Tek Ders Kaldı

Öncelikle ne kadar çalışıp çalışmadığımızı nereden biliyorsun merak içerisindeyim. Sanırsın ki Türkiye'deki bir kaç SMMM den birisisin. Sen ruhsat aldığında diğer SMMM lerin hakkını yemiş oldun öyleyse senin bu mantığınla. Esas bizim en önemli mücadelemiz bundan sonra senin ve senin gibi zihniyetteki meslek mensuplarını bu camiyadan ayırmak olmalı. Bencil insanların sadece kendini düşünenlerin bu hayatta başarılı olamayacağı aşikardır.

Sen elinden geleni ardına koymamaya devam et lütfen. Çünkü biz gün geçtikçe güçleniyoruz. Zaten hak ettiğimiz bir olayıda kazanma arifesindeyiz. Sen bunu hazmetmeyi de zaman içerisinde elbet öğreneceksin.
Ben kendimi düşünmüyorum gerçekten hakkı ile çalışıp sınavını 5 kerede verebilen tanıdığı olmadığı için Kurumsal şirketlere giremeyecek SMMM'leri , SMMM sınavı kolaylaşıp herkes belge sahibi olduğunda büro giderlerini bile karşılayamacak SMMM'leri düşünüyorum. Dediğim gibi bana cevap yazmayı bırakın sadece sınavınıza gerektiği gibi çalışın zaten başarılı olacaksınız.

Ben kendimi düşünmüyorum gerçekten hakkı ile çalışıp sınavını 5 kerede verebilen tanıdığı olmadığı için Kurumsal şirketlere giremeyecek SMMM'leri , SMMM sınavı kolaylaşıp herkes belge sahibi olduğunda büro giderlerini bile karşılayamacak SMMM'leri düşünüyorum. Dediğim gibi bana cevap yazmayı bırakın sadece sınavınıza gerektiği gibi çalışın zaten başarılı olacaksınız.

:mad: Yeter neden anlamak istemiyorsun bizi rahat bırak ne yapmak istiyorsan yap

Sen o bahsettiğin Kurumsal Şirkete tanıdığı vasıtasıyla giren kesimdensin herhalde. Sen kimbilir kimlerin hakkını yedin... O ruhsatı alarak senden önceki SMMM lerin hakkını yediğini düşünmüyormusun. Yada ben aldım bundan sonra alımları durdurun deme cüretini gösterecek kadar bencilsin.

Daha öncede söyledim yinede söylüyorum. Bu ruhsat bizim anamızın ak sütü kadar helal. senin yersiz kıskançlıklarınların bizi yıldırmaz dahada kamçılar. Şu tanıdığın SMMM leri de topla bugün bir istişare toplantısı yapın. Biz bu yakında Resmi Gazetede çıkacak Yüce Mahkemenin verdiği kararı nasıl değiştirebiliriz diye bir düşünün. Bu mücadele içerisinde sana bir şey daha söyleyeyim de başka bir yoldan ilerleyin. Bu mahkeme kararının temyizi yokmuş. Yani bu yolda kapalı. Artık biz sınava girerken kapıda eylem mi yaparsınız tanıdığın SMMM lerle.. O da senin yaratıcılığına kalmış...

Son düzenleme:
Sen o bahsettiğin Kurumsal Şirkete tanıdığı vasıtasıyla giren kesimdensin herhalde. Sen kimbilir kimlerin hakkını yedin... O ruhsatı alarak senden önceki SMMM lerin hakkını yediğini düşünmüyormusun. Yada ben aldım bundan sonra alımları durdurun deme cüretini gösterecek kadar bencilsin.

Daha öncede söyledim yinede söylüyorum. Bu ruhsat bizim anamızın ak sütü kadar helal. senin yersiz kıskançlıklarınların bizi yıldırmaz dahada kamçılar. Şu tanıdığın SMMM leri de topla bugün bir istişare toplantısı yapın. Biz bu yakında Resmi Gazetede çıkacak Yüce Mahkemenin verdiği kararı nasıl değiştirebiliriz diye bir düşünün. Bu mücadele içerisinde sana bir şey daha söyleyeyim de başka bir yoldan ilerleyim. Bu mahkeme kararının temyizi yokmuş. Yani bu yolda kapalı. Artık biz sınava girerken kapıda eylem mi yaparsınız tanıdığın SMMM lerle.. O da senin yaratıcılığına kalmış...
Kimin hak yemeye çalıştığı gün gibi ortada sizin çalıştığınız yere de nasıl girdiğinizi de tahmin etmek zor değil . Bu kadar yazdıklarınız ve mesleğe giriş seviyesini aşağılara çekme eğilimizden belli bu. Bu da size son cevabım.Seviyeniz bunu gerektiriyor çünkü.

1-Ek sınav hakkı vermek sınavı kolaylaştırmak anlamına gelmiyor bilakis ek sınav hakkı olduğu için sınavları daha da zorlaştıracaklardır.
2-Kurumsal firmalar belge sormuyor,senin ne iş yapabildiğinle ilgileniyor.
3-Teoriyle pratik her zaman örtüşmez.sınavda daha iyi puan almam o konuda daha bilgili olduğumu göstermez.
4-Her arz kendi talebini yaratır sen yeterince iyiysen başkalarının belgesi senin etkilemez.
5-Şirketlere giremeyecek,büro giderlerini karşılayamayacak SMMM leri düşündüğün kadar ailesinden zamanından hatta sağlığından olmuş insanları da düşünsen iyi edersin.
6-Mesleğin değeri meslek mensuplarıyla artar.Görülüyor ki meslek mensupları bu keyfiyete sahip değil

Kimin hak yemeye çalıştığı gün gibi ortada sizin çalıştığınız yere de nasıl girdiğinizi de tahmin etmek zor değil . Bu kadar yazdıklarınız ve mesleğe giriş seviyesini aşağılara çekme eğilimizden belli bu. Bu da size son cevabım.Seviyeniz bunu gerektiriyor çünkü.

Ben Türkiyenin önde gelen holdinglerinden birinde çalışıyorum ve buraya 1 yazılı ve 2 kezde mülakat sınavından geçerek girdim. Sen kedine dert etme.

Sen önce senden önce havadan ruhsat alanların bu mesleğe neler kattıklarını sorgula. Sonra çıkıpta burada ahkam kes. Sen bu zamana kadar meslek için neler verdin. Ne gibi bir yeniliğe imza attın da mesleğin geleceği endişesi içerisindesin.

Unutma ki; Hak Verilmez Alınır.

@özgüristanbul nickli arkadaşa bende katılıyorum.

5 sınav hakkı zaten gayet yeterli arkadaşlar. Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki her an her bilgi elimizin altında.
Misal arkadaşların açtığı smmm mail adresinde bile çalışmak için bir dünya not var.

5+ hak dilenmek yerine sınavlara yapabileceğimiz şekilde bölerek veya planlayarak çalışmak yararımıza olacak.
Zaten mevcutta çok fazla SMMM var. Mesleğe giriş kolaylaştırılmamalı.

Unutmayın ki; doğada bolca bulunan şeylerin değeri düşük olur.

Sınava az kaldı. Herkese başarılar :)

Bence bu tartışma çok uzadı. Tam sınav haftası son hakkı olanların motivasyonları kaçıyor.

@özgüristanbul nickli arkadaşa bende katılıyorum.

5 sınav hakkı zaten gayet yeterli arkadaşlar. Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki her an her bilgi elimizin altında.
Misal arkadaşların açtığı smmm mail adresinde bile çalışmak için bir dünya not var.

5+ hak dilenmek yerine sınavlara yapabileceğimiz şekilde bölerek veya planlayarak çalışmak yararımıza olacak.
Zaten mevcutta çok fazla SMMM var. Mesleğe giriş kolaylaştırılmamalı.

Unutmayın ki; doğada bolca bulunan şeylerin değeri düşük olur.

Sınava az kaldı. Herkese başarılar :)

Arkadaşım biz kimseden birşey dilenmiyoruz. Sadece adil birşekilde okunmayan sınav kağıdımdan dolayı ki inanıyorum böyle bir çok arkadaşım var.. Bunlardan bir kısmı sınav kağıtlarını yayınladılar da. Kaybedilen haklarımınız peşine düştük. Bu olay neden sizi bu kadar rahatsız etti anlamış değilim.

Madem bu kadar çok SMMM olduğuna inanıyorsunuz sizde bir öneri sunun ve alımları durdurun. Böyle yaparak sınava hazırlanan arkadaşlarımıza da haksızlık etmiş oluyorsunuz.

Bolca bulup değersiz kabul ettiğiniz müessenin birer üyesi olduğunu da lütfen unutmayın.

Arkadaşım biz kimseden birşey dilenmiyoruz. Sadece adil birşekilde okunmayan sınav kağıdımdan dolayı ki inanıyorum böyle bir çok arkadaşım var.. Bunlardan bir kısmı sınav kağıtlarını yayınladılar da. Kaybedilen haklarımınız peşine düştük. Bu olay neden sizi bu kadar rahatsız etti anlamış değilim.

Madem bu kadar çok SMMM olduğuna inanıyorsunuz sizde bir öneri sunun ve alımları durdurun. Böyle yaparak sınava hazırlanan arkadaşlarımıza da haksızlık etmiş oluyorsunuz.

Bolca bulup değersiz kabul ettiğiniz müessenin birer üyesi olduğunu da lütfen unutmayın.

Herkesin sınav kağıtları aynı kişi tarafından okunuyor. Sizinkine düşük not verip bana yüksek verecek hali yok.
Oldu ki gerçekten geçmeyi hak ettiyseniz ve düşük aldıysanız, itiraz edersiniz. İtiraz sonuç vermezse üst itiraz yollarını kullanırsınız.
Eğer gerçekten geçmeyi hak ediyorsanız bu şekilde hak ettiğiniz notu alırsınız.
Benim gözlemlediğim kişiler genelde ne olur ne olmaz belki yükseltirler düşüncesiyle itiraz ediyorlar ve haliyle sonuna kadar da kovalamıyorlar itirazlarını.

Kimseye haksızlık ettiğimiz yok. Sizin tabi olduğunuz şartlara bizde tabiyiz ve sizin kağıtlarınızı okuyan kişi benim de kağıtlarımı okuyor.

Evet mesleğin kalitesinin artması için aklımda bir öneri var. Zamanı gelince sunmayı da düşünüyorum.

Az zamanımız kaldı. Herkesin bir fikri olması gayet doğal.
Bu fikirleri şu an saklayıp sınava hazırlanmalıyız :)
Kolay gelsin.

Herkesin sınav kağıtları aynı kişi tarafından okunuyor. Sizinkine düşük not verip bana yüksek verecek hali yok.
Oldu ki gerçekten geçmeyi hak ettiyseniz ve düşük aldıysanız, itiraz edersiniz. İtiraz sonuç vermezse üst itiraz yollarını kullanırsınız.
Eğer gerçekten geçmeyi hak ediyorsanız bu şekilde hak ettiğiniz notu alırsınız.
Benim gözlemlediğim kişiler genelde ne olur ne olmaz belki yükseltirler düşüncesiyle itiraz ediyorlar ve haliyle sonuna kadar da kovalamıyorlar itirazlarını.

Kimseye haksızlık ettiğimiz yok. Sizin tabi olduğunuz şartlara bizde tabiyiz ve sizin kağıtlarınızı okuyan kişi benim de kağıtlarımı okuyor.

Evet mesleğin kalitesinin artması için aklımda bir öneri var. Zamanı gelince sunmayı da düşünüyorum.

Az zamanımız kaldı. Herkesin bir fikri olması gayet doğal.
Bu fikirleri şu an saklayıp sınava hazırlanmalıyız :)
Kolay gelsin.

Arkadaşım şuan elimde Mart sınavında girdiğim sınav kağıdım var ve kime göstersem inanamıyor. şuan buraya yükleyemediğimden dolayı sizlerle paylaşamıyorum. Bu kağıdı okuyan kişiyle seninkini okuyanın aynı kişimidir bilemiyorum. benim bildiğim benim bu saçma sapan değerlendirme yüzünden kaldığımdır. itirazlarımı da yapmış olmama rağmen bir sonuç alamadım. onun için bana klasik prosedürlerden bahsetme. hepsini çok iyi biliyorum. bunlardan bir sonuç çıkmıyor.

Neticede bizim vermiş olduğumuz bir mücadele var. siz ne kadar muhalif olsanız da biz bu hakkımızı uzun uğraşlar sonunda kazandık. bence bundan rahatsız değil memnun olmanız gerekirken ne yazık ki gereksiz bir kıskançlık içerisindesiniz.

Bu ülkede vergi affı, mahkumlara af çıkarken, sadece büyük bedeller ödeyip sadece mesleğini icra etmek isteyen kişilere tanınan bir affın kimseyi rahatsız etmemesi gerekir. Unutmayın ki; sizlerde sizden önceki SMMM lerin önünü kesmiş oldunuz sizin bu mantığınıza göre.

Ne yaparsanız yapın, kazanılmış bir hak var. Hukukun üstünlüğü var.

Son düzenleme:
Arkadaşım şuan elimde Mart sınavında girdiğim sınav kağıdım var ve kime göstersem inanamıyor. şuan buraya yükleyemediğimden dolayı sizlerle paylaşamıyorum. Bu kağıdı okuyan kişiyle seninkini okuyanın aynı kişimidir bilemiyorum. benim bildiğim benim bu saçma sapan değerlendirme yüzünden kaldığımdır. itirazlarımı da yapmış olmama rağmen bir sonuç alamadım. onun için bana klasik prosedürlerden bahsetme. hepsini çok iyi biliyorum. bunlardan bir sonuç çıkmıyor.

Neticede bizim vermiş olduğumuz bir mücadele var. siz ne kadar muhalif olsanız da biz bu hakkımızı uzun uğraşlar sonunda kazandık. bence bundan rahatsız değil memnun olmanız gerekirken ne yazık ki gereksiz bir kıskançlık içerisindesiniz.

Bu ülkede vergi affı, mahkumlara af çıkarken, sadece büyük bedeller ödeyip sadece mesleğini icra etmek isteyen kişilere tanınan bir affın kimseyi rahatsız etmemesi gerekir. Unutmayın ki; sizlerde sizden önceki SMMM lerin önünü kesmiş oldunuz sizin bu mantığınıza göre.

Ne yaparsanız yapın, kazanılmış bir hak var. Hukukun üstünlüğü var.

Kıskançlık mı? Komik olmayın. Tanımam etmem sizi, ayrıca tanısam da kıskançlık kişiliğimde yoktur.
İsterseniz tüm dersleri tek seferde verin. Kıskanmam, oturup kendimi sorgularım.
Ben sadece kendi düşüncemi yazdım.

Konunun başlangıcını ve neyi kazandığınızı bilmiyorum.
5+ sınav hakkına karşı olduğumu söyledim ben. Bunun haricinde mevcut hakları korumaktan bahsediyorsak bende yanınızdayım.

Kazandığınız şey sizi mutlu ettiyse sevindim adınıza.

kıskançlık size özgü değil insan doğasında vardır. belgeyi almış olanlar yenileri istemiyor, belgeyi almaya çalışanlar da haklı şikayetlerini dile getiriyor. tek gerçek kimse anasının karnından mali müşavir olarak doğmuyor. benden önce emek verenler kadar hakettim belgeyi, benden sonra da benim kadar emek verenler benim kadar hakedecek belgeyi.

bugün göstermediğiniz vicdan ve merhamet yarın size de gösterilmeyecek. benim hayatta gördüğüm, bildiğim bu.

herkese sadece sınavda değil hayatta başarılar.

Bence mesleğin gelişimi ve kariyeri için çok yanlış bir talepte bulunuyorsunuz. Zaten 5 kez bir dersten sınava giriyorsunuz zaten senede 5000 civarı mali müşavir oluyor sınav hakkı bu kadar çoğaltılırsa mesleğin saygınlığı daha da aşağılara düşecek.

Bunun önlenmesi için elimden geleni yapacağım çünkü bizim hakkımızı yiyorsunuz mesleğin saygınlığını ve kalitesini dahada aşağılara çekiyorsunuz. Her önüne gelen mali müşavir olmak zorundamı ? Sizler gibi düşünenler yüzünden mali müşavir sayısı hızla artmakta meslek itibarsız hale gelmekte. Lise mezunu smmm olsun SM 'ler SMMM olsun herkes SMMM zaten.

Ne oldu arkadaşım... Çevrendeki SMMM leri yeteri kadar örgütleyemedin.. Engelleyemedin hak ettiğimizi almayı.. Adalet her zaman geçte olsa tecelli eder... Unutma bunu... Şimdi istersen sınav kapısına gel 5 kez girmemizi engellemeye çalış.. Belki başarırsın...

Ben dediğim gibi elimden geleni yapacağım bunun önüne geçmek için tanıdığım SMMM' lere konuyu anlatacağım zaten 5 hak var insanlar istiyor , odalarda para kazanmak istiyor diye mesleğe giriş kriterleri hafifletilmemelidir.

Arkadaşım sana kötü bir haberim var senin tüm örgütlenmene ve çabalarına rağmen sınavı kazandım.. Kusura bakam MESLEKTAŞ....

öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. benim gibi yeni sınava girecek olanlara da başarılar diliyorum. özellikle sınavı vermiş olan arkadaşlardan tavsiye bekliyoruz. ders çalışma ve kitap tercihleri hakkında bilgi verirlerse bizleri daha mutlu etmiş olurlar. birbirimizi kırıcı yorumlardan ziyade birleştirici mesajlarla tanışma yoluna gidersek bizler için daha faydalı olacağı kanaatindeyim.