Staj Sınavına Hazırlık ?

tuba07

Katkı Sunan Üye
Merhabalar ben hazirandaki staj sınavına girmek istiyorum.Hazırlanmak için alanında iyi olan yayınevlerinden kitap almak istiyorum bildiğim sadece murat ve deha yayınları var emin değilim burada sınava girmiş başarılı olmuş kişiler çalışma yöntemlerini ve kitaplarını söylerlerse çok yardımcı olurlar
teşekkürler cevaplar için...

teşekkürler cevabınız için bende memurluğu düşünüyorum ilerde ancak smmm sınavına da bir kez gireyim istiyorum...

teşekkürler cevabınız için bende memurluğu düşünüyorum ilerde ancak smmm sınavına da bir kez gireyim istiyorum...

HİÇ BULAŞMA
dönüşü olmayan bi yol girdin mi çıkamıyorsun yılların emeğin paran gidiyor
sınavı kazanmak dert bir yerlerde staj yapmak ölüm yeterlilik sınavları tam bir fiyasko kitapta olmayan alakalı olmadığın sorular soruluyor. Ruh sağlığın için girme bence..........

Bence de hiç bulaşma. Dünya kadar paran emeğin gidecek. 3 yıl başkalarının ağzının kokusunu çekeceksin. Az maaşa çalışacaksın. Sonra bir daha sınava gireceksin. Yine kasacaksın. Genç yaşta saçların ağaracak. Sen memurluğa çalış bence.

Kesinlikler KPSS daha kısa ve garanti bir yol. Nacizane görüşüm SMMM sınavı bi şansımı deneyim sınavı değil kesinlikler...

şansımı deneyim değil ben smmm olmak istiyorum o sınavları başarıyla geçebilmek istiyorum kpss daha garanti evet ben liseden beri muhasebenin içindeyim o sebepten staj sınavına girmek istiyorum memurluk aklımdan çıkmış değil çünkü smmm olup ta kpssye hazırlanabilirim a grubundan böyle bir ihtimal de var

Karar tamamen sizin. Ben 7 Kasım 2009 senesinde staja başlama sınavını kazanarak bu sürece başladım. Yıl 2014 daha süreç devam ediyor. :) Harcadığım paraların çetelesini daha tutmadım ama boş bi günümde kafama taktım ne kadar para harcadığımın listesini yapacağım. Bu süreçte ALLAH'a şükür ailem en büyük destekçim oldu maddi manevi... Staj yeri bulmak zor. 7 ay 5 kuruş para almadan çalıştım, temizlik, özel işler dahil her işi yaparak. Kısacası sabrınız ve maddi dayanma gücünüz zayıfsa biraz zor olur. Şanslıysanız güzel para veren yer bulabilirsiniz. Stajyerim dedin mi hemen bakış açısı değişiyor...

haklısınız zor bir süreç ben şuan çalışıyorum işten çıkarmıyım bilmiyorum ama nasip tabi bilemem ancak haziranda olmasa bile kasımda iyi bir çalışmayla sınava girmek istiyorum kaynaklarım neler olmalı hangi yayın evi olmalı yardımcı olabilirmisiniz ?

bende KPSS derim.. bu süreç çok zor.. tek dersten meliyorum resmen ( maliyet ) ... ruhsat alıncada olaylar pek matah değil.. büro açacak yaşa gelirsen zaten heves saabır kalmaz... 2. si bu meslek anadan , babadan zengin işi..

Ben staja başlama sınavına girerken deneme amaçlı bir banka sınavına da girmiştim. Banka Türkiye'nin en köklü özel bankası idi (isim vermiyeyim. :) ) ben reddettim. Bazen düşünüyorum pişman gibide oluyorum. Çünkü şu an 4 yıllık çalışan olucaktım. Ve büyük ihtimal ufak tefek terfi bile olabilirdi. Her ay düzgün maaşımı, 3 ayda bir çift maaşımı ve satış yaparsam primimi alıcaktım, maaşımda neyse o rakamdan gösterilecekti. Şimdi ise hala birşeyler olmaya çalışıyorum... :( Muhasebe Denetimi yaktın beni :(

umudumu yitirmeye başlıyorum :( devlede girmek de kolay değil ki işletme mezunu olarak en az 90 almak lazım ve temelim çok az var çoğunu unuttum bu sene zaten giricem temmuzdaki lisans sınavına kitaplarımı aldım ama işe başlayınca kaldı daha çalışamadım şuan staj bitirme sınavlarına giriyorsunuz sanrım son haklarnız mı umutlu mutlu şanslı stajyerler yokmudur...

staj işine gireli 4 sene oldu stajım bitti ama kafamdaki saçlarda gitti :) şimdi yeterlilik var sırada sağ kalırsak iyidir bu stresle

22 yaşındayım ailemden destek şöyle olur bir ev geçindirmiyorum aldğım para kendi tasarrufumda ben öylesine de adım atmak istemiyorum çok çalışıp başarabilirim diye düşünüyorum okuduğum tüm okullardan aöf dahil dereceyle mezun oldum staj sınavında öylesine baktım elli doğru var bunlar kıstas değil biliyorum staj sınavı geçilir ama ötesi mühim kafam karıştı açıkçası :(

stajı bitirene kadar ortalama 5.000 ile -10,000 TL arası paran gidiyor kursa filan gidersen dosya parası sınav cd parası v.s. staj yeri bulmak , stajı tamamlayabilmek (yani insanlara katlanabilmek :) zor ortamlarda bile) bunlarıda göz önüne almalısın şayet ben olsam geçmişe dönebilsem :) oturur 1-2 sene kpss çalışır dersaneye gider A kadrolarına olmazsa diğer memurluk bölümleri için uğraşırım

22 yaşındayım ailemden destek şöyle olur bir ev geçindirmiyorum aldğım para kendi tasarrufumda ben öylesine de adım atmak istemiyorum çok çalışıp başarabilirim diye düşünüyorum okuduğum tüm okullardan aöf dahil dereceyle mezun oldum staj sınavında öylesine baktım elli doğru var bunlar kıstas değil biliyorum staj sınavı geçilir ama ötesi mühim kafam karıştı açıkçası :(

staj başlatmayı okadar hafife alma bi dönem 80 net yapıp 59 la kaldım üstüne üç ay daha çalıştım 59 aldığım sınava 1 puandaha eklerim herhalde dedim 3 çalıştım ya sonuç 55 aldım 2 kere 58 aldım kafayı yememek elde değildi en sonunda 85 netle 63 alip geçtim

Katılıyorum staja başlama biraz acayip bi sınav. sen 90 yaparsın millet 91 yapar kalırsın :) sen 50 yaparsın millet 49 yapar geçersin. :)