Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Zaten bitek nalan hanıma bağlı kalcaksak yandık.

murat246 ' Alıntı:
Zaten bitek nalan hanıma bağlı kalcaksak yandık.

arkadaşlar hocalardan biri hasta diye panik yapmak anlamsız.sınav kağıtlarını okuyan hocalar değil asistanları zaten..

elfin ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
elfin ' Alıntı:
Gülümse Vergi Hocası Nalan Hanım mı var komisyonda ?

Benim hatırladığım kadarıyla komisyon üyelerinin içinde Nalan Hoca yoktu. Arşivi bi karıştırayım daha önce komisyon hocalarının isimlerini öğrenmiştik. Tabi değiştiyse bilemem.
Çok teşekkür ederim. Nalan Hoca Vergi hocasımı ?

Prof.Dr.Yüksel Koç YALKIN,
Prof.Dr.Feryal Orhun BASIK
Prof.Dr.Yurdakul ÇALDAĞ
Maliye Baş Müf.Mehmet ARABACI
YMM Abdullah KESKİN (Vefat Etti)
Hes.Uzmanı Tahir UFUK
YMM GÜNER ÜNSAL dır

Komisyon üyeleri bunlar. (Tabi değişmediyse). Benim bildiğim bi tane Nalan var oda NALAN AKDOĞAN Maliyet Muhasebesi Hocası diye biliyorum.Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Biraz uzun leman dergisindenmiş yazıp yazmamkla tereddüt etmekle birlikte paylaşmak istedim.Kusurumuz olmuşsa af ola.

Bim'e doğru yola çıktım. Zaten iki adım ötesi bim. Annemin terliklerini giyip çıkayım lan dedim, kim iki saat şimdi bağcık bağlayacak. Ama olgun bir erkekte eğreti duran şeylerin başında anne terliği geliyormuş canlar, Ben bunu anladım. Bim her zamanki gibi sakindi. Klima çalışıyor ama Soğutmuyordu. Nasıl bir klima lan bu diyerek incelemeye başladım. Ama Görevli beni balici sandı, çünkü ayaklarımda da acayip terlikler altımda Çamaşır suyu sıçrayıp da rengi atmış bir pijamayla pek de güzel bir gaspçı Havası veriyordum.'abi bu klima üflemiyor galiba' dedim.
ama cevap vermedi, işine döndü. Tam arkamı dönüp gidecekken tanıdık bir ses duydum. pek bir tanıdık. Sanki bir zamanlar kulağıma 'aşkım' ,'seni Seviyorum' diyen bir ses. Yavaşça arkamı döndüm. Evet, eski sevgilimdi bu.
bir zamanlar sevdiğim kadındı. bir zamanlar elele tutuşarak mal gibi Gezdiğimiz kadın. Şimdi nişanlısıyla bim'e gelmiş alışveriş yapıyordu. bir Zamanlar aşık olduğum kadındı bu. Evet bir zamanlar uğruna canımı Verebileceğim kadındı bu. ben şaşkınlıktan elimdekileri yere düşürünce Bunlar birden irkildi ve hemen arkasını döndü. ben, beni görmesinler diye hızlıca aşağıya eğildim ama lanet olası bim'de raf diye bir şey yok ki.
tansaş olsa arkadaki adam seni göremez ama raf yerine kolilerde ürün Sergileyen bim sayesinde saklanamadım. peki size sorarım. Siz arkanızı Döndüğünüzde, devekuşu gibi saklandığını sanan ama ayağında ufak numara anne terlikleriyle .ıçar gibi çömelmiş ve gıç çatalı gözüken bir adam Görseniz ne yaparsanız? işte onlar da öyle yaptılar. Bastılar kahkahayı.
yavaş ve gurur yıkılmışça ayağa kalktım. Gözlerine baktım. bana baktı, mahzun bir bakış görmek isterdim ama alay ediyordu resmen. Ayaklarıma bakıyordu. anne terliği giymiş, parmakları ucundan çıkmış bir ayak. buydum işte. sen bu adamla bir zamanlar çıkmıştın. şimdiki sevgilin çok iyi giyinmiş ama bir bak bakayım ona.bim'de bu şıklık? sence de biraz samimiyetsiz değil mi? ben en azından yakışıyorum buraya. içimden geldiği gibiyim.böyle düşündüm ama sonra has..tr dedim. adam kapmış kızı,ben de lavuk gibi pijamayla terlikle geziyorum. kim naapsın lan beni.'nasılsın görüşmeyeli?' dedim. 'iyiyim' dedi. 'ne güzel' dedim. 'hıhı'dedi. gittikçe gerginleşiyordu ortam. yeni sevgilisi kıllandı mı acaba diye baktım ama nasıl olsa bu lavuktan bir zarar gelmez' düşüncesi hasıl olduğundan zerre umrunda değildim herifin. adam en ucuz kangal sucuğu seçmekle meşguldu.'niye böyle olduk biz?' der gibi baktım. 'ne diyorsun?' der gibi baktı bana. 'niye böyle olduk diyorum?' der gibi tekrar baktım.ne diyorsun anlamıyorum' der gibi tekrar baktı bana. 'neyse ..ktir et'der gibi baktım.
..tir etti alışverişe devam etti. bir güle güle demeden. gözyaşlarımı saklayarak elimden düşürdüklerimi aldım ve kasaya gittim.bir de peçete aldım, gözyaşlarımı silmek için. kasadaki görevli yine baliciymişim gibi baktı bana, 'paran var mı' der gibi baktı bana,bana bakmasın artık kimse.
al lan paranı der gibi uzattım,para üstü beklemeden çıktım ama sonra hemen geri dönüp şahsiyetsizce aldım paranın üstünü.tam çıkacakken fiş almayı unuttuğum aklıma geldi. dönüp onu da aldım. bir romantizm de yaşayamadık be.eve giderken serkan geldi yavaşça yanıma. tek dostum,yoldaşım,üzgün olduğumu anlayabilen tek insan. 'abi bir şey diycem. pijamanın gıçında delik var,gıçın gözüküyor,baya da büyük' o günden beri evdeyim. bim'e de kapıcıyı yolluyorum.

Arkadaşlar allah hepnizin yardımcısı olsun ve en kısazaman da güzel haberler almanızı temenni ediyorum.Ama inanın ne tesmeri nede odaları aramak işe yarıyor.Ben geçen dönem tesmeri arayıp sınav sonuçlarını sorduğumda daha bize gelen bişey yok belli değil geldiği gibi açıklıcaz derken.5 dk. sonra odadan tebrik telefonu aldım.Yani o telefonu cevaplayan kişilerin bu konuda bilgi verme yetkileri malesef yok.
Sizleri çok ii anlıyorum.Çünkü her nekadar belgeyi almış olsamda hala o psikolojiden kurtulamadım.Gün ve gün forumu takip ediyorum.Ama hepsi geçiyor ve anı olarak geride kalıyor.Bizler kendimizi bu yolda yıprattığımızla kalıyoruz.Sonuç bekleyen herkese iyi dileklerimi sunuyorum.herkese ii bayramlar ayrıca...

nalan akdoğan maliyet ve analiz hocasıdır. analiz konusunda oldukça iyi bir kitabı da var. ayrıca sınavlar 9-10 kişilik komisyonlar tarafından okunuyor diye biliyorum dolayısıyla bir kişinin hasta olması komisyonu çok etkilemez ayrıca mutlaka üyelerin yedekleri de vardır.

offf offf...hergeçengün daha da zorlaşıyor nefes almak.....
hem havalar vurdu nezle olduk....
hem de tesmer vurdu kahır olduk....
Allah'ım sabır ve dayanma gücü ver bana ve benim gibi olan herkese.....

luca ile avrupa birliğine girdiğini düşünen türmobun tesmerle avrupa birliğinden atılacağını hiç düşünmüyormu avrupa birliği bir standartlar topluluğudur. tesmer ise kendine tanıdığı süreye bile uyamacak durumda bu gidişle tesmer öncülüğünde bir asya krallıklar birliği kurmaya öncülük etmesini tavsiye ediyorum
hadi hayırlısı..

çitlembik ' Alıntı:

arkadaşım o yazdığın leman dergisinden değil ekşi sözlükten.
hepinizden şunu rica edeceğim, geçen dönemlerde de aynı sıkıntı oldu, biliyorum ki aynı şeyler söylenecek biraz da rahatlamayalım mı zaten gerildik denilecek ama takdir edersiniz ki forumu saniye saniye takip edemeyen bir insan her açtığında acaba önemli birşey yazıldı mı diye 7-8 sayfa okumak zorunda kalıyor, rahatlamak için gerekirse başka başlık açıp orda konuşalım çok rica ediyorum.

aksam üstü aramalar başlarmı dersin gül

kafkasyada böyle bir birlik oluşturulmaya çalışılıyor :)

levent037 ' Alıntı:
aksam üstü aramalar başlarmı dersin gül

:) Abi ben nerden bileyim. Ama balance arkadaşımızın dediği gibiyse heran aramalar olabilir. Tesmeri aramıyorum artık çünkü balance arkadaşımızın yazdığından sonra o telefona çıkan kibar, sakin beyefendi ve hanımefendilere zerre kadar güvenim kalmadı.

hadi hafta başından bu tarafa stopaj-kdv derken zaman aktı gitti öğleder sonrada kılıçtaroğlu-fırat tartışması var oda sürenin bir kısmını alır götürür ya sonraa ;)

sayın 1907 li samsundan bi haber varmı hakem kaç dakika uzatma gösterdi ;)

o düelloyu kaçırmayın derim belki tesmeri unuturuz biraz