Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Elbette onlar bizi değil biz onları yöneteceğiz,Umarım yönetim kademesine gelirsek bu mesleğin daha kaliteli ve profesyonel bir meslek haline gelmesini sağlarız.Bir kaç şiir var paylaşmak istedim,buyrun;

Yığılıyor
Öfke kin kaygı
Ne gelecek günler bir müjde saklıyor
Ne bir ilerleme halindeyiz
Hep bir kılıç üzerinde
Hep çapraz ateşlerdeyiz

Yaşlılara saksılar dizdim, bahçeler yaydım.
Yorgunlara diri beden verdim, taze yürek.
Döşekler serdim hastalara, rahat, yumuşacık.
Nerde yalan dolan gördüysem kızardım.
Yiğit yüreklere, dedim, canım armağan.
Ardına kadar açtım çocuklara kapıları

Teşekkrler,Ben yazmadım ama paylaşmak istedim.

arkadaşlar benim 2.girişimdi

mart sınavında 3 tanesini vermiştim

bu temmuz sınavında 4üne de girdim

1997den beri bütün soruları inceledim, temmuz sınavının kolay olduğunu düşünüyorum ...

nrcn ' Alıntı:
arkadaşlar benim 2.girişimdi

mart sınavında 3 tanesini vermiştim

bu temmuz sınavında 4üne de girdim

1997den beri bütün soruları inceledim, temmuz sınavının kolay olduğunu düşünüyorum ...

kolay gibi bende düşünmüştüm sınavdan çıkar çıkmaz ama çok zordu dostum sınavlar bilgi+yorum gerektiriyordu genelinde sonuçlar açıklandığında hüsrana uğramayız inşallah ama ben 3 derse girdim denetim ve meslek gerçekten zor gibiydi

evet yorum gerektiriyordu

ama ezbere değilde yoruma dayalı olması mesleğe giriş açısından daha faydalı olur bence

inşallah sonuçlar güzel olur ...

nrcn ' Alıntı:
evet yorum gerektiriyordu

ama ezbere değilde yoruma dayalı olması mesleğe giriş açısından daha faydalı olur bence

inşallah sonuçlar güzel olur ...

Güzel olur merak etme Nurcan'ım.
Benim nickimi kitlediler geçen mart forumunda, ben de oğlumun adıyla üye oldum.Sibel ben:)
Eminim sen de geçeceksin bu sınav ile.

melikşah ismini görünce şaşırmıştım.özel bi isim benim için ( rahmetli babamın ismi) .çok ta kullanılan bi isim değildir.allah çocuğuna uzun ömürler versin arkadaşım.

Güzel olur merak etme Nurcan'ım.
Benim nickimi kitlediler geçen mart forumunda, ben de oğlumun adıyla üye oldum.Sibel ben:)
Eminim sen de geçeceksin bu sınav ile.

[/quote]

Canım benim, çok teşekkür ederim, inşallah

Melikşah, tamam :)

Arkadaşlar bu melikşah varya, yazıyorum diye kızacak bana ama, kızma!

Bir seferde 7de 7 yaptı,

:D

1517 ' Alıntı:
melikşah ismini görünce şaşırmıştım.özel bi isim benim için ( rahmetli babamın ismi) .çok ta kullanılan bi isim değildir.allah çocuğuna uzun ömürler versin arkadaşım.
Allah ganigani rahmet eylesin.

Biz de eşimle eski medeniyetimizden iz yapmış büyük bir Türk komutanının adını vermek istedik oğlumuza, şimdi 3,5 yaşında.

Çok teşekkür ederim.

amin.sağol arkadaşım.allah nasip ederde çocuğum olursa bende düşünüyorum melikşah ismini.
eşinle ve çocuğunla mutlu yaşam diliyorum.

1517 ' Alıntı:
amin.sağol arkadaşım.allah nasip ederde çocuğum olursa bende düşünüyorum melikşah ismini.
:) Melikşah(c) TM isminin gördüğün üzere telif haklarını eşim aşırı talep üzerine satın aldı. Çocuğun olunca ismini Melikşah koymak istiyorsan bize telif ücreti ödemek zorundasın... Eeeee SMMM belgesini alınca herşeye ticari açıdan bakıyorsun arkadaşım :) :)

Melıksah ' Alıntı:
1517 ' Alıntı:
:) Melikşah(c) TM isminin gördüğün üzere telif haklarını eşim aşırı talep üzerine satın aldı. Çocuğun olunca ismini Melikşah koymak istiyorsan bize telif ücreti ödemek zorundasın... Eeeee SMMM belgesini alınca herşeye ticari açıdan bakıyorsun arkadaşım :) :)

ticari faliyrt yasak smmm meslek hukukun zayıf herhalde ;D

ozbilek ' Alıntı:
Melıksah ' Alıntı:
1517 ' Alıntı:

ticari faliyrt yasak smmm meslek hukukun zayıf herhalde ;D

ben almadım canım , eşim aldı isim hakkını , o ticari faaliyette bulunuyor , tabi smmm si ben değilim , başkası, eeee 3. hısıma kadar sıhri kan bağına bakamıyorsun ,
ticari açıdan bakıyorsun , kendin yapmasan da bir yolunu bulup bundan kendi payını alıyorsun , ne demişler işi bilicen işe gitmiycen.
meslek hukukum sınırdaydı ama olsun martta ilk girişte 7 de 7 yapan 14 İstanbulludan biriyim :)
saygılar..

maliyetçiler nerde ??? başlık mı kapanmışşşş

Bence herkes sonuca odaklı bekliyor..

ne olacak bu maliyetin haliiiii ???? iice kabüs oldu yawww...acaba 2. soruyu bilindik yolla yapanlara puan verilcek mi ??? yani b şıkkındaki iki isteneni yapmayanlara.....oofff tek dersimm yaaaaaa >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

ozbilek ' Alıntı:
zeynepyaroglu ' Alıntı:
maliyetçiler nerde ??? başlık mı kapanmışşşş

buradayız sular iyice duruldu ;D

sonuçların açıklanmasına minimum 45 gün olduğunu, sezonun yaz olduğunu ve geçici vergilerin ve transfer fiyatlandırmalarının yoğunlaştığını düşünürsen sular neden durgun anlaşılır bence. :)

Maliyet benimde tek dersim üstelik son hakkımdı. Sınavdan çıktığım da hatta cevaplara baktığımda 1 hafta sonrasına kadar geçeceğimden emindim. Ama artık ne yaptığımı unutmaya başladım dolayısıyla da geçiceğimden o kadar emin değilim. Ya bi aksilik olursa korkusu var. süre uzadıkça bu korku şiddetlenecek elbet. Bunlar tatlı sıkıntılar belki. Ya belgeyi alınca hangi sıkıntılar bizi bekliyo Allah bilir. Tabi o zaman şu anki sıkıntılar sadece bi anı olacak. Tadını çıkaralım bari başka çare yok!