Ticaret Sicili İade

Arkadaşlar Merhaba;

İç yönerge ile ilgili başvurumuz, iç yönergedeki tarihin hatalı yazılması sebebi ile iade edildi. Yaklaşık 1.400 TL ödemiştik. Düzelttikten sonra tekrar aynı tutarı ödememiz mi gerekiyor?

Hayır tabiki, yatırdığınız sicil harcı yanmaz. Aynı tahakkuk ile birlikte tekrar müracaat edeceksiniz.

Yapılacak düzeltme ek harç gerektiren bir düzeltme olmadığı için harcınız yanmayacağı gibi,ekstra bir harçta talep edilmeyecektir.

günaydın Üstadlar,
a.ş.yönetim kuruluna dışarıdan üyeler atamak üzere olağanüstü gn.kurul yaptım evrakları tic.sicile verdim(tescil ilan tutarı ödendi), ancak imza beyannamesi olmadığı için evraklar geri döndü, yönetime giren kişilerden biri yurtdışın da gelmesi 20 güne bulacak bu durum da ne yapmam lazım süre çok geçtiği için tescil ilanda sıkıntı olur mu?

Ana sözleşmelerde 15 günlük bir süre var diye biliyorum, ancak genel kurulda bu var mıdır tam emin değilim.

değerli üstadlarım sorduğum soruya cavabım,bir aya aşkın süre geçmesine rağmen eksik evrakları tamamladıktan sonra ilgili kararlar tescil edildi.