SSK Müfettişi ile Görüşme

merhabalar bugün sir ssk müfettişi ile görüşmemi paylaşmak istiyorbazı bilgileri almak için antalya il teftiş müdürlüğüne gittim ve bilgi almak istediğimi söyledim. beni yönelndirdikleri müfettiş ile aramda geçen konuşma
1. maaşları bankadan yatırıyoruz bordrolamaya gereke var mı?.... /..... Evet var.
2. eğitimdeki personeli çalışma dışı gösterebilir miyiz? ..../..... evet. bir ön sözleşme imzalayarak eğitimi seçim süreci içerisinde gösterebilirsiniz ve bu süreyi 15 güne kadar uzatabilirsiniz.
3. anketörler satış temsilcileri gibi zamanı belli olmayan çalışanlara taşeron sözleşme gibi sözleşmeler imzalatılabilir mi?... / .... hayır. yarı zamanlı gösterip mutlaka sözleşme imzalatın ve 10 günlük ssk yatırın.
4. araç teslim edilen personele kendi güvencemiz için ne yapılabilir? .../.... mutlaka adrese dayalı tutanak imzalatın. onun dışında yasada belirlenmiş birşey yok.
saygılarımla umarım ilgilenenlerin işine yarar.

Ynt: SSK Müfettişi ile Görüşme

:) :)

Teşekkürler sn Alagöz. Çok yararlı olmuş.

merhabalar müfettişliğin dikkatine edirne uzunköprüdeki ekmek fırınları kurumunuz tarafından neden denetlenmiyor bir çoğu emekli işççi çalıştırmaktadır buda olumsuz olarakbizleri etkilemektedir patronlar sigorta ödememek için kaçak olarak emekli işçi çalıştırıyor biz çalışanlar sigorta istediğimiz için işsiz kalıyoruz bu sonuç nereye kadar gidecek emekliler hem devletten maaş alıyor hem çalışıyor bizler maduruz müfettişliğinizde gereken ilgiyi göstermiyor neden baskınları sıklaştırmıyorsunuz sabah 6.30 7arası baskın yapsanız hepsi çalıçırken yakalarsınz .bu duruma bizzat müfettişliğinizin el atmasını önemle rica ediyorum.durum böyle giderse biz çalışanlar ne yapalım sygılarımla baskınlarınızı sıklaştırırsanız sigortasız işçileride yakarsınız müfettişler geldiğinde sigortasız işçileride emeklileride kaçırıyorlar neden günlük defterleri müfettişler tarafından kontrol edilmiyor o defterde çalışanların isimleri yazılı saygılarımla

nereye ihbar edicem beni bilgilendirin lütfen

yengwç ' Alıntı:
merhabalar müfettişliğin dikkatine edirne uzunköprüdeki ekmek fırınları kurumunuz tarafından neden denetlenmiyor bir çoğu emekli işççi çalıştırmaktadır buda olumsuz olarakbizleri etkilemektedir patronlar sigorta ödememek için kaçak olarak emekli işçi çalıştırıyor biz çalışanlar sigorta istediğimiz için işsiz kalıyoruz bu sonuç nereye kadar gidecek emekliler hem devletten maaş alıyor hem çalışıyor bizler maduruz müfettişliğinizde gereken ilgiyi göstermiyor neden baskınları sıklaştırmıyorsunuz sabah 6.30 7arası baskın yapsanız hepsi çalıçırken yakalarsınz .bu duruma bizzat müfettişliğinizin el atmasını önemle rica ediyorum.durum böyle giderse biz çalışanlar ne yapalım sygılarımla baskınlarınızı sıklaştırırsanız sigortasız işçileride yakarsınız müfettişler geldiğinde sigortasız işçileride emeklileride kaçırıyorlar neden günlük defterleri müfettişler tarafından kontrol edilmiyor o defterde çalışanların isimleri yazılı saygılarımla

:) muhteşem
canım ülkem...