SMMM Zorunluluğu

tancam

Üyeliği Durduruldu
Üyeliği Durduruldu
20 milyon cirosu 5 sgk lı çalışanı olan bir ithalat firması ben kendi şifrelerimle kendi bünyemden beyannemeleri göndermek istiyorum dışarıdan smmm istemiyorum bünyemde bu işleri yapabilen personel mevcut zaten bütün işi biz hallediyoruz smmm lerden memnun değilim artık çalışmak istemiyorum diyor elbette ki profesyonel şekilde smmm ile çalışması taraftarıyız ancak yasalar akrşısında böyle bir hakkı var mı işverenlerin yoksa her işveren muhakkak surette smmm ile çalışmak zorun da mı ben kendi bünyemde kendi şifrelerimle kendim halledebilirim deyip smmm yi diskalifiye etme şansı var mı teşekkürler.

a. kendi bünyesinde bağımlı SMMM çalıştırır
b. YMM ile anlaşması var ise
Bunların dışında kendi beyanlarını gönderemez.

firma bünyesinde smmm çalıştırmıyor ymm ile de işi yok sıradan düz muhasebecilerle işini hallediyor zaten maalesef smmm den memnun değilller bütün işi firmanın bünyesinden hallediyorlar neden smmm ile uğrşalım zaten her işi çözebiliyoruz diyorlar bu durumda kendi şifresiyle işlemleri yapabilir mi bu firma teşekkürler.

firma bünyesinde smmm çalıştırmıyor ymm ile de işi yok sıradan düz muhasebecilerle işini hallediyor zaten maalesef smmm den memnun değilller bütün işi firmanın bünyesinden hallediyorlar neden smmm ile uğrşalım zaten her işi çözebiliyoruz diyorlar bu durumda kendi şifresiyle işlemleri yapabilir mi bu firma teşekkürler.

Sayın tancam,

Ne yazıkki böyle bir şansı yok. Beyannamelerin imzalatılma zorunluluğu nedeniyle. Gidip şifre talebinde bulunduğunda bu gerçekle yüzleşir zaten.

20 milyon cirosu 5 sgk lı çalışanı olan bir ithalat firması ben kendi şifrelerimle kendi bünyemden beyannemeleri göndermek istiyorum dışarıdan smmm istemiyorum bünyemde bu işleri yapabilen personel mevcut zaten bütün işi biz hallediyoruz smmm lerden memnun değilim artık çalışmak istemiyorum diyor elbette ki profesyonel şekilde smmm ile çalışması taraftarıyız ancak yasalar akrşısında böyle bir hakkı var mı işverenlerin yoksa her işveren muhakkak surette smmm ile çalışmak zorun da mı ben kendi bünyemde kendi şifrelerimle kendim halledebilirim deyip smmm yi diskalifiye etme şansı var mı teşekkürler.

Neden böyle bir arayış içindesiniz anlamış değilim ama size tavsiyem mesleğine sahip çıkan bir SMMM meslektaş ile anlaşma yapman dır.

Bunda anlaşılmayacak bir şey yok,olayın benimle de alakası yok :) firma sahibi pek çok smmm ile çalıştı ama çok titiz olduğu için beğenmiyor zaten çantacılıkdan öteye geçemiyor maalesef çoğu smmm bu da mesleğimizin bir sorunu her şeye hep bahaneler üretip suçu karşı tarafa atan smmm lerden bıkmış işveren içerdeki elemanları zaten bütün işlemleri yapıyormuş ben de isterim ki her firma smmm ile çalışsın ve işverenlerde bu mesleğin değerini bilsin işverenler ne kadar paracı önyargılı asabi olursa olsun bizler bu mesleği çok çok ama çok titiz yapıp işverenleri de yönlendiren lokomotif olmalıyız vagon değil

Sayın Kevork beyin cevabına katılmakla birlikte birde bu kişi hisselerini devredip smmm ruhsatı alsın.O şekilde çalışsın.İçi rahat eder en azından.

Firma maalesef kıytırıktan bir smmm ile çalışmaya devam ediyor ama korkarım işverenin elinde kalacak :) adam çantacı bürosu bile yok yemek saatlerinde gelip kebap yiyor bilgisi nakıs, kendisi nadan, e mail atıyorsun cevap yok watsap atıyorsun cevap yok belli bir mekanı yok yoldayım şurdayım burdayım ordayım görmedim vesaire vesaire bahane çok pastanın hepsini ben yiyeyim diyor ne eleman ve sekretre kimse yok her şeye yetişmesi de na mümkün , bila istisna smmm lerin kahir ekseriyeti kifayetsiz,hülasai kelam bu durumda smm lerin şadan işverenlerin de handan olması hayal

Son düzenleme:
Hani nokta hani virgül :) tancam en sonunda vuracam seni :)
Aha dur yaa iki tane virgül gördüm. :) Olacak,az daha gayret :)

Firma maalesef kıytırıktan bir smmm ile çalışmaya devam ediyor ama korkarım işverenin elinde kalacak :) adam çantacı bürosu bile yok yemek saatlerinde gelip kebap yiyor bilgisi nakıs, kendisi nadan, e mail atıyorsun cevap yok watsap atıyorsun cevap yok belli bir mekanı yok yoldayım şurdayım burdayım ordayım görmedim vesaire vesaire bahane çok pastanın hepsini ben yiyeyim diyor ne eleman ve sekretre kimse yok her şeye yetişmesi de na mümkün , bila istisna smmm lerin kahir ekseriyeti kifayetsiz,hülasai kelam bu durumda smm lerin şadan işverenlerin de handan olması hayal
Çalıştığı SMMM memnun değilse bir başkası ile anlaşır, tabii paradan kısacam diye düşünmeden.

merhaba, smmmleri beğenmiyorsa gidip sınavlara girip smmm olsun kendi beyannamesini göndersin.
5 liralık işi 2 liraya yaptırmaya çalışan adamları çevrenizden gönderin.