Sürekli İşgöremezlik Geliri Alan Kişinin EYT Kapsamında SGK Girişi

Üstadlar selamun aleykum
Madencilik faaliyetinde bulanan işyerimizde sürekli iş göremezlik geliri olan bir çalışanımız var.Bu kişi EYT den emekli oldu.Tekrar işe girişinde de " 08 Sosyal Güvenlik Destek Pirimi" seçtim.Yalnız "Sürekli İş göremezlik geliri olan kişiler SGDP tabi çalışamazlar" diye hata alıyorum.Bu yüzden kişinin girişini yapamadım.Yardımcı olur musunuz ?

Aleykum selam
Birebir aynı uyarı değil ama bende de şöyle bir durum olmuştu."Hak sahibi olarak aylık alan" bir çalışan vardı.Aynı şekilde eyt çıkış ve 08'den giriş yapmak istediğimde "hak sahibi aylık/gelir olanlar sgdp'ye tabi çalışamazlar" uyarısı gelmişti.Onun çözümü şöyleydi.
Önce işçiyi 01 kodundan yani normal bir şekilde girişini onaylıyorsunuz.Sonra hemen yine "işe giriş güncelleme" adımından kodunu 02 olarak güncelliyorsunuz.Sistem bu şekilde kabul ediyor ve bu şekilde yapılacaktır diye duyurular yapıldı.
Sizde de benzer bir durum olabilir.Önce 01 kodundan giriş yapın,sonra aynı gün içinde bildirgede güncelleme yapıp 02'ye çevirin.
Bildiğim kadarıyla şu an için başka bir çözümü yok.

Aleykum selam
Birebir aynı uyarı değil ama bende de şöyle bir durum olmuştu."Hak sahibi olarak aylık alan" bir çalışan vardı.Aynı şekilde eyt çıkış ve 08'den giriş yapmak istediğimde "hak sahibi aylık/gelir olanlar sgdp'ye tabi çalışamazlar" uyarısı gelmişti.Onun çözümü şöyleydi.
Önce işçiyi 01 kodundan yani normal bir şekilde girişini onaylıyorsunuz.Sonra hemen yine "işe giriş güncelleme" adımından kodunu 02 olarak güncelliyorsunuz.Sistem bu şekilde kabul ediyor ve bu şekilde yapılacaktır diye duyurular yapıldı.
Sizde de benzer bir durum olabilir.Önce 01 kodundan giriş yapın,sonra aynı gün içinde bildirgede güncelleme yapıp 02'ye çevirin.
Bildiğim kadarıyla şu an için başka bir çözümü yok.
Üstad çok teşekkür ederim.Dediğin gibi sorunu çözdüm