Türmob'dan Duyuru

asgari 1.5 yılı bulur. düşünsene chp smmm yasasını anayasa mahkemesine götürdü mahkeme 2008 yılındaki mütelasınıu 2011 yılında verdi

evet doneri. ekim 2010 da maliye bakanlığına gönderildi bu yönetmelik. 2 yıldır bir türlü uzlaşma saglanamadı.konu yargıya gitti.sadece kaldıgımız derslerden sınava girmek istememiz en büyük hakkımız. dünyanın hiçbiryerinde böyle bir uygulama yok..imza kampanyasına destek veren bir kaç arkadaşımla birçok bürokrata ulaştık. dilekçeyi birçok milletvekiline de ulaştırdık. bu dilekçe sayesinde sesimizi duyurmayı başardık. turmob da bu ısrarlarımız sayesinde bence konuyu yargıya taşıdı. bizler ısrar etmeseydik olay kapanıp gidecekti. dilekçeyi sizlerde takip edin arkadaşlar..

yani 2013 yılı muhtemelen aynen devam edecek yeterlilik sınavında bir değişiklik yok..? bende takipteyim rapunzell..

arkadaşlar bizler bireysel dava açamıyormuyuz.

toplanalım bireysel dava açalım.

bizim hakkımızı gasp etmeye kimsenin hakkı. tamam ben sınavdan kalmadım ama olsun kalan arkadaşların hakkını arayalşım.

sayın rapunzel yönetmelik yayınlanmadan nasıl yargıya gidiliyor. eski yönetmelikmi yargıya gitti

zaten yayınlanamadıgı için yargıya gidildi. turmob çıkardıgı yeni yönetmeliği ısrarla yayınlatmak istiyor ama maliye de ısrarla onay vermiyor. mahkeme turmob lehine sonuçlanırsa yeni yönetmelik yayınlanacak..

arkadaşlar bizler bireysel dava açamıyormuyuz.

toplanalım bireysel dava açalım.

bizim hakkımızı gasp etmeye kimsenin hakkı. tamam ben sınavdan kalmadım ama olsun kalan arkadaşların hakkını arayalşım.
sizi gercekten tebrik ederim. sınavlardan kalmadıgı halde kalan arkadaşların hakkını arayalım diyebilecek çok az insan var çünkü..kimse başına gelmeden bunu bilemez. şu an sınavlara girenlerin bizim durumumuza düşmeyeceği ne malum..ben tek ders yüzünden bekliyorum ve sınavlardan gecemeyip bekleyenlerin çok büyük bir çoğunluğu da tek ders yüzünden bekliyor malesef..

tek dersten ve bekleme süresinde olan arkadaşların allah yardımcısı olsun. zor durum. rapunzel sen hangidersten bekliyorsun peki...

tek dersten ve bekleme süresinde olan arkadaşların allah yardımcısı olsun. zor durum. rapunzel sen hangidersten bekliyorsun peki...
maliyet muhasebesinden bekliyorum. aslında bekleme sürem doldu. aralık sınavına girme hakkım vardı ama dosya açtırmadım tekrar. belki yeni yönetmelik çıkar diye beklemiştim. şimdide konu yargıya gitti. bakalım ne olacak?

dilekçeden haberim yoktu.konu sayesinde öğrendim ve imzaladım.
inşallah bu sınav adaletiszliğine çare olur

Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. Benim staj günlerim nisan sonu gibi dolacak gireceğim yeterlilik sınavlarında konular değişikmi olacak şimdi?

sınav yönetmeliği yokki seni etkilesin kardeş.

sınav yönetmeliğinde anlaşılamamış. mehmet amca kabul etmemiş.

dilekçeden haberim yoktu.konu sayesinde öğrendim ve imzaladım.
inşallah bu sınav adaletiszliğine çare olur
teşekkürler nurbanu.inşallah bu adaletsizliğe bir son verilir.ben ve birkaç arkadaşım twitter dan sürekli konuyu yetkililere aktarıyoruz. ayrıca mail yolu ilde de dilekçeyi nerdeyse tüm milletvekillerine ulaştırdık. bir arkadaşımız yüz yüze bülent arıç ile görüştü ve dilekçeyi elden iletti. başka bir arkadaşımız ankarada siyasi partilerin grup başkanlarından randevu alarak konuyu bizzat ankaraya giderek yüz yüze iletti ve yine bu arkadaşımız antalyada yapılan bir sempozyuma giderek gelir idaresi yetkililerinden faruk gözübüyük ile bizzat görüşerek dilekçemizi iletti. yücel akdemir de bize destek veriyor.ve birçok arkadaşımız mail ve twitter yolu ile mücademize destek veriyor.yeni yönetmelik çıkmasa bile en azından tek dersten bekleyenler için bir af sınavı yapılmasını talep ediyoruz.

dilekçeyi çok önceden buradan duyurmuştuk aslında. yine de haberi olmayanlar için tekrar belirtmiş olayım ben. google den smmm sınav yönetmeliği için imza kampanyası yazarak ulaşabilirsiniz.ayrıca yine bu forumdan yeni sınav yönetmeliği konu başlıgına bakarsanız kısaca bilgi almış olursunuz.

gayretleriniz için tebirk ederim sizi.
inşallah başardığınız ve imkanlaırndan faydalnadığımız günleri de görüürz.
çok zor bir sınav sistemi.
adlaetiszce hem de
bu imza kampanyası için arada forumda konuyu güncellerseniz , daha çok ilgili kişi duyar diye düşünüyorum. en azından ben bu güne kadar dikkat etmemişim, mesela