Temmuz 2010 meslek hukuku dersi.?

• Konbuyu başlatan diyar2
  • Başlangıç tarihi
D

diyar2

Ziyaretçi
arkadaşlar tuhaf olacak ama ben bu meslek hukukundan çektiğimi hiçbir dersten çekmedim.adamların notu çok kıt temmuz sınavı aslını söylemek gerekirse utanıyorum ama bu dersten 4.girişim idi. temmuz sınavındada yaptık kabaca geçeceğimi düşünüyorum ama yinede ne yapacakları ve nasıl değerlendirecekleri muamma temmuz sınavında tüm soruları anladımda o 1.soru neydi öyle yani hangi kaynakta var öyle bir konu ya sorunun kökü muhasebe ve tablolar analizi ile ilgili ama ders meslek hukuku adamlar nerden ters köşe edriz diye açıkçası özel bir çaba içerisine girmişler ne diyelim allah sonumuzu hayretsin bu okuyanlarada herşeyden önce adalet sonrada merhamet nmasip etsin.

Ynt: temmuz 2010 meslek hukuku

Bende 3 ncüye girdim Temmuzda. Fakat sorular önceki dönemlere göre kolay geldi. Diğer sınavlarımda 20 ve 25 er puan almıştım. Bu sefer ilk soru hariç diğerlerini hatasız yaptığımı düşünüyorum. Ama dediğiniz gibi puanları çok kıt meslek hocalarının. Ne olacağı belli değil.

Şimdi böyle yazdınız bende telaşlandım yahu bu sınavdan %90 geçip en az 50 almam lazım.

ilk soruda tablolar tamam, 2.soruda inat ettiğimden dolayı o seçimlerin hiçbirine çalışmadım sadece 3yılda bir seçilir dedim hadi ondan puan vermesin, 3. soru tastamam hemde nisbi,maktu aidatların çeşitlerine alındıkları aylara kadar, 4. soruda defterde sadece disiplin cezası alanları unuttum gerisi tastamam, 5.soruda soruşturma amaçları tamam gerisi hatalı.
Dehanın sitede soru cevaplarına bakmaktan kafayı yemek üzereyim en temizi ben ders çalışmaya deva edeyim yoksa kafayı yemem yakındır.

'' Ezber ya da sözel dediğimiz derslere bence cevaplardan sonra bakalım. şimdi sayısallara başlasak?''

Sn.Zeyna, İşte bende sayısalların en lanetinden maliyetten başlıyorum. Sınav öncesi Nalan Akdoğanın kitabını almıştım kütük gibi olduğundan gözüm korkmuştu sonrasında dehanın kitabını aldım baktım ince tabiki temmbellik kanımda olduğundan hemen dehaya çalıştım ve sınavda çok güzel kaldım.

Şimdi Nalan Akdoğanın kitabı + Yurdakul Çaldağın ince kitabı + bu siteden indirdiğim ders notları bunlara 1 ay hergün sağlam çalışıcam, üstüne sınavlar açıklansın direkt kursada gideceğim.
Gözüm çok korktu şu maliyetten finansaldan bile bu kadar korkmuyorum ama maliyet böyle 4 sınav daha olursa dosyayı yaktığımın resmidir.

Meslek hukuku ise bana göre geçilmeyecek bir ders değil yada öyle olması lazım ancak arkadaşlar notları çok kıt deyince demekki aralıkda bunada çalışmak varmış diyeceğiz ne yapalım.

Ynt: Temmuz 2010 meslek hukuku dersi.?

Arkadaşlar hepimiz stajeriz ve stajerin halınden ancak stajer anlar bizi böyle zorlarlarken diğer traftan sm lere basit ve hatta formaliteden bir sınavla ruhsatları dağıttılar .Başta bu bile bizim motivasyonumuzu etkiliyo ben stajımı yarıladım ve artık çalışmak istiyorum ve baya kaynak ismi var forumda herkesin korkusu maliyet muhasebesi galiba en cok bundan dert yanıyolar şimdi en iyisi yurdagul hocanın kitabını alıp çalışmak olsa gerek elinde bütün derslere ait ders notu olan arkadaşlarım dersn notlarını ulaştırabilirlerse çok dua ederiz bende dieğr stajerlere bir hayrımız dokunsun inşalah
mail adresim :[email protected]

Ynt: Temmuz 2010 meslek hukuku dersi.?

elanur'a
maliyetten korkmana gerek yok. topu topu 10 tane konu var. konuları anlayarak çalışıp sınava girersen 1 nciden olmayabilir belki ama 2 nciden kesin geçersin. çünkü bazı dönemler çok zor sorular çıkabiliyor. fakat bir sonraki sınavda daha basit sorular geliyor. ben 1.sınavdan 07 puan aldım ikincisinden 76 puan. çünkü ikinci sınav acaip kolay çıkmıştı. onun için kafana takman gereken en son ders diye düşünüyorum. yanlız sen şimdiden vergi dersine çalışsan çok iyi olur. bence en zorlanacağın ders vergidir kanısındayım.