Temmuz 2009 Mali Tablolar Analizi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan se.gi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Temmuz 2009 Mali Tablolar Analizi

yorumların güzelse yani destekleyerek ucu açık yorumlar kesin cümleler kullanmadıysan bence yüzde doksan geçersin çünkü hocamız derdiki bize analizde yanlış yok desteklenmeyen yorum var derdi. oda nın toplantısında da analiz için kesin cümleler kullanmaktan kaçının diye uyarmışlardı. olabildiğince var sayımınızı kısa ve öz destekleyin rakamlarla demişti. bence rakamsal sonçların önemi yok yani analizde. takma kafana bi kutu daha açıp % 100 indirgenmemişi yazdığına.

kerem81 ' Alıntı:
Sizce ben kaç alırım ?

İlk soruyu yaptım. Güzel güzel açıkladım. Karşılaştırmalı anazi yaptım. Nakit akım tablosu için aklıma gelenleri yazdım tamamen bilmeyerek ama gelir tablosu hesap özetleri falan, şu dikey yüzde indirgenmiş sorusunu tam yaptım ama kalktım bi hane daha açıp yüzde indirgenmemiş hali dedim ve 100 ile çarpılmamış hallerini yazdım:), birde borç devir hızını satışların maliyeti / ort tic borç dedim ( doğrusu net satışlar / ort tic borçtu)

Geçer miyim acaba zor bence

stajyer2007 ' Alıntı:
yeterlilik ' Alıntı:
stajyer2007 ' Alıntı:
stajyer2007 ' Alıntı:
Analiz çok canımı sıkıyor moralim alt üst oldu 30 puanlık soru yaptım nakit akım ve çalışma sermayesine aklımdakileri yazdım 50 alabilirmiyim
cevap yok mu ??????

Diğer soruların hepsi yanlış mı ?
dikey yüzde karşılaştırmalı analiz bilanço sınıfları tamam borç devir hızı yanlış oldu zaten nakit akıma bilanço gelir tablosu kar dağıtım tablosu fon akım tablosu falan yazdım ve çalışma sermayesi ile ilgili bildiklerimi yazdım

Senle tıpatıp aynısını yapmışız.Bende de Borç devir hızı tamamen yanlış çünkü 360 a bölmeyi unuttum.nakit akışı ile yazdıklarımız bile aynı :) ben geçtim diyorum.Dehaya göre rahat rahat geçiyoruz her ihtimale karşı en düşük puanları verdim 55 filan geliyor.İnşallah geçeriz.

3M_FS ' Alıntı:
yorumların güzelse yani destekleyerek ucu açık yorumlar kesin cümleler kullanmadıysan bence yüzde doksan geçersin çünkü hocamız derdiki bize analizde yanlış yok desteklenmeyen yorum var derdi. oda nın toplantısında da analiz için kesin cümleler kullanmaktan kaçının diye uyarmışlardı. olabildiğince var sayımınızı kısa ve öz destekleyin rakamlarla demişti. bence rakamsal sonçların önemi yok yani analizde. takma kafana bi kutu daha açıp % 100 indirgenmemişi yazdığına.

kerem81 ' Alıntı:
Sizce ben kaç alırım ?

İlk soruyu yaptım. Güzel güzel açıkladım. Karşılaştırmalı anazi yaptım. Nakit akım tablosu için aklıma gelenleri yazdım tamamen bilmeyerek ama gelir tablosu hesap özetleri falan, şu dikey yüzde indirgenmiş sorusunu tam yaptım ama kalktım bi hane daha açıp yüzde indirgenmemiş hali dedim ve 100 ile çarpılmamış hallerini yazdım:), birde borç devir hızını satışların maliyeti / ort tic borç dedim ( doğrusu net satışlar / ort tic borçtu)

Geçer miyim acaba zor bence

Çok teşekkür ederim ilginize. Bu derse o kadar iyi hazırlandım ki yaptığım hatalara hala inanasım gelmiyor :(