Sürekli damga vergisi mükellefiyeti hk.

Sürekli damga vergisi mükellefiyeti olan bir LTD.ŞTİ. de süresinde verilmeyen damga vergisi beyanı için mük. 355. maddeden ötürü ceza kesilirmi . Teşekkürler . İYİ ÇALIŞMALAR.

Ynt: Sürekli damga vergisi mükellefiyeti hk.

Beyan verilmeme olarak kabul edileceği şeklinde yazılmış fakat damga vergisi beyannamesi internet ortamında verilmesi zorunlu beyanlar arasında sayılmıyor . Burada Mük.355. maddedenmi kesilecek I inci derece usulsüzlük mü kesilecek .

Sürekli beyanname verme yükümlülüğünüz varsa bu beyanıda internet ortamından vereceksiniz. İnternet ortamında verilmesinin gerekli olmamasının sebebi,bu vergi türünün her mükellef için sabit olmayışındandır.Sizde bu beyan sürekli haldeyse zorunludur.Eğer zorunlu değil diyorsanız ve beyana konu işleminiz varsa,beyan olduğunda elden vermeye çalışınız.Bakalım kabul edilir mi?
Ben özelgeyi paylaştım,artık karar sizin..
Saygılar

Sürekli damga vergisi mükellefleri, damga vergisine tabi işlemi olmayan dönemler için dilekçe veriyorlardı. Tebliğle bu dilekçe verme de kaldırıldı, tebliğini arıyorum bulduğumda tarih ve sayısını yazacağım...

bulent249 ' Alıntı:
Sürekli damga vergisi mükellefleri, damga vergisine tabi işlemi olmayan dönemler için dilekçe veriyorlardı. Tebliğle bu dilekçe verme de kaldırıldı, tebliğini arıyorum bulduğumda tarih ve sayısını yazacağım...
22.6.2006/ 26206 sayılı resmi gazete 46 nolu damga vergisi tebliği...

Güzel,olay çözülmüş oldu..Teşekkürler Bülent Bey

Zaten A.Ş. ve LTD Şirketler sürekli damga vergisi mükellefi değiller mi? Fakat beyan edilecek işlem olmaz ise beyanname verme zorunluluğu yoktur.

43 no.lu Damga vergisi tebliği.

A.Ş. ler sürekli damga vergisi mükellefi dir