Temmuz / 2012

• Konbuyu başlatan KEMALİST
  • Başlangıç tarihi
K

KEMALİST

Ziyaretçi
Çalışmalar nasıl gidiyor arkadaşlar ?
Hafta sonu kurs başlıyor. Herhalde daha iyi adapte olacağız.

Ynt: Temmuz / 2012

KEMALİST ' Alıntı:
Çalışmalar nasıl gidiyor arkadaşlar ?
Hafta sonu kurs başlıyor. Herhalde daha iyi adapte olacağız.
Ben kursa gitmeyeceğim. Kişisel çabamla, akşamları evde çalışmayı düşünüyorum. Neredeyse tam 3 ayımız kaldı. Önümüzde 7 ders var. Çok iyi çalışmak gerekiyor. Sallamadan, ertelemeden, hemen hemen hergün 1,5-2 saat çalışsak ,anca yetişir gibime geliyor. Şu sınav başvurumu bugün tamamlamayı düşünüyorum. Evraklarımı odaya teslim edince, artık kaçışım kalmadığından, daha iyi adapte olabileceğimi düşünüyorum. :)

Ben 6 nisanda başvurumu yaptım. staj süresince 3 veya 4 derse bakmaya çalıştım. Hatta spk denetim sınavına girdim... Ama nasıl olacak bilmiyorum... Hayırlısı...

Şu işi bir bitirsem... Başka bir şey istemiyorum.

Bende çalışıyorum fakat sözel dersler çok karışıyor.Bunun kolay bir yolu yok mu? Temmuzda ilk kez gireceğim.

Kolay yolunu yarın kursta öğreneceğiz. Yararlı bulursam buradan sizlere aktarırım.... Sevgiler, saygılar, hörmetler.

KEMALİST çok sağol dostum.Şimdiden bana çok stres bastı.Çalıştığım herşeyi unutuyorum gibi geliyor.

KEMALİST ' Alıntı:
Kolay yolunu yarın kursta öğreneceğiz. Yararlı bulursam buradan sizlere aktarırım.... Sevgiler, saygılar, hörmetler.
Kemal, kursta mutlaka püf noktaları anlatırlar. Dikkat etmemiz gerekenleri burada paylaşırsan, çok seviniriz.

altairstar ' Alıntı:
KEMALİST çok sağol dostum.Şimdiden bana çok stres bastı.Çalıştığım herşeyi unutuyorum gibi geliyor.

Arkadaşlar, bu kadar kasmayın. Rahat olun. İşin ucunda ölüm yok. Ne kadar kasarsanız, işiniz o kadar zorlaşır. Benim sizlere tavsiyem, sözel derslere sınava yakın çalışın. Aklınızda bilgiler karışmadan, taptaze iken sınava girmiş olursunuz.

arkadaşlar ben belgeyi aldım sizede tavsiyem 7 de 7 yapmak yerine 2 veya 3 parçaya bölerek dersleri verin derim. daha kolay ve strese girmeden olay bitiyor, ben ilk girdiğimde 2 der verdim 2. girişte vergiyi bıraktım ve 4 derside verdim son vergiyi 3.girişte verdim herkeze nasip olur umarım.

merhaba arkadaşlar ,

kursa başlayan arkadaşlardan özellikle vergi ,maliyet ve denetim hakkında bilgi paylaşmak isteyen var mı ??

evet ben vergiden gitmiştim kursa, murat dersanesinde ozan bingöl diye bir hoca var...gayet iyi geçti zaten vergi sınavı... hoca bi kaç soru üzerinde özellikle durmuştu... herhalde bi 80 alırım ondan...ama finansal çok muallak bende o nedenle sonucu beklemeden kursa kayıt oldum eğer onuda geçersem mali müşavirim:)) yoksa bir dönem daha kurs yollarına devam:)))

evet ben vergiden gitmiştim kursa, murat dersanesinde ozan bingöl diye bir hoca var...gayet iyi geçti zaten vergi sınavı... hoca bi kaç soru üzerinde özellikle durmuştu... herhalde bi 80 alırım ondan...ama finansal çok muallak bende o nedenle sonucu beklemeden kursa kayıt oldum eğer onuda geçersem mali müşavirim:)) yoksa bir dönem daha kurs yollarına devam:)))

inşallah finansaldan da geçer tekrar aynı sitresi yaşamassınız.
vergi de 80 çok iyi , ilk girişiniz mi ?? benim merak ettiğim bütün dersanelerde çıkabilecek sorular mı
tahmin edilip onun üzerinde mi yoğunlaşılıyor ? yoksa bu iş nasıl olacak anlamış değilim , geçmiş yıl sorularına
bakıyorum . çıkabilecekleri yakalayabilirmiyim diye. vuk çalışıyorsun sonra kurumlara bakıyım diyorum bir bakmışım
vuk daki konular uçmuş gitmiş. en kötüsü de çalışamadığın yada hiç tahmin etmediğin yerden soruların gelmesi
herhalde .

Temmuz 2012 de ilk defa gireceğim,

açıkçası hiç çalışamıyorum, işlerin yoğunluğundan dolayı günde en fazla 1 - 1.5 saat bakabiliyorum

Ankara, istanbul oda kurslarına giden arkadaşlar tavsiyelerde bulunabilir mi acaba, hangi konu üzerinde daha çok duruyorlar.

kara_eylül ' Alıntı:
Temmuz 2012 de ilk defa gireceğim,

açıkçası hiç çalışamıyorum, işlerin yoğunluğundan dolayı günde en fazla 1 - 1.5 saat bakabiliyorum

Ankara, istanbul oda kurslarına giden arkadaşlar tavsiyelerde bulunabilir mi acaba, hangi konu üzerinde daha çok duruyorlar.

kursta maliyet muhasebesinden dağıtım yöntemlerinden özellikle matematiksel veya kademeli bekleniyor

Sn Kubil Maliyet muh.bilgisini paylaştığınız için çok teşekkürler.
maliyetdeki zorluk derecesi inşallah insaf düzeyinde olur.
gerçekten forumdaki eski heyecan yok gibi. staj süresinin 3 yıla çıkması mı ,
muhasebe işindeki stresin artmasımıdır ,çok durgunluk var.

yeterlilik_26 ' Alıntı:
Sn Kubil Maliyet muh.bilgisini paylaştığınız için çok teşekkürler.
maliyetdeki zorluk derecesi inşallah insaf düzeyinde olur.
gerçekten forumdaki eski heyecan yok gibi. staj süresinin 3 yıla çıkması mı ,
muhasebe işindeki stresin artmasımıdır ,çok durgunluk var.

aralık 2011 ve mart 2012 de maliyet kolay soruldu bu dönem zor olması bekleniyor ama yinede 2 sorudan bir sorunun matematiksel dağıtım olması muhtemel hocalarda söyledi zaten ama diğer soru zor o kesin belki ikiside :)

Mayıs 14 ten sonra işler rolanti ye girer... ve herkes geri döner...

slm arkadaşlar sınav sonucunu aynı zamanda belgeyi heyecanla bekleyen birisi olarak yeni girecek arkadaşlar için nacizadene 1-2 satır yazmak istedim " altairstar" nıck kullanan arkadaşın yazısını gördüm sozellerde hep bir birine karışıyor demiş sadece bir tavsiye vergi aralıkta çok zor martta kolaydı emin olun bu dönemde çok kolay olmaz ben ilk girişimde vergiyi beklemeye aldım iyikide almışım aralıkta döküldü herkez ama martta nihayet mantıklı sorular geldide kurtuldum arkadaşlar vergi diğer 6 derse bedel ağırlıkta bence bu saate kadar çokta donanımlı çalışmadıysanız vergiyi bir kenara koyun diğerlerine asılın hepsinden yarım yamalak hazırlanmaktansa 5inden 6 sından tam çalışın derim banko maliyet ve vergi zorlayacak meslek aralıkta saçmaladı o toparlaya bilir dahada saçmalaya bilir bunları göz önüne alın ve hiç olmazsa en zorlardan 2 sini aralığa baştan atın kaldıki maliyet vergi zor olabilir bu benim görüşüm herkeze kolay gelsin emekleriniz heba olmasın inşaallah