Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
SMMM Staja Başlama Sınavı İçin Önerebileceğiniz Kaynaklar

SMMM Staja Başlama Sınavı İçin Önerebileceğiniz Kaynaklar varmı_ yardımcı olurmusunuz.

Ynt: Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

İslam Çankaya en popüleri
Deha Yayınları soruları da tavsiye ediliyor
Murat var bir de ...

umt35 ' Alıntı:
Murat var bir de ...

arkadaşlar ben zamanında dehaya da gittim murata da staja başlama için

murat staja başlamada daha iyi ....

nrcn ' Alıntı:
umt35 ' Alıntı:
Murat var bir de ...

tamamen katılıyorum .staja başlamada murat..

nrcn ' Alıntı:
umt35 ' Alıntı:
Murat var bir de ...

ama sen geçmişten bahsediyorsun.. yeterlilik sınavları geçen yıllarda kolaydı şimdi zor, staja başlamada geçmiş yıllarda 59 genel yetenek 10 tane genel kültürle geçerken şimdi toplam 79 bile yetmiyor... daha bir sürü örnek verebilirim. bu arada kimseyi karalamak veya övmek değil amacım. ama yorum yaparken kursiyer olduğunuz dönemi ve hangi cevap sayısının yettiğinide belirtirseniz sizden sonrakilere daha doğru bilgi vermiş ve daha doğru yönlendimiş olacağınız kanısındayım. saygılar.

blackmoney ' Alıntı:
nrcn ' Alıntı:
umt35 ' Alıntı:
Murat var bir de ...

ama sen geçmişten bahsediyorsun.. yeterlilik sınavları geçen yıllarda kolaydı şimdi zor, staja başlamada geçmiş yıllarda 59 genel yetenek 10 tane genel kültürle geçerken şimdi toplam 79 bile yetmiyor... daha bir sürü örnek verebilirim. bu arada kimseyi karalamak veya övmek değil amacım. ama yorum yaparken kursiyer olduğunuz dönemi ve hangi cevap sayısının yettiğinide belirtirseniz sizden sonrakilere daha doğru bilgi vermiş ve daha doğru yönlendimiş olacağınız kanısındayım. saygılar.

ben bunu gözönüne alarak yorum yapmıştım zaten ...

Arkadaşlar ben staj başlatma sınavlarına 2005 yılında girdim. İslam Çankaya ve Murat'ın kitapları yeterli oluyor. Özellikle ikisini birarada çalışırsanız kesin başarılı olursunuz. Bu arada sadece alan derslerine önem vermeyin. Genel Kültürüde ihmal etmeyin. Sınavda çok belirleyici oluyor. Benim alandan 70 net yapıp genel kültürü boşladığı için kalan tanıdıklarım var. aman ha dikkat

merhaba, 2005 yılındaki sınava calısılan kaynaklar ile simdiki güncel kaynaklar arasında fark olucagını düsünmekteyim.. (performans acısından tabiiki)
Mart ayındaki sınavlara girmeyi düsünüyorum ve o büyük gün için simdiden kitap alıp calısmalıyım..
tanıdıklarım 'deha' yı cok övüyor, burda ise genelde 'murat' övülüyor ve islam cankaya demode oldu deniyor...
karar veremedigim için bir kaç günlük kayıp simdiden yasamıs durumdayım..

yaklasık 2 saatir surf yapmaktayım gercekten kaliteli yorumları olan üyelere sahip bir forum, bu konudaki sorunumun yorumlardan sonra cözülücegine eminim...

staja başlama murat dersenisinin tek kalın mavi bir kitabı var ve ayrıca da çözümlü test kitabı var ben bundan çalıştım ve ismmmo şirinevler kursuna gittim ilkinde kazandım 68 almıştım.

mart ayındaki sınav için yeni baskı kitaplar cıkabilir..
islam cankaya nın piyasadaki kitabı 13. baskı mavi cilt
yardımcı kitap almak icin 2009 beklenmeli mi?

Merhaba ;

İslam Çankaya'nın Mart 2007 kitabını almıştım sınava gireceğim diye bir tülü kısmet olmadı. Sınava 2009 mart ayında girmeyi düşünüyorum. Kitabı önceden aldığım için değişen konulara ilişkin bilgileri nasıl elde edebilirim. Teşekkürler :)

ben bu kitabı aldım,pek inceleme fırsatım olmadı ancak detaylı olmadığını gördüm ve açıkçası sevindim.pek zor bir sınaw değil galiba:)

ocan34 ' Alıntı:
ben bu kitabı aldım,pek inceleme fırsatım olmadı ancak detaylı olmadığını gördüm ve açıkçası sevindim.pek zor bir sınaw değil galiba:)
çalışırsan kolay tabi. ben o kitabı 1.5 ay çalıştım. ilk girişimde kazandım.

Haziran 'da göreceğiz sınavın zor mu kolay mı olduğunu ???

Stajerlik Sınavına Girecek Adaylara Tavsiyeler

arkadaşlar mart ayında staj sınavına gireceğim islam çankayanın kitabını aldım 3 ay önce
ama pek yararı olmadı diyebilirim büyük bi ihtimalle mart ayındaki sınavı kazanamayacağım murat dershanelerinin kitabını almayı düşünüyorum başka yararlı olabilecek kaynaklar tavsiye edebilirmisiniz

Ynt: stajerlik sınavına girecek adaylara tavsiyeler

arkadaşım staj başlatma için Murat yayınlarının kitabı yeter ,gerisini boşver bende aynı kitaptan çalıştım.

Ynt: stajerlik sınavına girecek adaylara tavsiyeler

sayın fercey ilgilendiğin için sağol
başka kaynak gereklimidir tek başına murat yayınları yeter mi

Ynt: Stajerlik Sınavına Girecek Adaylara Tavsiyeler

islam çankaya murat deha yayınları ve izmir tesmerin verdiği kitaplar vardı. en çok faydayı tesmerin kitaplarından aldım çünkü sınava yönelik özet bilgiler içeriyordu ayrıca deha ve muratın sorularını çözdüm.. islam cankaya'ya çok çalışmadım açıkçası. size tavsiyem çıkmış sorulardan hareketle bol bol soru çözmeniz.. çok zor olmayan ama elemeye yönelik bir sınav olduğu için bazen ayrıntılar önem taşıyor bu ayrıntılar bol soru çözerek daha akılda kalıcı oluyor... kesinlikle çıkmış soruları 1-2 kez çözün ;)

Ynt: Stajerlik Sınavına Girecek Adaylara Tavsiyeler

sağol dostum