk itirazı bürocu iremden bekliyorum.
tahminen büro içinde 1500 tl yeter de artar diyenler olacaktır...

şişirdiniz ama iyice..

champell59 ' Alıntı:
Bu arada ben 4.000.-TL gelirle çalışan hiç bir doktor tanımıyorum. Eğer varsa bildiğiniz aramızda para toplayıp yardım edebiliriz adamcağıza...

döner sermayeden haberiniz yok galiba??

şişirdiniz ama iyice..

champell59 ' Alıntı:

döner sermayeden haberiniz yok galiba??
[/quote]

döner sermayeden senin haberin yok, dr lar o parayı alıyor demişsin yukarıdaki yazılarında. Size bi tavsiye şiştiyseniz soda için, iyi gelebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...