fonradar

Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

sayın arkadaşlar ben kursa giderek hazırlanıyorum staj başlatma gerçekten çok zor yaa büyüklerimizin fikirlerini alıyorum onların sözü şöyle staj başlatma sınavını verin yeterlilik sınavını verirsiniz diyorlar

gokhan64 ' Alıntı:
büyüklerimizin fikirlerini alıyorum onların sözü şöyle staj başlatma sınavını verin yeterlilik sınavını verirsiniz diyorlar
Büyüklerimizden ben de aynı şeyleri duydum martta yeterliliğe girecem nasıl vereceğimi kara kara düşünüyorum, kaldı ki staja başlamayı ilk hakkımda vermiştim.

merhaba,
bende staj başlatma sınavına hazırlanıyorum, bir kaç şey söyleyebilirim. sınava girecek arkadaşların çoğunda, not toplama telaşesi almış başını gidiyor. abartısız şunu bile söyleyebilirim : notlar toplanmış, dağ gibi olmuştur ama onları okuyacak zaman kalmamıştır. zaten zaman çok çabuk geçiyor. bu yüzden; zaten temeliniz olduğunu varsayarak, tavsiyem şudur : tek kaynaktan konu okuma ve bol soru çözme. test tekniği önemli sonuçta. çankaya' nın kitabının ikinci cildi bunun için çok uygun.
1,5 ay kaldı bugünden sonra, bence hiçbir şey için geç değil. bu sınav bir çok açıdan muaallakta. çan eğrisinden tutunda %5 lik dilim söylentilerine kadar bir çok şey var. tesmer hiçbir açıklama bile yapmıyor sınavla ilgili. istatistik yok. Türkiye'de yapılan en zor sınavlardan biri olduğunu söyleyenlerde var.
son olarak işinize yarayacağını düşünerek şu linki verebilirim : http://www.niyazikurnaz.net/dersnotlari.php

Herkese slmlar ben bu sınava 2 defa girdim ilkinde alan bilgisinden kaybettim ikincisinde ise genel kültürden, benden önce yorum yapan arkadaşların yorumlarını okudum herkes bazı şeyler anlatmış yardımcı olmuş ama genel düşünce islam çankaya denmiş ama bence islam çankaya ya uzun zaman harcamak gerek ve muhasebeyi uzatarak anlatmıştır size tavsiyem murat yayınlarından konu çalışın soru internetde veya derin yayınlarının kitabı var para vermek isterseniz onu alın yoksa islam çankayanın kitaplarına o kadar para vermenize gerek yok mesela ilk umut deneme testleri var ucuz bir fiyata onuda kullanabilirsiniz ben martda tekrar şansımı denicem herkese bol şans bu forumu açan kişilere teşekkürü bir borç bilirim herkese sevgiler.. Şimdi bu yazacağım belki herkesi kızdıracak ama bence bu sınavı daha da zorlaştırmak gerek neden mi yarın bir gün bu meslekte dinazorlaşmış insanların devri bitecek ve yeni nesil bu işi eline alacak bir tıp okuyan öğrenci tus hazırlanıyor her dr uzman doktor olamıyor onun için bu şartları bahane etmeye gerek yok herkes bu sınava girecek bu parayı verecek stajını yapacak mali müşavir olacak bence bu sınavda tek hata yapılan yer sınav sisteminin düzgün bir şekilde anlatılmamasıdır ben bu sınavın başka illerde yapılmasını istiyorum sadece istanbul ankara değil vandan gelmesi kolay mı ankaraya istanbula veya başka illerden ankaraya istanbula bence türmob buna bir çözüm bulmalı ilerleyen günlerde tekrar yazarım yazacak çok şey var...

Forum çok güselde nedense fazla talep yok elinde iktisatla ilgili sınav sorusu olan arkadaşlar bana mail yoluyla veya msnde yardımcı olabilirlerse sevinirim [email protected] bekliyorum....

arkadaşlar ben bir muhasebe tr.internet sitesinin staj başlama seti var ondan olmayı düşünüyorum.Tam karar veremedim bu konuda fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim

arkadaşlar sınava 2 ay çalışarak girilirmi?Ayrıca 3.kez girişim olacak öncekine soru çözerek girdim ama faydasını göremedim islam çankayanın kitabını aldım ders çalışarak hazırlanıyorum 2.cilttede sorular var,sizce soru bankasından mı çalışsam yoksa konularıdamı çalışsam.Teşekürler...

sayın yel 1981,
benimde sınava 3. girişim olacak

ilk girişimde evde çalışmayı denedim olmadı,vakit ayıramadım vs.vs.
ikinci girşimde kursa gittim,kursun etkisi var sınavda ama sadece kursla olmuyor,çalışmak çalışmak ve çalışmak gerekiyor.
şimdi üçüncü kez gireceğim evde çalışıyorum konuları tekrar gözden geçirmekte fayda var,soru ağırlıklı olursa daha faydalı olacağını düşünüyorum çünkü sınav soruları çok farklı şekillerde geliyor.
Nekadar soru çözümlersek okadar yararlı olacaktır,sınavda soruları iyi okuyup cevaplamak gerekiyor,bazen çok iyi bildiğimizi sandığımız bir konuda hata yapabiliyoruz,buda sınavın çok kapsamlı olmasıyla alakalı.
Şimdiden başarılar...

arkadaşlar sınava 20 gün kaldı ve ben doğru dürüst birşey çalışamadım zor günler bizi bekliyor

evet sınav yaklaştıkça acaba yine kazanamayacakmıyım diye soruyor insan kendi kendine,çalıştığımız halde sanki birşey bilmiyoruz gibi geliyor bana size de öyle oluyormu?Acaba dersanelerin deneme sınavlarınamı girelim dersiniz?Biraz yardım edin yeni kazananlar...

staja başlama sınavına girecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum ve de burada yapılan islam çankayanın reklamına katılmıyorum ne kadar kitap yararlı olsa da içine psikolojik olarak bakmak zor gelir her insana kitapların kalınlığı, ders çalışanklar için problem olcağını sanmıyorum ama sadece o kitabın faydalı olcağını düşünmüyorum çünkü staja başlama sınavı için bol bol test çözmek gerekiyo sınava rahat hazırlanabilmek için çoksayıda test sorusu çözmek lazım

Herkese merhaba,

AÖF 4. sınıfta tek dersim var. İnşallah hazirandaki sınavla geçtim. Mezuniyet belgemi ağustos gibi alabiliyorum ancak. En erken hangi dönemde sınava girebilirim. Bir de sınav öncesi dosya hazırlanıyor sanırım onu ne zaman vermek gerekir.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

tesmer sitesinden ayrıntılı bilgi bulabilirsin.

arkadaslar bence psikolojik olarak sınava çok iyi hazırlanmak gerekir ben haziran sınavında adapte olamadım ama kasım sınavına o kadar iyi hissediyorum ki kendimi çalışıp mutlaka alacam diyorum Allahın izniyle, bence keni kendinizi motive edin alacam bu sınavı demeyi bilelim.Herkese Başarılar

bence ümitsiz olmayın gökhan64 sonuçlar daha açıklanması :)

Arkadaşlar,

23 Haziran'da staj başlatma sınavına ilk defa katıldım ve bugün açıklanan sonuçlara göre 71 puan alarak kazandım. 120 soruda 92 doğru çıkarmışım.

Kazanan tüm meslektaşlarımı tebrik ederim, sınava katılacak arkadaşlara ise başarılar dilerim. Çalışan her zaman kazanır.

hmmm. 71 puan mı? 71 puan almışsan doğru sayısı 80 olmalı.Tabi puan hesaplaması bir muallak.. Çünkü bende sınavdan 71 almıştım 120 soruda 80 doğrum vardı...Eğer 92 doğru çıkarmışsan daha iyi puan alman gerekir..neyse kazanmışsın hayırlı olsun

Merhaba Arkadaşlar,

Sınava girmiş arkadaşlarımızdan yardım istiyorum. Staj başlatma sınavında her konudan mı en az 60 almak gerekiyor. Yoksa genel oalrak 60 mı almamız gerekiyor. (Örneğin, genel kültüre hiç bakmayıp diğerlerini yapsak sınavda başarılı sayılıyormuyuz.)

Cevaplarınız için teşekkürler...

merhaba arkadaşlar
yeterlilik sınavında hesap makinesi kullanımına izin veriliyormu ?

evet izin veriliyor