Temmuz 2010 Meslek Hukuku Tavsiyeler, Tahminler

Arkadaşlar, maalesef kronik olarak Meslek Hukuku dersinden kalıyorum (3. kez girecem) Zor denenleri geçtikte en kolay denen bu dersi geçemiyorum :)

Konuya hakim arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum. Hangi yönetmelikleri sular seller gibi ezberlemeliyim (bu arada ezberciliğe zorlayan sisteme yazıklar olsun) hangi yönetmeliklere şöyle bi bakmalıyım. Tavsiyelerinizi lütfen esirgemeyiniz.

Ynt: Temmuz 2010 Meslek Hukuku Tavsiyeler, Tahminler

mrb ,
bende 3 kez giricem sınava
meslek , finansal ve maliyetten kaldım
çok güzel bir başlık açmışsınız..

zerrin82 ' Alıntı:
mrb ,
bende 3 kez giricem sınava
meslek , finansal ve maliyetten kaldım
çok güzel bir başlık açmışsınız..
arkadaşlar bende maliyet verg fnansal muh kaldm
meslek hukukundan geçtim size 3 soru tahmini
çalışma alanı standarlarını çok iy blin
2.soru disipilinle ilgili yönetmelik herdönem soru geliyor
3.soru haksız rekabet ilgili konuyu çaışın 3 soru cepde çıkmış soruları analiz ettiğinde en çokgelen yerler belli arkadaşlar ben önce son 10 yılın en çoksoru gelen konularını analiz ettim gerçi puanları çok kıt 4 soru tam yaptım 50 aldım . diğeriki soru yine çıkmış dönem içersindegelen sorulardan gelebilir .sınavda başarılar

girdiğim her dersten ilk hakkımda geçtim bu lanet meslek dersine 3. kez calisiyorum ezbercilik yaptiran zihinlere aldiklari maaslar haram olsun meslekten gelmesi muhtemel sorular ne olur acaba fikri olan var mi?

arkadaşlar daha mıkro tahmınler yaparsanız sevınırım :)

tahminime gelınce

kaşe ile ilgili bir soru gelebilir-temini ,şekli,kaybolması,unvan değişikliği durumları sorulabılır...

temel etik ilkler sayınız

genel kurul seçimini anlatınız seçimin zamanını yazınız tarzında olabılır

disiplin cezalarında idari yargı yolu sorulabılır

verdiğiniz konu başlıklarına baktımda dehanın kitabından çalışıyorum kitapta konu 130 sayfada anlatılmış, kızmayın ancak sizin verdiğiniz konu başlıkları nerdeyse 115-120 sayfayı kapsıyor :D:D

Benim meslek hukukunda dikkat ettiğim her yere çalışılmalı ve birazda şanslı olunmalı mesela tehtit diye bir konu var oradan bir soru çıkarsa ve o soruyu tam yapacak olanın gerçekten üşenmem gider elini öperim. O konuyu okurken bile 2 kere uyuyakaldım. Temeninim İnşallah en azından 1 tane staj süresi ile alakalı 1 tanede kaşe yada oda aidatları ile alaklı bir soru çıkarsa toptan yırttık demektir yok tersi olursada zaten yönetmeliklerin çoğunluğunu ezberlemeyenlerin geçmesi gerçekten zor olacak iş tamamen komisyonun keyfine kalmış durumda.

Merhaba,

Disiplin Yönetmeliğinden pek çıkmamış, gelmesi muhtemel tahminlerim :

İlk inceleme
Soruşturma yapılması
Disiplin kovuşturması başlatılmasına yer olmadığına ilişkin karar
Disiplin soruşturması ve kovuşturmaya yer olmadığına ilişkin kararlara itiraz
Dosyanın disiplin kuruluna gönderilmesi
Meslek mensubunun savunmasının alınması ve gıyapta duruşma
Ceza kovuşturmasının disiplin cezalarına etkisi ve meslek mensupları hakkında tedbir kararı verilmesi (*)

Herkese iyi çalışmalar.

gece gece (saat 03:24 ::)) tesmerin sınav soru ve cevapları kitabından 2000 yılından bu yana olan bütün sorulara baktım ve çoğunlukla sınav 14-15 adet soru etrafında dönüp durmuş arada sırada farklı sorularda gelmiş ancak 2010 mart sınavında komisyon ilk defa biraz fazla kasmış alakasız birkaç yerden soru çıkmış bu bana ilginç geldi.

Dikkat edilecek olursa nerdeyse hep aynı sorular gelmiş yani bu bana daha bir ilginç geldi yani 2000 den 2007 ye kadar sadece o soruları ezberlesek sınavı rahat rahat verirmişiz :(, ancak tabiiki komisyon değiştiyse yada komisyonda birilerinin kafası attıysa ağzımızla kuş tutsak bile bu sınavı veremeyiz ki inşallah bu sınavda bari kasmazlarda ortalama arttıracak bir sınav olur.

Staja başladığımda bilgilendirme seminerinde genel sekreter meslek hukukundan 90-100 alırsınız diğerlerindende 50 alsanız yeter rahatça yeterliliği verirsiniz demişti ancak kazın ayağı hiçde öyle değil :(

kesılıkle teaduf bişey yok:)

Merhaba,

Etik İlkeler Hakkında Yönetmelik'ten soru sorarlarsa kesin beklentim :

Tehditlere karşı oluşturulabilecek temel önlemler (madde 4)

İyi çalışmalar.

arkadaşlar elinde meslek hukuku notu olan yok mu acaba??

sn zeyna ; ;) anladınız siz onı