SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

Merhaba arkadaşlar, sınavım mart 2010 da. çalışmak için dehanın setini aldım. sınavı kazanan arkadaşlardan çalışma deneyimlerini bizimle paylaşmalarını rica ediyorum. öncelikle hangi dersten başlayalım, nasıl çalıştınız, nekadar zaman ayırmalıyız? yardımcı olursanız sevinirim. herkese başlarılar

Ynt: smmm yeterlilik sınavına dair

Sınava hazırlanmak için ne kadar zaman gerektiği ve çalışma metodu kişiden kişiye ve bilgi birikimize göre değişir. Size kendim çalışırken izlediğim yoldan bahsedersem eğer yaklaşık 4 ay önce başladım. önce maliyet daha sonra sırayla analiz, denetim, temel hukuk, meslek hukuku ve vergi hukuku na çalıştım. bu sırayı 2-3 defa tekrar ettim. zayıf olduğum derslere ağırlık verdim. en son finansal muh. geçmiş yıl sorularına çalıştım. Kolay gelsin

Ynt: SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

bide şunu sormak istiyorum. TDHP nı ezberlemek gerekirmi. sınavda veriyorlarmı?

Mali analiz için tavsiye ettiğiniz bi kitap varmı?

aylam ' Alıntı:
Mali analiz için tavsiye ettiğiniz bi kitap varmı?

odanın staj toplantısında bedavaya dağıttığı kendi yayını olan siyah kapaklı kitap ve geçmiş sorular yeterli. bunlar yetmezse (ki bana yetmişti) piyasadaki herhangi bir kalın kitabı alın.

o kitap bende var. banada yeter o zaman :) teşekkürler

sınava giren arkadaşlar bi sorum olucak, finansal muhasebe sorularında dönembaşı bilonco kalemlerini veriyor ve bilançoyu hazırlamamızı istiyor. şimdi burda sorum şu: bu tarz soruları yaparken nasıl bi yöntem izliyorsunuz. ben önce kalemlerin hesap nolarını başına yazıyorum sonra tek tek tarayarak önce dönen varlıkları , duran varlıkları gibi....sınıflara yerleştiriyorum ??? ama oldukça zaman alıyo. bu işin belli bi tekniği varmı yoksa herkes kendi tekniğinimi kullanıyor. bide bu hesap planı ezberlenecekmi :((<??

bu sınavda kurşun kalem kullanabiliyormuyuz? bide müsvette kağıt veriyorlarmı?