Temmuz-2009 Vergi Mevzuatı ve Uygulaması

nzl

Temmuz 2009 sınavına hazırlanan arkadaşlara yararlı olması dileği ile.

Ynt: Temmuz-2009 Vergi Mevzuatı ve Uygulaması

bi kere güncel değil bilgiler emin olun biz daha çok biliyoruz cd lerden

KURUM KAZANCININ TESPİTİNDE İNDİRİLEMEYECEK GİDERLER ---temmuzda bu soruyu çıkma ihtimali yüksek olarak görüyorum.en azından kurumlardan busefer kesin bi soru çıkacağını düşünüyorum.Ne dersiniz arkadaşlar?

kesinlikle sana katılıyorum arkadaşım
kurumlar bir tane soru gelecek zaten hepi topu 20 sayfalık bişey bir soru garanti yani

Arkadaşlar kurumlardan mutlaka bir soru bekliyorum. Ve uygulama sorusu gelebilme ihtimali yüksek. Buda bana göre transfer fiyatlandırması olacak.

evet bencede en önemlisi uygulama sorularının nerelerden gelebileceği...

Evet uygulama soruları önemli.

balabanhan ' Alıntı:
evet bencede en önemlisi uygulama sorularının nerelerden gelebileceği...

Martta kira beyan dönemi vardı.Temmuzda kurumlardan sorsalar geçti acaba yine kayıt mı sorarlar ? şüpheli alacak kayıtları gibi yani,yada yine emsal bedel ? inş.1 tane uygulama sorarlar klasikte yine birşeyler yazarız

Arkadaşlar bu konu unutulmuş gerilerde kalmış. Lütfen vergiden çıkması muhtemel gördüğünüz yerleri paylaşın. Faydası olur. Yoksa herkes mi vergiden geçmiş ;)

bencede vergiciler nerdesiniz dersleremi gömüldünüz hergün bakıyorum vergiye tık yok burda hareket olunca bendede çalışma azmi artıyo arkadaşlar nasıl olur sizce temmuz sınavı (umarım marttaki gibi olur) :)

kurumlar istisna kazançlar ben olsam sorarım :)

kurumlar vergisinden ve vergi cezaları ile ilgili belki vergi ziyaı uygulaması bekliyorum.

arkadaşlar temmuz 2009 yeterlilik sınavına yönelik tavsiyeler başlığında çok güzel paylaşımlarımız oldu.
vergi notları özeti falan.bi bakın derim
sağlıcakla..

Uygulama soruları hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar nerelerden gelebilir?

maddeli sorularda maddelerin sırasını kanundaki gibi yazmazsak yani karışık yazarsak puan kırma yaparlar mı?

vergi usul kanunu'nun ceza maddelerinden soru gelebilir mi? yaklaşık 9 yıldan beri sorulmamış

transfer fiyatlandırması veya örtülü sermaye ile ilgili uygulama örneği varsa paylaşabilir misiniz?

Bu her iki konu ile ilgili İstanbul odasının kursunda Ateş hocaya özellikle örnekle anlatmasını rica etmiştik.Ancak sormazlar sadece tanımını bilin yeter demişti.Ben yinede bir kaç uygulamaya baktım.

Arkadaşlar yok mu vergiden tahminler. Herkes mi martta geçti. Ben bu dersle kafayı bozdum. 10 dk önce okuduğumu unutuyorum ya. Var mı önerisi olan?