Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

merhaba öncelikle herkese başarılar dilerim,mart 2008 yeterlilik Meslek Hukuku sorularındaki sınav komisyon üyelerine ait cevaplarda sadece Maliye Bakanlığı veya Maliye Bakanı geçiyor,Gümrük Bakanlığı da yazılacakmı?Maliye ve Gümrük Bakanlığı Maliye Bakanlığı olarak mı değişti,bu tür sorularda Maliye Bakanlığımı yoksa Maliye ve Gümrük Bakanlığı mı yazılacak ,birde Meslek Hukukunun en son güncel hali nedir

zynp ' Alıntı:
merhaba öncelikle herkese başarılar dilerim,mart 2008 yeterlilik Meslek Hukuku sorularındaki sınav komisyon üyelerine ait cevaplarda sadece Maliye Bakanlığı veya Maliye Bakanı geçiyor,Gümrük Bakanlığı da yazılacakmı?Maliye ve Gümrük Bakanlığı Maliye Bakanlığı olarak mı değişti,bu tür sorularda Maliye Bakanlığımı yoksa Maliye ve Gümrük Bakanlığı mı yazılacak ,birde Meslek Hukukunun en son güncel hali nedir

geçen sene içinde basılmış bir meslek hukuku mevzuatı (odalardan alınmış olanları bilirsiniz) kitabınız varsa onun üzerine "etik ilkeler yönetmeliği" ve "haksız rekabet ve reklam yasağı yönetmeliği" geldi. bunları da internette bulabilirsiniz. ama etik ilkeleri mart'ta sordular, o yüzden gelse gelse belki haksız rekabet ve reklam yasağı ile ilgili bir soru gelebilir.

tüm sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum...Umarım yarın herşey istediğiniz gibi olur ve bu yükten kurtulur ya da hafiflersiniz....Şans ve başarı sizlerle olsun arkadaşlar.....

Teşekkürler.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Şimdiden herkese başarılar...

the accountant ' Alıntı:
zynp ' Alıntı:

geçen sene içinde basılmış bir meslek hukuku mevzuatı (odalardan alınmış olanları bilirsiniz) kitabınız varsa onun üzerine "etik ilkeler yönetmeliği" ve "haksız rekabet ve reklam yasağı yönetmeliği" geldi. bunları da internette bulabilirsiniz. ama etik ilkeleri mart'ta sordular, o yüzden gelse gelse belki haksız rekabet ve reklam yasağı ile ilgili bir soru gelebilir.

Bencede haksız rekabetten gelebilir. 3 tane haksız rekabet hali var ve tabi bunların alt başlıkları var toplam 3 sayfa felan.

Ben hep Maliye Bakanlığı sözünü kullanacağım çünkü bazı yerlerde değiştirmişşler bazı yerlerde değiştirmemişler.

Ayrıca disiplin cezalarından da soru gelebilir diye düşünüyorum çünkü bunlarda da baya bi eklenen madde ve değiştirilen madde var.

Herkese başarılar.

ben d ebugün kimse derse mola vermeyecek mi diyordum ;D ;D

julı ' Alıntı:
ben d ebugün kimse derse mola vermeyecek mi diyordum ;D ;D

Valla bugün songün ve ben iyice kastım kendimi. Mola vermicektim şu sıralar ama abim msne çağırdı beni:) Gelmişkende foruma bakmamak olmaz.

Juli sen evdemisin işte misin? Ne ayak ders çalışmıyon mu hiç:)

ben evdeyim.......çıkmış soruları çözmekten ezber istemesemde ezberlemişim.....

çaldağ keza öle......... ders çalışıyorum çalıştım da...........geçen sınavdan da hazırdım ben ama işte benim şaşkınlığım yüzünden temmuza süründüm........

julı ' Alıntı:
ben evdeyim.......çıkmış soruları çözmekten ezber istemesemde ezberlemişim.....

çaldağ keza öle......... ders çalışıyorum çalıştım da...........geçen sınavdan da hazırdım ben ama işte benim şaşkınlığım yüzünden temmuza süründüm........

Tek maliyetti demi.
Ya ben geçen sınavda zaten kendi ellerimle kaldım.
Ve 1.soruda dönem içinde alınan D.İ.İ.M.G.'ni hesaba katmadım:) Çünkü satışların maliyeti tablosuna bakmadım kolay diye:) Sınavdada düşündüm aslında bunu dahil etcekmiydik etmicekmiydik diye:)
2.Soru ise ne sen sor ne ben söyleyim:) Gerçi sen 1.soruyuda sormadın ama olsun:)

ben etrafa maliyeti anlatıp maliyetteki soruları anlatıp çözdüren şaşkın olarak............sen de ne sorrrr ne de bennnnn aklıma getireyimmmmmmmm :P :P :P benim anlattıklarım geçtiiiiiiiiiii
büro bile açtılarrrrrrrrrr :P :P :P

julı ' Alıntı:
ben etrafa maliyeti anlatıp maliyetteki soruları anlatıp çözdüren şaşkın olarak............sen de ne sorrrr ne de bennnnn aklıma getireyimmmmmmmm :P :P :P benim anlattıklarım geçtiiiiiiiiiii
büro bile açtılarrrrrrrrrr :P :P :P

:)) Neyse en azından sevaba girmiş oldun.

Bak ne dicem sana. Hani diyosunya yurdakulu çöze çöze ezber yaptım diye. Şey yap bence nettesin nasılsa. Araştır bakalım farklı soru tarzları dolanıyomu internette. Belki gözüne bişey çarpar.

Bu arada arkadaşlar rüyamda işçilik ve matematiksel dağıtım sordular:)

araştırdım araştırmaz olurmuyum

nette de çıkan sorular hatta a b c grubuna bile baktım.........

mevlüt karakaya kitabı var işte ondan çalıştım biraz.......o da soruları çok uzun sormuş......

julı ' Alıntı:
araştırdım araştırmaz olurmuyum

nette de çıkan sorular hatta a b c grubuna bile baktım.........

mevlüt karakaya kitabı var işte ondan çalıştım biraz.......o da soruları çok uzun sormuş......

Hımm anladım neyse ya hayırlısı artık.

netteki sorular zaten çıkmış sorular..............

hayırlııs eğer zamanı geldiyse bişeyler olur zamanı değilse kendimizi harcasak olmazsa olmuyor .........tecrübeyle sabittir ;D ;D ;D

julı ' Alıntı:
netteki sorular zaten çıkmış sorular..............

Hım ok. Neyse ben kaçar. Meslek hukuğu beni bekler:) Bekletmeyim fazla. Hadi kolay ve rast gelsin.

ok. bu kadar mola yeter bend emaliyete...............

Sınava girecek tüm adaylara şimdiden başarılar dilerim. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.

Ogün Güneş ' Alıntı:
Sınava girecek tüm adaylara şimdiden başarılar dilerim. Umarım herkes emeğinin karşılığını alır.
teşekkürler...