Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

murat246 ' Alıntı:
Maliyet benimde tek dersim üstelik son hakkımdı. Sınavdan çıktığım da hatta cevaplara baktığımda 1 hafta sonrasına kadar geçeceğimden emindim. Ama artık ne yaptığımı unutmaya başladım dolayısıyla da geçiceğimden o kadar emin değilim. Ya bi aksilik olursa korkusu var. süre uzadıkça bu korku şiddetlenecek elbet. Bunlar tatlı sıkıntılar belki. Ya belgeyi alınca hangi sıkıntılar bizi bekliyo Allah bilir. Tabi o zaman şu anki sıkıntılar sadece bi anı olacak. Tadını çıkaralım bari başka çare yok!

"Ferahlık iki sıkıntının arasındadır."

Melıksah ' Alıntı:
1517 ' Alıntı:
amin.sağol arkadaşım.allah nasip ederde çocuğum olursa bende düşünüyorum melikşah ismini.
eşinle ve çocuğunla mutlu yaşam diliyorum.
:) Melikşah(c) TM isminin gördüğün üzere telif haklarını eşim aşırı talep üzerine satın aldı. Çocuğun olunca ismini Melikşah koymak istiyorsan bize telif ücreti ödemek zorundasın... Eeeee SMMM belgesini alınca herşeye ticari açıdan bakıyorsun arkadaşım :) :)
Merhaba arkadaşlar, ben bugun üye oldum ve Meliksah, yazın çok ilgimi çekti.Daha yeterlilik sınavına girmeme 1 yıl var, önümüzdeki sene Temmuz dönemine gireceğim ama sınva sonrasında yurtdışına dil eğitimi için gitme ihtimalim olduğundan, 1 seferde bütün derslerimi vermek istiyorum. Bunu nasıl başardığını anlatabilirmisin lütfen bana? Kaynakların, çalışmaya nezaman başladın, ne sıklıklarla çalıştın kursa gitttinmi vs..
Şimdiden teşekkürler

denildiği gibi istanbulda 14 kişi değildir çok daha fazladır ilk girişte kazanan.

" ticari faaliyette bulunuyor , tabi smmm si ben değilim , başkası, eeee 3. hısıma kadar sıhri kan bağına bakamıyorsun , " demiş melikşah smmm ler için böyle birşey geçerli mi dostum ?

Melıksah ' Alıntı:
...
tabi smmm si ben değilim , başkası, eeee 3. hısıma kadar sıhri kan bağına bakamıyorsun ,
...
Böyle bir sınırlama yok ki!

arkadaş 7 de 7 yapmış ya belki kafası karışmıştır.

ya arkadaşlar merhaba sınav bittiğinde çok iyiydim maliyet bitti dedim 2 sorumun da ceapları doğru ama sekizbin çeşit çözüm yolu çıktııı bissürü iç karartıcı yorumlar yapıldı ya bişeyi çok düşünüyorum iki soruyu da doğru cevapladım ve eksiklerim var diye bide yolum farklı istedikleri şekilde yapmadım diye kalıcakmıyım ben yaa olmaz olamaz diyorum bi yandan da çok korkuyorum allah yardımcımız olsun beklemekten başka çare varmı

efeılgaz ' Alıntı:
ya arkadaşlar merhaba sınav bittiğinde çok iyiydim maliyet bitti dedim 2 sorumun da ceapları doğru ama sekizbin çeşit çözüm yolu çıktııı bissürü iç karartıcı yorumlar yapıldı ya bişeyi çok düşünüyorum iki soruyu da doğru cevapladım ve eksiklerim var diye bide yolum farklı istedikleri şekilde yapmadım diye kalıcakmıyım ben yaa olmaz olamaz diyorum bi yandan da çok korkuyorum allah yardımcımız olsun beklemekten başka çare varmı

aynı korkuyu ben de yaşıyorum, inşallah geçeriz ...

Arkadaşlar bir sorum olacak bu konuda yardımcı olusanız sevinirim 19-20 Temmuz sınavına girdim 7 dersden 5 ders 50 ve üzerinde diğer 2 ders den umudum yok büyük bir ihtimal bu 2 dersden tekrar gireceğim. Sınav Yönetmeliğinde tekrar sınava girme madde 21: SMMM sınavında başarılı olamayan 2 yıl içinde 4 sınava daha girer bu sınavlar 60 dan az not alınan konuları kapsar denilmektedir. şimdi 5 dersden 3 tanesi 50 ile 60 arasıda ise ben 2+3 toplam 5 dersden mi gireceğim yoksa sadece 2 dersden mi bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

Ben yardımcı olmaya calışayım.Öncelikle geçme notu 50 fakat söyle bir durum var 7 dersin ortalaması 60 olması 60 dan aşağı olmaması gerekir.eğer bunu sağlamıssın fakat üç dersten 50 alımşsın mesela o zaman sınavı vermiş oluyorsun.örneğin ilkinde bütün dersleri verdin fakat ortlama 59 geldi o zaman bu derslerden birine veya birkacına, kendin belirleyeceksin not yükseltme sınavına giriyorsun.diyelim girdin ama atıyorum 40 aldın bu dersten kalmış olmuyorsun daha önce aldığın puan geçerlidir.gelelim 2 sene içinde 4 sınava girme durumuna.o da söyle 6 sınav var normalde 2 sene içinde temmuz 2008 ilk sınava girdin.o zaman temmuz 2009 kadar sınava girmeme hakkın var.temmuz 2009 dan sonra hakların her dört ayda bir var mecburen girmek zorundasın.bu arada atıyorum temmuz 2008 üç dersten kaldın diyelim mesela kasım 2008 tek derse girsen diğer iki dersten olan 4 hakkından biri yanmıyor.girdiğin o bir dersten 3 hakkın kalıyor.bilmem yardımcı olabildim mi.hatalı bir yazım olduysa mesaj bırakın.

Balbal üstad açıklaman için teşekkürler, ben kalmış olduğum 2 dersden 50 şer alsam ortalam 60 olur çünkü teskiye notu ile 2 ders 80 ve üzeri tahminim. Ben sadece 50 nin altında kalan derslere girersem ve bunlardan 50 ve üzeri alırsam 2.de başarılı olmuş oluyorum senin açıklamana göre. Benim tek sıkıntım madde 21 de belirtilen 60 ve altında kalan konular ibaresi idi.

Dediğin gibi derslerin ortalaması 60 olsun, atıyorum üç dersin puanı 60 üzeri aldın, dört dersin puanı da 50,52,54,56 olsun belgeyi almaya hak kazanıyorsun.ortalamaya, bildiğin gibi staj notuda katılıyor.Bize zorunlu eğitimde böyle anlatıldı.

Hatırladığım kadarı ile eğer ort 60 tutturamadı isen; ort. yükseltmek için en fazla 59 aldığın dersten tekrar sınava girebilirsin.

karakartal ' Alıntı:
...... 19-20 Temmuz sınavına girdim 7 dersden 5 ders 50 ve üzerinde diğer 2 ders den umudum yok büyük bir ihtimal bu 2 dersden tekrar gireceğim. Sınav Yönetmeliğinde tekrar sınava girme madde 21: SMMM sınavında başarılı olamayan 2 yıl içinde 4 sınava daha girer bu sınavlar 60 dan az not alınan konuları kapsar denilmektedir. şimdi 5 dersden 3 tanesi 50 ile 60 arasıda ise ben 2+3 toplam 5 dersden mi gireceğim yoksa sadece 2 dersden mi bu konuda bilgi verirseniz sevinirim
Toplam 7 ders var , 50 ve üstü alınan dersler geçilen derslerdir ancak tezkiye notu ile birlikte ortalamanın 60 olması gerekmekte. Eğer tüm derslerden 50 ve üstü alınması halinde dahi ortalama 60 ve üstü değil ise bir sonraki sınavda 59 ve altı alınan derslerden ortalama yükseltme sınavına girilir, buradaki ilk şart tüm derslerden 50 ve üstü alınmış olmasına rağmen 60 ortalamanın sağlanmamış olması.

peki tüm derslerden 50 ve üzeri aldınız ama ortalaması 60'tan düşük ve tüm sınava giriş haklarınızı doldurdunuz. Bu durumda ne olur? dosya yanar mı, yoksa bu duruma özel bir hak var mı, yani bu durumda olan bir adaya ekstradan 1 sınav hakkı daha verilmesi gibi?

Bir de diyelim sınavlarda başarısız olundu ve dosya yandı, aday tekrar staja başlama sınavına girip 3 yıl staj mı yapmak zorunda, yoksa daha önce 2 yıl (eski kanuna göre) staj yaptığı için sadece 7 dersten tekrar herhangi bir süre beklemeden hepsine baştan mı girmeli?

staj yönetmeliğini okumadın sanırım ve smmm yeterlilik sınavına gireceksin hayret doğrusu

icinar ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,Herkes tatilde mi?Kimse yok buralarda..

:) Merhaba icinar. Tatilde değiliz. Transfer fiyatlandırması bitirdi bizi:)
Gerçi tatilde olanlarda vardır mutlaka:)

;D gülümse 1 ay bitti sayılır,Kaldı 1 ay daha Sonuçlar Bayramdan sonraya kalır mı sence ?