Temmuz-2009 Maliyet Muhasebesi

• Konbuyu başlatan kravat
  • Başlangıç tarihi
K

kravat

Ziyaretçi
Arkadaşlar maliyet muhasebesi için dehanın maliyet kitabı faydalımı almaya değermi lütfen bilgi rica ediyorum. Paradan çok zaman harcadığıma üzülürüm bilenler faydalı diyenler olursa almayı düşünüyorum. Herkese başarılar

Ynt: Temmuz-2009 Maliyet Muhasebesi

arkadaşım eğer istanbuldaysan odanın maliyet kursuna giderek Mustafa hocadan ders alırsan kendinde inanarak çalışırsan çok kolay geçersin. gerçekten alanında uzman hoca. kurs imkanın yoksa murat yayınlarının kitabını öneririm. dehayla uğraşma derim.

Kesinlikle Mustafa Hoca'yı tek geçerim fakat eğer imkanın yoksa,İslam çankaya yeterlilik kitabın varsa ordan konu anlatımlara çalış ve daha sonra da çıkmış sorulardan başla çözmeye.Bence çok çok faydalı bir anlatım yapmış.Yurdakul çaldağ ağır gelebilir çünkü sadece soru cevap şeklinde anlatımı var.

Anlaşılldı arkadaşlar. Eğer İslam Çankaya yeterliyse zaten çalışıyorum tüm soru tiplerini cevapladım. Ama Mart sınavı gibi benim sayısal derslerle ilgili bir heyecan sorunum var yenemiyorum. Ayrıca Yurdakul hocanın kitabınada çalışıyorum ama soru tipi değiştirilince bu maliyet bazen içinden çıkılmaz hal alıyor. Mart 2009 2. soru böyleydi yani şu soruyu biraz daha derli toplu sorsalardı çok kişi yapabilirdi. birinci soruyu tam yaptım yevmiye kaydı kısmi doğru gerisi berbat. Ben çok ümitsizim yeniden başladım çalışmaya sizlere de kolay gelsin derim. Malesef istanbul da değilim.
Saygılar hepinize

Hiç moralini bozma,Çankayadan çalıştıysan yurdakulda varsa işin büyük kısmını hallettin sayılır.Evrelere iyi çalış.Bence bu sınavda ya evre yada matemiksel dağıtım gelecek.

ben sadece yurdakul hocadan çalıltım arkadaşlar 70 almıştım.o kitabı şiddetle tavsiye ederim.

se.gi ' Alıntı:
ben sadece yurdakul hocadan çalıltım arkadaşlar 70 almıştım.o kitabı şiddetle tavsiye ederim.

Kesinlikle haklısın ancak,konuyu bilmeden direk o kitap,anlaşılması çok zor olur.O yüzden konu anlatımı için çankaya sorular için yurdakul dedim.İyi çalışmalar

yeterlilik ' Alıntı:
se.gi ' Alıntı:

Kesinlikle haklısın ancak,konuyu bilmeden direk o kitap,anlaşılması çok zor olur.O yüzden konu anlatımı için çankaya sorular için yurdakul dedim.İyi çalışmalar

peki İslam Çankaya'nın maliyet muhasebesi kısmında 2005 ile 2008 baskıları arasında fark var mı? Ben bir arkadaşımdan 2005 baskısını ödünç aldım.

bir de bu Murat yayınlarının Maliyet Muh kitabının ISBN no'sunu verebilecek olan var mı? İnternette çeşitli ders kitapları gördüm aynı yayınevinin ama SMMM yeterlilik için tavsiye edilen kitabı hangisi?

Muratın Maliyetine gerek yok.Çankaya Yeterli.Konuları ordan çalış çıkmış soruları çöz yeterli olur.
Bu arada Temmuzda bence sorulardan biri Sapma olacak diğer soru için fikri olan var mı ?

yeterlilik ' Alıntı:
Muratın Maliyetine gerek yok.Çankaya Yeterli.Konuları ordan çalış çıkmış soruları çöz yeterli olur.
Bu arada Temmuzda bence sorulardan biri Sapma olacak diğer soru için fikri olan var mı ?

smm tablosu ya da herhangi bir dağıtım sorusu gelebilir. bu arada İslam Çankaya'nın maliyet muhasebesi konu anlatımlarında 2005 ile 2008 baskıları arasında fark var mı?

Mart 2009 maliyet sınavına girip de kalan arkadaşlar kimler? geçmeyi bekleyip de kalanınız var mı?

Konuyu ben açmıştım kalabilirdim ihtimal vardı hatta çalışmaya yeniden başlamıştım iyice hırslanmıştım şükürler olsun kazanmışım. Bu durumdada kimsenin hakkının yendiğine inanmıyorum. Soruda doğru mantık yürütmek önemli ben heyecandan tutar hatası yaptığıma inanıyordum. Olabilirdi de ama neticede puan vermişler. Geçemeyen arkadaşlarada son bir gayret diyorum. Hepiniz inşallah geçersiniz. En çok yardımı sizlerden aldığım forum arkadaşlarıma saygılar ve sevgiler

haklısın forumdaki dayanışma bilgi beceri paylaşımı çok işime yaradı. herkese teşekkür ediyorum bende..
Temmuzda maliyet muhasebesine girecek olan arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

aslında mart sınavında geçerli not alamasaydım itiraz edecektim aklım hala daha o 1.sorudaydı ama gerek kalmadı.yaptığımız doğruymuş..

maliyet muhasebesinde temmuz döneminde sapmalara (fark dağıtımları), safhaya vede yine altını çiziyorum satışların maliyeti tablosuna dikkat edin..

maliyete hazırlanacak arkadaşlara benim kitap önerim şudur; çevrenizde açıköğretime giden varsa anadolu üniversitesinin maliyet muhasebesi kitabını temin edin. Çevrenizde böyle biri yoksa bu kitabı eski kitapçılarda bulabilirsiniz Uzaktan öğretime dayalı olduğundan bence maliyet muhasebesi yeterlilik sınavına hazırlanmada tek kaynak derimki bende o kitaptan çalışmıştım.

ben varım geçicemi düşünüyodum maliyetten 30 la kalmısım :( yavaş yavaş bitiyo benim sınavlar imreniyorum tek seferde bitirenlere

yurdakul çaldağ kesinlikle arkadaşlar tek sefer ve sonuç 100

Arkadaşlar Yurdakul hoca komisyonda. Bu yüzden sınava yönelik olarak yurdakul hocadan başka kaynakla uğraşmayın.

hazerfan ' Alıntı:
Arkadaşlar Yurdakul hoca komisyonda. Bu yüzden sınava yönelik olarak yurdakul hocadan başka kaynakla uğraşmayın.

soru çözmek için Yurdakul Hoca iyi bir kaynak ama konu anlatımı için İslam Çankaya, Kamil Büyükmirza, Anadolu Üni, Murat Yayınları genel kabul gören diğer kaynaklar. Ve tabiki çıkmış sorular olmazsa olmaz.

arkadaşlar bence maliyette en büyük kaynak,çıkmış sorular her konudan bol bol soru çözün, eğer zorlanıyorsanız istanbuldakiler için ismmmo nun kursunda Mustafa hocayı öneririm diğer arkadaşlar için murat yayınlarının kitabını tavsiye ederim,birde açık öğretim kitapları,

İlhan Tekiner ' Alıntı:
maliyet muhasebesinde temmuz döneminde sapmalara (fark dağıtımları), safhaya vede yine altını çiziyorum satışların maliyeti tablosuna dikkat edin..

sapma sorusu hatırladığım kadarıyla 2005'ten beri gelmiyor, dikkat etmekte fayda var. bu arada, sapma'lar yönetim muhasebesi'nin mi bir konusudur yoksa maliyet muhasebesinin mi? Mesela Yurdakul Çaldağ'ın kitabında Sapma konusu hangi bölümde incelenmiş?

Maliyet muhasebesi birleşik maliyet bu konuda epeydir gelmedi. Safhaya tercih ederim.