Stajyerlere Verilen Ücretler

gursoyorman

Katkı Sunan Üye
Sayın aday meslek mensupları özellikle İstanbul'dakiler ne kadar ücrete çalışıyosunuz merak ettim

Ynt: Stajyerlere Verilen Ücretler

kadının yaşı erkeğin maaşı sorulmazmış :)))))))))))))))))))))))))))))

ya en azından şöyle sorayım çok merak ediom mesela 650 ytl nin altında alan varmıdır ?

gursoyorman ' Alıntı:
ya en azından şöyle sorayım çok merak ediom mesela 650 ytl nin altında alan varmıdır ?

evet altında :(ve çokta ezliyorsun!!!tabi bazı arkadaşlar buna şans diyor ama çoğu şanssız :(ben aldığım 400 bide yemek tabi yol yok! sigorta yok! :(

staj döneminin 1. amacı bilgi kazanmaktır. maddi kazanç ikinci planda olmalıdır. bu dönemde olabildiğince bilgi ve tecrübe edinin.

kendini geliştirme konusunda nası verimli olabilirsin, yeri gelio bütün geceni gündüzünü feda ediyosun, veya kafan patlıyo işin altından kalkıcam diye bi şirkete gidiyosun elin kızı ya da oğlu (aşşağalamak olsun diye demiyorum ama lise mezunu ve bu sınavların kahrını stresini 1 dakka bile çekmemiş) 1200 ytl ye kadar ücret alıyo ya bi insan hizmet verdiği iş yerindeki masaları silip yerleri süpüren insanlardan bile daha az ücret alıyorsa hem de %100 e varan farklarla sen nası sinir olmazsın nası işine konsantre olabilirsin.

bence 3 4 meslek mensubu biraraya gelip kurumsallaşmış bi işyeri kurarak,düzgün iş bölümü yaparak,sağlıklı çalışma ortamı yaratmalıdır.
çalıştığımız şartlar çok sağlıksız kimin ne yaptığı belli değil,bi kere temizlik veya ayak işleri vasıfsız bi elemana emanet edilmelidir.
Gereksiz vakit kaybını önleyecek tedbirler alınmalı,müşteri temsilcisi olmalı kesinlikle tam işe konsantre olmusunuz bi bakıyorsunuz telde lüzumsız işler.
Biliyoruz ama bişey yapamıyoruz işte benim fikrim su andaki sınavlara meslek mensupları girse yarısı geçemez.Saygısızlık etmem istemem ama öyle işte.
Onurlu bi meslek hayatı için onurlu bi hizmet şarttır.Yoksa mesleğin değeri hiç bi zaman artmaz

gursoyorman ' Alıntı:
dostum güzel söylüyorsun da stajersin
katılıyorum arkadaşım sana...işte bu yüzden sesimiz çıkmıyoo sabır diyorum sadece biraz sabır...arkadaşlarımız paraya bakmayın, tecrübe edinin diyolar ama neyin tecrübesi!!!toz almanın mı?masa silmenin mi? parayı önemsemediğim için büroda çalışıyorum yoksa şirketlerde daha yüksek maaşla çalışabilirim amacım iş öğrenmek!! tmm muhasebe ile ilgili işte yapıyoruz ama yinede stajyerlere verilen eğitimin sağlıklı olduğuna inanmıyorum önemsenmiyoruz:((((
başarılar...

Arkadaşlar ,

lise stajeri değilizki, zaten bu sınava girecek olan kişi az çok bir bilgi seviyesine sahiptir. Bu yüzden kendinizi lise stajeri gibi görmeyin siz '' meslek mensubu adayısısınız '' : ) Biz çalışırken aynı anda belgemizi almak ve aynı anda sürekli güncellemek zorunda olduğumuz bilgimizi geliştirmek için staj yapıyoruz. Yani staj kendiliğinden geliyor ..
Aldığımız paranın düşük olmasına gelince, buda ne yazıkkı piyasanın ve çalıştığınız büronun koşullarına bağlı, ben bürodan ayrılıp şirkete geçtiğimde 2 katı maaş aldım.Şuanda şirketteydim ama stajımı başlatmak içinde üniversiteyi bitirir bitirmez sınava girmedim, meslekte önce yol katetmeyi düşündüm ( yani benim tercihim böyleydi )

Oyüzden arkadaşlar biraz sabır , önemli olan mali müşavir ünvanını hakederek almak, zaten o zaman fiyatıda sizler belirleyeceksiniz karşınızdaki değil...

MERKÜR ' Alıntı:
stajımı başlatmak içinde üniversiteyi bitirir bitirmez sınava girmedim, meslekte önce yol katetmeyi düşündüm ( yani benim tercihim böyleydi )

Oyüzden arkadaşlar biraz sabır , önemli olan mali müşavir ünvanını hakederek almak, zaten o zaman fiyatıda sizler belirleyeceksiniz karşınızdaki değil...

çoğumuzun en büyük hatası bu sanırım yani en azından benim; okuldan sonra hemen stajı başlatmak şimdi onun acısını çekiyorum :(arkadaşımızı tebrik ediyorum ben böyle bişeyi düşünememiştim!!!hemen herşey olsun istiyodum olduda ama şimdide ağır geliyor :(

ben o hatayı yapmadım beni mahveden 11 eylül de kulelerin yıkılması oldu yıkılmasaydı 13 eylülde amerika da olacaktım şimdiye yabancı dil sayesinde dünyanın parasını kazanıyor olurdum insan gibi standartlarda ailesini kurmuş çocuk bakıyo olurdum ama yok Allah senin çilen bitmedi daha dedi yıllardır çektiklerin yetmez dedi daha da çekeceksin dedi ....... ben de üzgünüm. ben sınavlara giriom die staj cd si çıkardılar çabuk zorlaştırın dediler 3 kuruşa daha ne zorluklara katlanıcam ve de nereye kadar dayanabilecem hayat kurmak gibi bi şansımın olmayışına mı yanayım daha önümde duran yeterlilik virajına mı hazırlanıyım öğrenicek çok şey olduğuna mı yanayım aha bitti aldık ruhsatı diyelim o zaman ne olucak diye mi düşüneyim....... hayat zor be herkes kaderine öyle ya da böyle katlanıcak desenize

arkadaşlar.bu stajer sorunu kronikleşmiş bir sorundur.Maalesef meslek mensupları bu konuda çok ta duyarlı değiller.Günümüz koşullarında stajer olmak demek ezilmek demektir.Maalesef böyle.Bir defa şuna inanmanızı isterler.Staj yapacak yer bulmuşsunuz.Hiç sesinizi çıkarmayın.İtiraz edecek olursanız meslek mensuplarımızn pek sevdiği kafa kol ilişkileri devreye girer.Ve belki de bir daha staj yapacak yer bulamazsınız.Staj süresince maalesef 2 seneyi yaşanmamış sayacaksınız.Çok fazla şey ummadan çalışacaksınız.Maalesef böyle.Stajerin meslek mensuplarının gözünde pek değeri yoktur.İpler onların elinde.Maalesef böyle.Ama canınızı sıkmayın yine de.Bu meslek belkide Türkiye'de en zor koşullarda icra edilen meslektir.Ama yine de dinamik bir yanı var.Sırf bu nedenle bile sevilebilir.Bende staj süresince son derece statik ve durağan bir süreç geçirdim.Ancak hepsi geçti.Sizinki de geçecek.Herşeye rağmen bu meslek sevilmeyi hak eden bir meslek.Ve şuna inanın.Siz bu mesleğe ihanet etmediğiniz sürece bu meslek size ihanet etmeyecektir.Çektiğiniz sıkıntıların karşılığını fazlasıyla alacaksınız.Buna inanın.

zor olan da o ya insan 20-26 yaşında olsa değil 2, 3-4 seneyi de yaşanmamış sayarsın ben şu ya da bu nedenle 12-13 sene yaşamadım hala da herkes yaşamadın say diyo ve hala da yaşamıyorum bundan sonra da çok bi şey deişeceğine de inanmıyorum.

hiç bir yerde ilkler eskilerle aynı durumda olmaz. askere gidersiniz acemiyken işi size yaptırırlar usta birliğine geçersiniz siz yenilere iş göstertirsiniz. fabrikaya girersiniz her işe koşturmakla başlarsınız. sizi hemen şef, müdür yapmazlar. bunlar hayatın gerçekleridir.

ben 1 aylık stajyerim hiç para almıyorum.üstelik ssk mı da ben ödiycem.bu nasıl bi iştir anlamadım stajyerlerden bi ses de çıkmıyor herkes memnun gibi böyle geldi böyle gider diyorlar ya can mı dayanır az bi zamanmı

helen_ ' Alıntı:
ben 1 aylık stajyerim hiç para almıyorum.üstelik ssk mı da ben ödiycem.bu nasıl bi iştir anlamadım stajyerlerden bi ses de çıkmıyor herkes memnun gibi böyle geldi böyle gider diyorlar ya can mı dayanır az bi zamanmı

çıkmaz olurmu arkadaşım? bak kaç günlerdir bunları konuşuyoruz:(((ama yapılacak bişey varsa buyur birlikte yapalım ama yok ki:(((( iki sene öyle yada böyle(cepten nakit vererek)geçecek. ben maaş alıyorum ama sigorta cepten ama ben staj amacıyla çalışmaya başladığım için böyle;daha önce bir işte çalışan arkadaşlar çalıştıkları yerde stajlarını başlatıp, sigorta isteminde bulunabiliyorlar...sende sanırım staj amacıyla çalışmaya başlayanlardansın??

Avukat stajerlerine baro burs vermektedir.Yapılacak bir şey yok demek işin kolay olan yönüdür. Bence meslek örgütlerinin bu konuda duyarlılığı sağlanmalıdır. Mesleki birliklerin dikkatini çekmek gerek...
İstisnalar hariç herkes stajını parasız hatta kötü şartlarda yapmaktadır.

SİBEL ' Alıntı:
Avukat stajerlerine baro burs vermektedir.Yapılacak bir şey yok demek işin kolay olan yönüdür. Bence meslek örgütlerinin bu konuda duyarlılığı sağlanmalıdır. Mesleki birliklerin dikkatini çekmek gerek...
İstisnalar hariç herkes stajını parasız hatta kötü şartlarda yapmaktadır.
o zaman gelin zoru başaralım....varmı meslek örğütlerini duyarlandırancak bi fikriniz???şimdiye kadarki meslek mensubu olan arkadaşların bile bşaramadığı bişey bu:((((bana kalsa sigorta zorunluluğu kalksın derim belki o zaman makul ücretlerde iş bulunabilir... hatta staj kalkmalı zaman kaybından başka bişey değil!!!