Tel Çit Satışı ve Montajı KDV Tevkifatı

stajer311

Katkı Sunan Üye
Merhaba

Tel çit alıp montajını yapıp satan kişi faturada 20*40 vb. kafes tel örgü şeklinde faturayı işçilik belitmeden kesiyor.

Bu şekilde belediyeye fatura kesilirse 2/10 oranında tevkifat yapmak gerekir mi?

Teşekkürler.

Ynt: Tel Çit Satışı ve Montajı KDV Tevkifatı

117 Nolu KDV Genel Tebliği madde 3.2.1.2;

" Yukarıda sayılan yapılar ve inşaat işleri ile ilgili tesisat, imalat, ihrazat, nakliye, ısıtma-soğutma sistemleri, ses sistemi, görüntü sistemi, ışık sistemi, tamamlama, (boya badana dahil) her türlü bakım-onarım, dekorasyon, restorasyon, çevre düzenleme, dekapaj, sondaj, yıkma, güçlendirme, montaj, demontaj ve benzeri işler. (Bu işler, yukarıda belirtilen yapılarla ilgili olmakla birlikte inşaat işinden sonra veya inşaat işinden bağımsız olarak yapılmaları halinde de bu kapsamda tevkifata tabi tutulur.)"

Belirlenmiş alıcılara yapılan bu tip bir montaj işinde 2/10 oranında tevkifat yapılması gerekmektedir.

Ynt: Tel Çit Satışı ve Montajı KDV Tevkifatı

sayın stajyer 311, benim sorunumda aynı. defterini tuttuğum çel çit satışı yapan mükellefim faturalarını sadece satış olarak kesiyor.işçilik yok. tebliği çok kez okudum. yapım işlerinde tevkifatlı fatura düzenlenecektir diyor.satım diye birşey belirtilmemiş. bir sonuca ulaşabildiyseniz paylaşırsanız sevinirim.