Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

herkese kolay gelsin arkadaşlar
ben temmuzda yeterliliğe giricem.
size tavsiyem kesinlikle kursa gitmeniz.gidemeyenler;bence kursa giden bir arkadaşınızdan notları alın
ben kursa gittim ilk girişte kazandım
sonra o notlarımı bi arkadaşıma verdim kursa gitmeden o da ilk girişte kazandı.
gözünüzde büyütmeyin zor değil sadece çalıştığınız kaynak önemli
islam çankaya yı öneririm bu arada..

islam çankaya tek kaynağımdı benim.
ama dediğim gibi kursa gittim ben ve denetim hocamız iyiydi gerçekten.
bence kursa gidenler diye yeni bir başlık açıp ordan paylaşabilirsiniz bu konuları..
kolay gelsin

ben de islam çankayadan çalışacağım.ancak elimde 2006 basım var.
geçen sene smmm mevzuatı değişti bildiğim kadarıyla.yeni konular eklendi mi?sistem değişti mi?
değiştiyse bunları nereden edinebilirim.şu an satışta olan 2008 basım islam çankaya staja hazırlık kitabı bana yeter mi acaba?
önerileriniz nelerdir?
ayrıca kursa gitme imkanım yok bulunduğum yer dolayısıyla.kurst notlarını nereden edinebilirim
saygılar.

islam cankaya yerine deha yayınlarını öneririm..
islam doldurmus kitabı gereksiz bilgiler ile adam hikaye yazar gibi konular yazmıs cok basit ve hiç biri cıkmıyor ayrıca o kitapta adamın moralini bozmaya birebir dehanın egitim seti daha mantıklı bir seçim olcucaktır senin için!!

deha yada murat ilkumut birde geçmiş yıl sorularını çözerseniz bu sınav tamam demektir. fazla kaynak kafa karışıtırır.

arkadaşlar ,

kursa gittim kesin kazandım diyenlere inanmayın lütfen,
benim ne kadar arkadaşım vars kursa gidip başarısız oldu.

faydası yoktur demiyorum da okuyorum başlıkları ,sanki kursa
gitmezsen mümkün değil kazanamazsın gibi yazmışlar,
sormak istiyorum hangi kursta ders verdiğini bu arkadaşların.

Kesinlikle size katılıyorum. Benim bir arkadaşım iki kez dehanın staj başlatmasına gitti, yine de kanazamadı. Kurs desteği almak önemli ama kendi çalışmanız da çok çok önemli...

stargof ' Alıntı:
arkadaşlar ,

kursa gittim kesin kazandım diyenlere inanmayın lütfen,
benim ne kadar arkadaşım vars kursa gidip başarısız oldu.

faydası yoktur demiyorum da okuyorum başlıkları ,sanki kursa
gitmezsen mümkün değil kazanamazsın gibi yazmışlar,
sormak istiyorum hangi kursta ders verdiğini bu arkadaşların.

staja başlama sınavına hazırlanan arkadaşlarla iletişim kurmak isityorum...belli bi konu başlığı mevcut mu ben mi göremedim.

bence kendinize başka meslek seçin

yazık olur 5 yılınıza

süper moral veriyosunuz tebrik etmek lazım !!!

Bence dersane önemli ben deha ya gittim staja başlamada ilk girişimde 74,5 puan aldım
Ama hiçbir zaman unutulmamalıdır ki sadece dersane çözüm değil ayrıca sizin de çalışmanız gerekiyor. Yoksa kazanmak çok zor.

kitaplarla boşa vakit harcamayın staj başlatma için.. murat veya dehanın kurslarına gidin işin özetini anlatıp verdikleri notlarlada iyi çalıştırıyorlar.. ben 68,80 almıştım 5. hakkımda gitmiştim kursa..

2007 kasım sınavında ilk girişimde kazandım, 63 almıştım. islam çankaya dan çalışmıştım, fazla kasmadan, şu anda dersaneye gitmek elbette gerekiyor diye düşünüyorum. takmayın kafanıza, dersane ve soru çözerek başarabilirsiniz 8)

selam arkadaşlar bende staja başlama sınavına hazırlanıyorum mart 2009 sınavına girmeyi düşünüyorum.ancak bazı özel nedenlerden dolayı kursa gidemiyorum.Dehanın ve Muratın kitaplarını aldım günde 2 yada 3 saat çalışabiliyorum.Şansımı denemek istiyorum sizce buşartlarda kazanabilirmiyim acaba.Bu sınavı kazanan arkadaşlar cevabınızı bekliyorum

aslı_naz ' Alıntı:
selam arkadaşlar bende staja başlama sınavına hazırlanıyorum mart 2009 sınavına girmeyi düşünüyorum.ancak bazı özel nedenlerden dolayı kursa gidemiyorum.Dehanın ve Muratın kitaplarını aldım günde 2 yada 3 saat çalışabiliyorum.Şansımı denemek istiyorum sizce buşartlarda kazanabilirmiyim acaba.Bu sınavı kazanan arkadaşlar cevabınızı bekliyorum
Sınavı kazanmak için kursa gitmek gerekmiyor. Ayrıca sınava şansınızı denemek için değil kazanmak için girmelisiniz.

Staj Başlatma hazırlığında Kurssuz çalışma sistemini şöyle özetleyebilirim : İslam Çankaya kitapları kesinlikle el altında olup iyice çalışılmalı .Çünkü konuları soru destekli anlatıyor.Yanısıra yeterli olmayacağını düşünüyorum.İlave kaynak da Tesmer Cd seti.Setin temel özelliği kendini güncellemesi; gerek konular gerek sorular sürekli güncelleniyor setle. Bu iki temel kaynak kursa ihtiyaç duymadan sınavı kazandırıyor Allah'ın izniyle arkadaşlar.Yalnız uzun soluklu ve tutarlı bir şekilde çalışılmalı.Tüm konularla ilgilenilmeli bence.Zorlanılan konular bu arada kendini gösteriyor zaten.../ Bu arada Oda kurs açar da böylece staj süresini kısaltamaya imkan tanırsa değerlendirmek gerek.Şimdiden kolay gelsin ...

arkadaşlar herkesin sınava hazırlanması farklı ama ben islam çankayayı hiç önermiyorum, sınava girmeden bende almıştım iki cildinide, başta biraz baktım ama sonra kapağını bile açmadım, murat yayınlarının smmm staja başlama kitabını aldım ve deyim yerindeyse yuttum ama vergi ve denetim dışında,vergi- denetim ve meslek hukukunu odanın kursundan verilen notlardan çalıştım ve son 2 senenin soru cevaplarını tamamen beynime kazıdım. ve bunlar sayesinde çok rahat kazandım. sizede öneririm :)
eski soruların aynısı sınavda çıkıyor aklınızda bulunsun
hepinize başarılar

kafam karıştı.islam çankayasız olan diyen de var islam çankaya şart diyende
ilk sorum;
bende 2006 basım islam çankaya var.geçen sene mevzuatlar değişti acaba 2006 dan çalışmanın bir zararı olur mu?
diğer sorum;deha yayınlarının da kitabını aldım bu 2 kitap bana yeter mi?

aslında şu kitap olmazsa olmaz diye bişey yok,kendi çalışma sistemine göre olanı çalışacaksın