Tasfiyeye Girmiş Şirket Hakkında

Merhaba, gözlükçü optik dükkanım var arkadaşlar. işyerimi 7 ay önce açtım. bir firmadan ürün aldım açtığım zamanlar ve şuan hala borcunu ödemekteyim yaklaşık 11 bin borcum var firmaya ve senet imzalayıp verdik. Şuan itibari ile daha 5000 lira ödemem var bu firmaya.

Şimdi problemimiz şu ; Firma ya gönderdiğim garantili ürünler geri dönüyor 2 aydır bu şekilde oyalandık yok firma taşınıyor yok telefonlar bağlanmadı firma ile iletişimimiz yok. dün itibari ile araştırma içerisine girdik ve firma 20/04/2013 tarihinde tasfiye edilmiş. ito dan bu şekilde gözüküyor ve ticaret sicil gazetesinde bu şekilde yayınlanmış. Firmanın sattığı ürünler hala elimde var yaklaşık 7 bin tl civarında ürünü var elimde satılmayan. şimdi ben bu ürünleri normalde 2 yıl garantili satmak zorundayım. varolan garanti şartlarını firmaya ulaşılamadığı için karşılanamıyor. Elimdeki ürünleri iade edip senetlerimi alma imkanım varmıdır ?

Bu ürünler sattığım sürece müşterilerimle problem yaşayacağım. ve halada baya bir elimde ürün var. Sizce ne yapmam gerekiyor. senet ödemelerini dondurtma imkanım varmıdır ? yada başka bir çözüm yolu.

Cevap ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İlgi alanına giren varmıdır arkadaşlar... Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor.

Öncelikle senetleri durdurma imkanınız yok. Benim düşüncem firma tasfiyeye de girse bu firmanın yetkilileri vardır. Bunlarla temas kurup bir çözüm aramak. eğer aş ise zaten bir tasfiye memuru vardır. Tasfiye memuru da yetkilidir.