SMMM'lerde geçici vergi

1. Geçiçi vergi beyannamelerin de mükelleflerin stopajlarını yazmadım.4.dönem geçici vergi beyannamesini verirken hepsini yazsam sorun olur mu?

2.yıllık beyannameyi verirken kesinti listesi ile biirlikte hangi evrakların verilmesi isteniyor?mümkünse kanun metni şeklinde değil de maddeler halinde açıklayıcı bir şekilde yazar mısınız?

şimdiden teşekkürler...

Ynt: SMMM'lerde geçici vergi

Mükelleflerin stopajlarını yazmayınca geçici vergi ödemesi çıkmadı mı?

Zarar çıktı demek diye düşünüyorum. Eğer öyle ise 4. dönem yazsanız olur.

Kesinti listesinden başka evrak istenmiyor. Zaten listeyide elektronik ortamda veriyoruz.
Mahsup yaparkende mahsup dilekçesi kafi oluyor.

4. dönemdede yazmayabilirsin yıl sonundaki beyannameye liste yapman yeterli..
yıl sonunda kesinti listesinin haricinde evrak vermene gerek yok iade çıkarsa sonradan istenen evrakları götürebilirsin

benim vergi dairesi iade çıkması durumunda gelir vergisinden sonraki zamanda kesinti yapılan mükelleflerin vergi dairelerinden kesinti listesinin onaylanmasını istiyor aksi takdirde iadeyi yapmıyor.

prof67 ' Alıntı:
benim vergi dairesi iade çıkması durumunda gelir vergisinden sonraki zamanda kesinti yapılan mükelleflerin vergi dairelerinden kesinti listesinin onaylanmasını istiyor aksi takdirde iadeyi yapmıyor.

Evet kesinlikle, İzmir'deki vergi daireleride iade durumunda bu şekilde işleme alıyor. Bu onaylı listeyi görmeden iade yapmıyorlar.