Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: 19-20 Temmuz Sınavlarına Girecekler

abi niye kiletlerler bu formu anlamdım
alakası olmayan şeyler yazılıyormuş daha ne yazacağız
forumun başlığı 29-30 mart sınavı ile alakalı ve o sınava girenler yazıyor
girmeyen zaten bakmaz
ne kadar saçamalık 200 hatta 300 gidereckti forum ama olmadı

ben maliye bakanlığından bilgi isteme kanunu kapsamında sınav komisyonu hakkında bilgi istedim. kimler var sınav komisyonunda diye. bunun halka açık olmadığını ve komisyonun belli olmadığını söylediler.aşağıya bana gelen yazıyı ekledim.

--Sınav komisyonlarının teşkiline ilişkin esaslar 3568 sayılı Yasanın 7.maddesinde belirlenmiştir. Bu maddeye göre; "Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavı Birlik tarafından yazılı olarakyapılır.

Sınav Komisyonu 7 üyeden oluşur. Üyelerin 2'si Maliye Bakanlığını temsileder. Diğer 3 üye Yüksek Öğrenim Kurulunca teklif edilecek 5 aday arasındandiğer 2 üye ise Birlik'çe teklif edilecek 4 üye arasından Maliye Bakanıtarafından seçilir. Sınav komisyon üyeliklerine aday gösterileceklerin; hukuk, iktisat, maliye,muhasebe, işletme, bankacılık, idari bilimler dallarından lisans veyalisansüstü seviyesinde mezun olmaları ve bu KONULARDA ON BEŞ YIL ÇALIŞMIŞVEYA BU KADAR SÜRE ÖĞRETİM ÜYELİĞİ VEYA GÖREVLİLİĞİ YAPMIŞ BULUNMALARIŞARTTIR."

Bilgi edinilmesini, komisyon üyelerinin kimler olduğuna ilişkin talebinizise; henüz gerçekleşmemiş bir sınavda yer alacak komisyon üyelerine ilişkinolması, bilgilerin kamuoyunu ilgilendirmemesi, kurum içi uygulamaya yönelikolması, görevli komisyon üyelerinin özel ve mesleki yaşamlarına ilişkinolması nedeniyle Bilgi Edinme Kanunun 12., 21. ve 25. maddeleri uyarıncareddedilmiştir. Bu karara karşı, tebliğinden itibaren 15 gün içinde Bilgi EdinmeDeğerlendirme Kuruluna itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Gül SAKMAKÖğrenci İşleri Şefi
TESMERDikmen Cad. No:562 Dikmen/Ankara 06460
444 60 60 (312) 475 53 00 (pbx) Fax: (312) 475 53 14 |
[email protected]

arkadaşlar ben bu tesmerin gayri ciddi olduğunu düşünüyorum ve geçen ve kalan arkadaşların hakkıyla geçtiğine ve kaldığına inanmıyorum neden derseniz bir standart yok çünkü kim kime dumduma sebeb analiz dersindeki rezaleti gördünüz ve maliyet sınavı için 27.12.2007 de kasım sınavı için puanlama sorulduğunda 50/50 olduğu maili geliyor.fakat mart sınavında 2 sorunun 40/60 olduğu haberi verildi.bende kasım sınavının puanlamasının kaç olduğunu sorduğumda 40/60 olduğu söylendi.lakin ogün güneş e gelen mailde gül sakmak tarfından atılmış kasım sınavının puanlaması 50/50 olduğu belirtiliyor.bende bu maili ogün güneş ten istedim forward edip gülsakmak a gönderdim bu nasıl oluyor diye bana gelen cevap SEHVEN GÖNDERİLEN BİR BİLGİ deniyor.bizim mesleğin başındakilerin nasıl ciddi olduklarını belirten bir işaret başka bişey demiyorum.herkese başarılar

Bilgi talep ederken resmi kanallardan talep edin. Komisyon üyelerinin isimlerini isterken biz Başbakanlık aracılığı ile istemiştik. O zaman 10 kişi kadar 3 gün içinde mail yazdık hepimizi komisyon üyelerinin isimleri mail ile gelmişti. İsimlerin gelmesinden yaklaşık 2 yıl sonra gayri resmi şekilde o isimlerin halen doğru olduğuna şahit oldum. Bu da günümüzden yaklaşık 6-7 ay önceydi.

ne temmuz komisyonunu, ne de mart komisyonu o kadar da çok önemsemiyorum. Komisyon değişmiş ve de kasım ve mart döneminde renklerini ve soru tiplerini az da olsa belli etmişlerdir.

Kaynaklarda zaten ortada.

Ama, ama amaa şu kasım dönemi maliyet muhasebesi üyesini çok merak ediyorum. Ve ennihayetinde bu ismi bulmayı umuyorum.

Tabii o sırada MİT'e ya da Jitem'e geçmediyse başka :)

Süleyman Yükçü olabilir mi?:)

Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

ogün hocam itirazlara olumlu cevaplar verildiği hiç görülmüş müdür bilginiz var mıydı? benim tekdersim kaldı meslek oda 50-60 en az bekliyordum. 35 gelmiş...

Bildiğim kadarıyla itiraz da sadece maddi hata tespiti yapılıyor yani cevaplara verilen puanların dopru toplanıp toplanmadığına bakılıyor. Ayrıca itiraz sonucu notu değişen hiç tanıdığım olmadı. Ancak tek ders bu yöntem denenebilir size kalmış.

Bilgilendirme toplantısındada itirazlar sonucu toplamları kontrol ettiklerini söylemişlerdi. Dava açılmasını tavsiye ediyorlardı o sebeple. Dava surecıyle ugrasana kadar meslek hukukuna calısırsanız emınım gecersınız. İnşallah yenı yasa cıkmaz.

arkadaşlar en iyi kaynak imkanı olan varsa özel dersaneler ve özveri.. kafanızı boşaltın ve 5 dk . bile boş kalsanız ders çalışım.. don gece bile durmadan çalışın.. benim taviseyen bu .. bu arada balance kardeşimin tavsie ettiği kitapların yanında denetim ve maliyetten tesmer cd leri çok işe yarıyo bilginize..

Arkadaşlar merhaba.
maliyet ders notları olan varsa özelde paylaşabilir mi ?
ayrıca YURDAGÜL ÇALDAĞ kitabını nerden bulabilirim. ?
rast gele

İnerntten ten sipariş ver bence..

arkadaşlar beninde hedefim 7/7 diydi ama olmadı hedefte ufak bir sapma oldu ve
7/6 verdim tek dersim maliyet kaldı inşallah temmuz da onu veririsem son viraj aşılmış olacak balance arkadaşımızın 1 sayfada yazmış olduklarına tamamen katılıyorum.

maliyetin kalmasının en büyük nedeni maliyet sınavının pazar günü son saat te olması
çünkü 2 gün boyunca sürekli gir-çık yapıyorsun ve o stres ten insan çok kötü oluyor.

maliyet sınavında kazım yılmaz....(internette satışı var)
hukuk arif kocaman(ismmmo yayını)

Ben bitirdim darısı başınıza.......

fadime kılıçaslan ' Alıntı:
black money almış belgeyi sanırım...arkadaşlar gayret sıra bizde

evet arkadşaım ilk girişimde Bitti Allah'a Şükür.. darısı başınıza..

arkadaşlar herkes ders çalışıyor herhalde bugün kimse yok.. ???

Moderatör, Türkçe'de tam karşılığı yönlendirici, olay yöneticisidir. İnternette sıkça karşılaştığımız bu mevki standart olarak User/Kullanıcıdan 1 kademe üsttedir. En çok kullanım alanı forumlar ve IRC kanallarıdır. Forumlarda belli bölümlerde konu silme, düzenleme, kilitleme vs yetkileri bulunur.

Mevki sıralamasına göre:

Webmaster
Admin/Yönetici
Yardımcı Admin/Co-Admin
Süper Moderatör/Super Moderator
Moderatör/Moderator
Üye/User
Misafir/Guest

ders çalışmakdan başka neler yapılabilir bu güzel havada....
ama ne yapalım çok az kaldı 33 gün...
zaman az iş çok..

arkadaşlar maliyetten yurdakul çaldağ kitabı bana çok da verimli gelmedi.
bir kere neyi nasıl yapılacağı tam belli değil
ama soru çok pratik yapmak isteyenler için ideal ama öncelikle ne nereden hesaplanır
iyice bir bakın derim...
biraz karışık olduğu kesin...
yada bana öyle geldi..