fonradar

Staja Hazırlık Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
sagol cadi kardes

sagol sınava 10 gun var ve bu sinavda da basarili olamayacaz gibi geliyo bana....sana bi soru hangi kitap oldugu onemli degil calisma metodun nedir calisirken nelere dikkat ettin ve biz nenelere dikkat etmeliyiz...artik kazanalim diyorum lutfen yardimci ol...yardimlarini bekliyorummmm iyi calismalar.....

Arkadaşlar sınava az bir zaman kaldı ve brn not sistemiyle ilgili pek birşey bilmiyorum. Bilen arkadaşlar açıklarsa seviniriz.

merhaba ben aslında oldukça yoğun çalıştım. ders çalışma süremi 3 ay gibi bir süreye yaydım. not tutarak çalışmak zaten benim esas yöntemimdir. önemli noktaları not alarak çalıştımki daha sonra tekrar kitap sayfaları arasında kaybolmayayım diye. zaten yıllardır bu dersleri defalarca tekrarlamıştım liseden bu yana defalarca sınava girmiştim bu konulardan. birde en önemli nokta bence ekonomi çok karışık geldiği için hiç çalışmadım ekonomiye diğer derlerle arayı kapatırım diye düşündüm ve çok şükürki kazandım. işallah sizlerde kazanırsınız.........

Sınava bu kadar az kalmışken not sistemi ve sınav süresiyle ilgili bilgisi olanlar bizimle de paylaşırsa seviniriz. Herkese başarılar.

not sistemi hakkında söyleyebileceklerim şunlardır. sınavda çan eğrisi var. yani soruların değeri sınavdan sonra belli oluyor ve en az doğru yapılan soru en değerli soru , en çok doğru yapılan soru ise en değersiz soru olarak değerlendirilip puanlanmaktadır. bence zor olarak gözüken sorulara kafa patlatıp yapmaya çalışmak en doğrusu.. sınav sürei ise 150 dakikadır. 14:00 başlayıp saat 16:30 bitmektedir. sınavın ortalarında insanı yetiştiremeyeceğim diye bir telaş kaplıyo. sakın telaşa kapılmayın yetişiyo. sona kalan sorular çabuk cevaplanıyor ve aradaki fark kapanıyo. mesela saat 15:30 da 50 ila 60 ncı sorularda oluyor insan ve 1 saat kaldığını görünce heyecanlanıyor daha 60 soru var yetişmeyecek gibi ama 60 ncı sorulardan sonra hızlı cevap verileceek sorular geliyo ve saat 16:15 te oly bitiyor merak etmeyin. şimdiden herkese bol şanslar. allah gönlünüze göre versin başarılar diliyorum herkese...

O zaman toplam 120 soru var. Ben 100 diye biliyordum. Çıkacak konular var stajer kitabında var. Fakat detaylı değil örneğin adet veya yüzdelik olarak yok. Bunları bileniniz var mı ?

evet toplam 120 soru var. 100 tane alan yani muhasebe- 20 tane genel kültür. genel kültür de 7 türkçe-7 matematik-6 inkılap tarihi. alanda ise değişik konularda paylaştırılıyor. maliyet-finansal-genel muh-hukuk borçlar-iş- gibi..) herkese başarılar tekrar kaldı 1 gün....

arkadaşlar ben odanın kursuna kayıt oldum sizce nasıl daha çnce kursa giden arkadaşlar varmı bu konu hakkında bilgi verirmisiniz

merhaba arkadaşlar. mayıs 2006 da smmm stajım başladı. 1.ve 2.cd lerim geldi. fakat hiç sınav olmadım ...bu sınavlarda sorular zormu ? kaç tane soruyorlar. sınavlarda başarılı olmak için 1 cd deki bütün slaytları ezlberlemek m yada çok mu çalışmak gerekiyor......bu sorularıma cevap bulabilirsem sevinirim...teşekkürler...

merhaba 2.cd nin başında 10 soruluk bir sınava tabisiniz.
en az 6 soruyu çözmeniz gerekiyor 2. cd derslerini açabilmek için
slaytları ezberlemek de gerekmiyor kendinizi bu kadar zorlamayın ağır bir sınav değil zaten

staja başlama sınavı

öncelikle bütün arkadaşlara başarılar dilerim.

staja başlama sınavına kaynak olarak islam çankayanın kitabını aldım acaba murat yayınlarınında kitabını almam gerekirmi yoksa bu kaynakta yeterlimidir görüşlerinizi bekliyorum.

Re: staja başlama sınavı

musavirkiskacioglu' Alıntı:
öncelikle bütün arkadaşlara başarılar dilerim.

staja başlama sınavına kaynak olarak islam çankayanın kitabını aldım acaba murat yayınlarınında kitabını almam gerekirmi yoksa bu kaynakta yeterlimidir görüşlerinizi bekliyorum.
İslam Çankaya ile hazırlanın sonra geçmiş dönemlerdeki sorulardan bulabildiklerine bakın, eğer kendinizi kaynak olarak hazır hissetmiyorsanız diğer kaynakları edinin.

Yeni üyesiyim sitenin çok faydalı olacağına inanıyorum.. cevap yazan tüm arkadaşlara içten teşekkür ediyorum.. sağolun..

kaynak

ihtiyacı olan arkadaşlar aşağıdaki adrese göz atsın
http://www.gaziantep.smmmo.org.tr
buradan staj-soru cevap altbaşlığına girin (sol tarafta) geçmiş dönem soru-cevaplarını indirin. çalışınız.
(bana hergün bir balık verip de karnımı doyuracağıma, bana balık tutmayı öğretseniz.) sözüne istinaden bu adresi veriyorum.
smmm ÖZALP.

Ynt: kaynak

ÖZALP ' Alıntı:
ihtiyacı olan arkadaşlar aşağıdaki adrese göz atsın
http://www.gaziantep.smmmo.org.tr
buradan staj-soru cevap altbaşlığına girin (sol tarafta) geçmiş dönem soru-cevaplarını indirin. çalışınız.
(bana hergün bir balık verip de karnımı doyuracağıma, bana balık tutmayı öğretseniz.) sözüne istinaden bu adresi veriyorum.
smmm ÖZALP.

kaynak çok iyi çok teşekkürler...