Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

hatta öle bi örnek veriyimm...muhasebe meslegini özel bir bilgisayarlı muhasebe kurslarından birine gidip öğrenerek bu işi sewen başka bir arkadaşım bir üniversitede 2.500 ytl maaşa çalışıyor...ne belgesi var nede + başka bişeyi..biraz bilgisayar programcılıgı var o kadar......sonuçta yaptığı iş muhasebe........karamsarlığa kapılmayın..ben kendim için konuşuyorum..bu belgeye daha iyi bir iş bulabilmek gözüyle bakıyorum.....2.500-3.000 ytl den aşağıya bi yere girmem askerden sonra......

aşama aşama bakmak lazım olaya..önce harcını ödeyip bir belgeyi alalımda elimize sonra önümüze bakarız......kaç para alırız ne yaparıs.....

Bu işlerde biraz kısmet işi.Sizinle bir anımı paylaşmak istiyorum 2001 ve 2002 yıllarında bizim patron başka bir firmanın hisselerinin büyük bir bölümünü alacaktı(ltd.).Almadan önce ben ve smmm arkadaş şirketin mali tablolarını ve muhasebe sistemini incelemek için şirkete gittik.Muhasebeden sorumlu .... hanım vardı.İşte rutin mali tabloları mizan falan istedik(Not bu şirkete başka bir smmm dışardan imza atıyor).Mali tablolarda kkeg bir hayli yüksek bunun ayrıntısını istedik .... hanım bunlar benzin gider dedi (hani 1999-2000 yıllarında kalkan binek araçların benzin giderlerinin 1/2 sinin kkeg olması) Biz o uygulama kalakalı baya zaman geçti dedik ben bilmem smmm bilir dedi.Cari hesapları nerde tutuyorsunuz yani mizanda görünen 120-320 ler doğrumu dedik.Ajandada tutuyorum dedi(burası istanbulda baya tv yapım işi yapan bir firma) kusura bakmazsanız ne kadar maaş alıyorsunuz dedik rakmla 2.000 yazıyla (ikibin) dedi tabi arkadaşla ben dumur deryasına daldık.Çünkü ben o dönem 800 ytl smmm olan arkadaş 1.000 ytl maaş alıyordu

el_nino ' Alıntı:
hatta öle bi örnek veriyimm...muhasebe meslegini özel bir bilgisayarlı muhasebe kurslarından birine gidip öğrenerek bu işi sewen başka bir arkadaşım bir üniversitede 2.500 ytl maaşa çalışıyor...ne belgesi var nede + başka bişeyi..biraz bilgisayar programcılıgı var o kadar......sonuçta yaptığı iş muhasebe........karamsarlığa kapılmayın..ben kendim için konuşuyorum..bu belgeye daha iyi bir iş bulabilmek gözüyle bakıyorum.....2.500-3.000 ytl den aşağıya bi yere girmem askerden sonra......

Bence ruhsatı kapı açan anahtar gibi görmemek lazım.her iş kişinin kendisinde biter.ruhsatlı bir abimiz kendini geliştiremediği vede çok fazla evraklarla haşır neşir olmadığı için sabah gel akşam git zihniyetiyle çalıştığı için 1 yıl içinde 2.işinden çıkartıldı.800 almaya razı işsiz kalmaktansa.ama referans olumsuz olduğu için görüşmeleri çok iyi geçsede işe alınamıyor.20 yıllık muhasebeci vede ruhsatlı dikkatinizi çekeyim.blackmoney arkadaşımızın dediği gibi ruhsattan daha önemlisi kişisel gelişiminiz ve çalıştığınız firmalara faydanız..

endoplaz hesaplamalarıma göre 4000 i bulmuşsundur sen 2008 de ;D

o kızı düşünemiyorum artık .bu işi bırakmıştır bence ;D

bence siz başkalarının ne aldıklarına veya alacaklarına değilde ilerde ne istediğinizi veya neye ulaşmanız gerektiğini ve bunun için ne yapmanız gerektiğini düşünün derim. kimin ne aldığı değil sizin ne almak istediğiniz önemli..

blackmoney ' Alıntı:
bence siz başkalarının ne aldıklarına veya alacaklarına değilde ilerde ne istediğinizi veya neye ulaşmanız gerektiğini ve bunun için ne yapmanız gerektiğini düşünün derim. kimin ne aldığı değil sizin ne almak istediğiniz önemli..

Üstad ayıpsın yaa. Elbette düşünüyoruz, planlıyoruz. Ben 25 yaşındayım ve bugüne kadar neyi hedef koytuysam ona ulaştım. Ama başkalarının hayatıda bi yerde bizleri ilgilendiriyor diye düşünüyorum, ders alıyoruz yada imreniyoruz yada daha dikkatli oluyoruz.

gülümse1907 ' Alıntı:
blackmoney ' Alıntı:

Üstad ayıpsın yaa. Elbette düşünüyoruz, planlıyoruz. Ben 25 yaşındayım ve bugüne kadar neyi hedef koytuysam ona ulaştım. Ama başkalarının hayatıda bi yerde bizleri ilgilendiriyor diye düşünüyorum, ders alıyoruz yada imreniyoruz yada daha dikkatli oluyoruz.

bundan şüphem yok kardeşim.

Bu hafta sakin başladı herkes tatilde galiba. :-\

EVET mali tatilya kimse yok galiba. sınavlar bitti zaten.

Ramazandan dolayı millet tatile çıktı sanırım. Geçiciler başlayınca gelirler.

Biz hala çalışyoruz tam sürat.Sonuçları umarım erken açıklarlar bu dönem,

Bu dönem erken açıklancak gibi geçiyo benim içimden de. Tek maliyet den girdim ilk defa puanlama yapmışlardı sorularda bu bizim işimizi kolaylaştırdığı gibi onların işini de kolaylaştırcak muhtemelen. Temmennimiz o en azından süreyi aşmasınlar o da yeter.

Banada öyle geliyor murat,erken açıklarlar gibi.Evet puanlamalar vardı,Zaten binlerce kişi giriyor.Oraya puanları yazmamak gibi bir şey çok saçmaydı,en azından bunu düzelttiler.Tabi buda bizim gibi tesmer'e mail atan telefonla arayanların sayesinde oldu.

Katılıyorum kesinlikle saçmaydı. kafamızdaki bazı soru işaretleri gitti en azından şimdi.Baya bi gelişme kaydetti bu konuda oda. Ama daha yapacakları çok şey var. Bunlarda bizim baskımızla olcak mutlak.