Tek Ders Kaldı

öncelikle bu dönem sınava girecek olan herkeze başarılar diliyorum.. benımde son dersim kaldı denetim 5.sınavım oalcak son hakkım son dersim yanı benım için bi final ya smmm yada 2 yıl sınav olmıcak ..denetimden soru tahmini kaynak v.s. olan yardımcı olacak arkadaş.. smmmyeterlilik meil adresinin şifresi değişmiş galiba açamıyorum

Sizemail attım bakarsanız gokhan bey,
Arkadaşlar merhaba. Zorlu ve uzun bu yolu atlattım, çok şükür meslek mensubu olmaya hak kazandım.

Elimde DEHA'nın 707 soru-cevaplı kitabı ve Ateş Oktar vergi hukuku kitabı mevcut. İsteyene ücretsiz vereceğim. Hepsini sıfır aldım ve tertemiz kitaplar.
Adres bilgisini ulaştıran kişiye kargolayarak paylaşmayı düşünüyorum.

E-posta: [email protected]

_

Bende ozan bingöl vergi kitabından çalıştım çok işime yaradı, buradan da bir arkadaşa gönderdim geçen dönem, o kitapta ki 1 soru 1 cevap bölümü gayet güzel. maliyettende yurdakul çaldağ a çalıştım. Allah hepinizin yardımcısı olsun

arkadaşlar merhaba
Allahaşkına ya vergi hukukundan haziran sınavı için hiç mi şöyle soruları tahmin edebilecek arkadaş yok? mart sınavında söylenen tahminlerin hiçbiri çıkmadı.vergı hukukundan 4. kez hazıranda gircem son hakkıma kalmak istemiyorum. günde sözelerden ancak bır sayfa ögrenebılıyorum. ne yapacam ben ya cok üzülüyorum kendime. staj başlatmada mesela diyelımki örnek veriyorum ınceleme nın anlamı nedır onu ezberlerken sadece derinlemesine arastırma diye öğrenerek böyle konuları bır ıkı kelıme calışarak geçmiştim. şimdi ise ögrendiklerim aklımdan ucup gıdıyor. yaş 33 oluncada akılda tutmak zorlaşıyor
lütfen vergi için çıkabılecek tahminlerinizi rica ediyorum yazın.
Allah hiç kimseyi son hakkına bırakmasın cok zor oluyor insanın psikolojısı bozuluyor

slm

Vergiden Kurumlar Vergisi ile ilgili işlemsel soru gelecek

Gelir vergisinden tanımlı açıklamalı soru bekleniyor

Kdv ve ammeden kısa açıklamalı soru bekleniyor

teşekkür ederim sağolun sayın smmmvil.
inşallah yetiştırebilirim çünkü kanun dilinde öğrenmek çok zor. bır günde 1 sayfa öğrenebiliyorum.vergi usulden gelirmi acaba?birde ılk 3 hakkında geçtin geçtın. 4 ve 5 hakkında vergiden geçirmiyorlarmış dıye duydum. çünkü ılk 3 hakkında 6 dersi verdi ama kopya çekerek mi verdi nıye bır dersi yapamadı diye düşünebilirler. umarım böyle bişey düşünerekten 4. hakkına kalmış beni ve arkadaşlarımızı harcamazlar.çünkü ben ilk 3 hakkımda ancak 6 dersi verebildim.5 kasım 2013 te dedem ölmüştü kasım dönemınde hıc ders verememıştım halada kendımı toparlayamadım. hep derse başlarken aman versem ne olacakki ölümlü dünya diyorum bugün varsın yarın yoksun diyorum kendi kendime derstende soğudum hayattanda soğudum. ya 33 yaşındayım daha hala babamın eline bakıyorum. butun akrama arkadaş eş dost soruyor sınavı ne yaptın diye her seferınde vergıden kaldım cevabını vermekten utanç duyuyorum.
sayın vergi komısyon üyeleri lütfen 4. hakkına kalmış bütün arkadaşlarımızı geçirin. çünkü sınava çalışıp ama sınavda karıştıran 30 yaş üstü arkadaşlarımız var. 30 yaşından sonra öğrenmek zorlaşıyor. lütfen sesimizi duyun!...

arkadaslar vergide sayısal soruyu es geçmeyin .bişeyler mutlaka yazın.verginin hocası şeker gibi bir adam.ayrı yeten cıkar vergide bir daha cıkmıyor.tek ders vergiden kalcam dedim vergiden 55 geçdim.denetimde 3 soru dogru yapdıgım halde 40 aldım.vergide dedigimi gibi aynı soru gelmiyor.kdv gelcekdir.tanımları yalnısda olsa cevap verin.hani maliyet olsa sayısal sonuc istiyor derimde bu dersler yorum sorusu.kagıdı bos vermeyin geçersiniz.mart sınavında kdv den istisnayı sormusdu hatırlıyorsanız ben ona muhasebe bürosunda aklımda kalan tevkifatları yazdım.ha o soru 25 puan belki bana yazmısım diye 5 puan vermişdir :).

arkadaslar vergide sayısal soruyu es geçmeyin .bişeyler mutlaka yazın.verginin hocası şeker gibi bir adam.ayrı yeten cıkar vergide bir daha cıkmıyor.tek ders vergiden kalcam dedim vergiden 55 geçdim.denetimde 3 soru dogru yapdıgım halde 40 aldım.vergide dedigimi gibi aynı soru gelmiyor.kdv gelcekdir.tanımları yalnısda olsa cevap verin.hani maliyet olsa sayısal sonuc istiyor derimde bu dersler yorum sorusu.kagıdı bos vermeyin geçersiniz.mart sınavında kdv den istisnayı sormusdu hatırlıyorsanız ben ona muhasebe bürosunda aklımda kalan tevkifatları yazdım.ha o soru 25 puan belki bana yazmısım diye 5 puan vermişdir :).

Ben b u sınavdan gerçekten birşeyler yazdım ama 40 beni bıraktı sayısal da çogu doğruydu.Bende şeker olduğunu düşünüyorum ama maalesef benim artık son hakkım:((((((((

yaz kagıdın üzerine son hakkım diye,mutlaka duyarsız kalmıycakdır.kağıdı yine iyi doldur.bu sefer sen geççen.kagıdın en üst tarafına yazma.cevaplıycan kagıtta 1 yazıyorsunya onun üstüne .hocam bu benim son hakkım lütfen yardımcı olun cok calısdım yazın.

bende pek notu bol bi hoca gibi görmüyorum,40 aldım... öyle olsaydı mutlaka 50 ile geçerdim... 1.soru hariç hepsini yaptım, sözel soruda kanun maddelerine atıfta bulundum(şundan şundan dolayı bu kadarı istisnadır gibi) ama sonuç beni çok şaşırttı.. maliyet ve meslekten zaten az bekliyordum vergi sürpriz oldu...

arkadaşlar merhaba
vergi hukuku hocasının notu çok kıt. mart sınavında problem yanlıştı ama sözel soruları az çok ucağından bucağından yakalarak kanun dılınde yazmıştım sonuç 35 vermış itıraz etmedım.4. hakkıma gırecem ayın 28 ınde tek ders vergı kaldı .ama kağıdıma tek dersım vergi kaldı yazamam çünkü geçırmezse benı bu ayın28 ınde son hakkım olan kasım sınavında hocam son hakkım bı tek vergi kaldı yazamam.hıc çalışamadım daha. içimdede bı heves bı ıstek kalmadı tek derse çalışacak.vergi hukuku hocası notunu bol verir inşallah. umarım bı yetkılı vergı hukuku hocasının notu kıt oldugunu kendısıne bildırir

kardeş ben denetim notlarını bu siteden aldım el yazısıyla yazılmıştı. aldım alelacele bilgisayara geçirip bir takım formüllere bürüdüm. sadece ondan çalıştım geçtim. özet 18 sayfalık (sayfanın sadece bir tarafı) bunu 7-8 sefer okuman yeterli olacak diye düşünüyorum. istersen kardeşime verebilirim. bana e-mail atarsan neyzen177@hot cevap vereyim kardeş
Allah emeğini boşa çıkarmasın benimde bir tek maliyet kaldı bir ihtimal itiraz ettim bakalım hayırlısı inşallah

öncelikle bu dönem sınava girecek olan herkeze başarılar diliyorum.. benımde son dersim kaldı denetim 5.sınavım oalcak son hakkım son dersim yanı benım için bi final ya smmm yada 2 yıl sınav olmıcak ..denetimden soru tahmini kaynak v.s. olan yardımcı olacak arkadaş.. smmmyeterlilik meil adresinin şifresi değişmiş galiba açamıyorum

kardeş ben denetim notlarını bu siteden aldım el yazısıyla yazılmıştı. aldım alelacele bilgisayara geçirip bir takım formüllere bürüdüm. sadece ondan çalıştım geçtim. özet 18 sayfalık (sayfanın sadece bir tarafı) bunu 7-8 sefer okuman yeterli olacak diye düşünüyorum. istersen kardeşime verebilirim. bana e-mail atarsan neyzen177@hot cevap vereyim kardeş
Allah emeğini boşa çıkarmasın benimde bir tek maliyet kaldı bir ihtimal itiraz ettim bakalım hayırlısı inşallah

[email protected] adresine göndermeniz mümkünmü acaba hepimiz yararlanalım

Belki çok eski bir konuyu tekrar ortaya çıkartıyor gibi olabilirim. Ancak görüyorum ki yıllar geçmiş olsada bu sorunumuza hala bir çözüm getirilmedi.

Bende bu dönem itibariyle bu sorunu yaşamaya başladım. Bunun için sesimizi duyurmak amacıyla bir site kurdum. Lütfen bunu bir reklam amacıyla yapılmış sanmayın. Sorunumuzu dile getirmek için bir imza kampanyası sitesi oluşturdum. Sizlerinde katılımlarınızı bekliyorum. Küçük bir yağmur damlası belki bir okyanus oluşturur.

http://www.tekdershakki.com Hadi arkadaşlar desteklerinizi esirgemeyin...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Belki çok eski bir konuyu tekrar ortaya çıkartıyor gibi olabilirim. Ancak görüyorum ki yıllar geçmiş olsada bu sorunumuza hala bir çözüm getirilmedi.

Bende bu dönem itibariyle bu sorunu yaşamaya başladım. Bunun için sesimizi duyurmak amacıyla bir site kurdum. Lütfen bunu bir reklam amacıyla yapılmış sanmayın. Sorunumuzu dile getirmek için bir imza kampanyası sitesi oluşturdum. Sizlerinde katılımlarınızı bekliyorum. Küçük bir yağmur damlası belki bir okyanus oluşturur.

http://www.tekdershakki.com Hadi arkadaşlar desteklerinizi esirgemeyin...
Bence mesleğin gelişimi ve kariyeri için çok yanlış bir talepte bulunuyorsunuz. Zaten 5 kez bir dersten sınava giriyorsunuz zaten senede 5000 civarı mali müşavir oluyor sınav hakkı bu kadar çoğaltılırsa mesleğin saygınlığı daha da aşağılara düşecek.

Bunun önlenmesi için elimden geleni yapacağım çünkü bizim hakkımızı yiyorsunuz mesleğin saygınlığını ve kalitesini dahada aşağılara çekiyorsunuz. Her önüne gelen mali müşavir olmak zorundamı ? Sizler gibi düşünenler yüzünden mali müşavir sayısı hızla artmakta meslek itibarsız hale gelmekte. Lise mezunu smmm olsun SM 'ler SMMM olsun herkes SMMM zaten.

Son düzenleme: