Tutuklu İşçiye Ödenecek Kıdem Tazminatı hk.

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
İşçilerden biri işyeri dışında yaşadığı bir olaydan dolayı tutuklanıyor.
Bizde işveren olarak ihbar önelini bekledik ve şimdi işçiyi kıdem tazminatını vererek işten çıkışını yapacağız. Çıkışını da yaptık. Kıdem tazminatını vereceğiz.
Ancak ailesi geliyor ve kıdem tazminatını istiyor.

Nasıl vermek gerekir? Kıdem tazminatını aileye versek, bu sefer de daha sonradan işçi çıkıp gelip, bana tazminat vermediniz diyebilir?
Banka hesabı da yok, bilinen başka bir yöntem vs. var mı?

Düşünce bazında söylüyorum,uygun olurmu bilmiyorum.
Yöntem olarak,
a.Ptt yoluyla
b.ahzu kabza yetkili avukatı vasıtasıyla
C.eşine bunun için vekalet vermesi halinde
Tabi bunları tek tek irdelemek gerek.

Ailesinin ihtiyacı varmış, aile görüşmeye gelmiş, patronda ailesine vermiş artık. Ama bence doğru bir uygulama değil tabi.

kişinin maaş hesabına yatırılmalıdır. ailesine verilecekse de noterden çalışanının tazminatını aldım diye bir beyanda bulunmasını sağlayın. ilerleyen dönemlerde sıkıntı olabilecek bir mevzu.

İşçilerden biri işyeri dışında yaşadığı bir olaydan dolayı tutuklanıyor.
Bizde işveren olarak ihbar önelini bekledik ve şimdi işçiyi kıdem tazminatını vererek işten çıkışını yapacağız. Çıkışını da yaptık. Kıdem tazminatını vereceğiz.
Ancak ailesi geliyor ve kıdem tazminatını istiyor.

Nasıl vermek gerekir? Kıdem tazminatını aileye versek, bu sefer de daha sonradan işçi çıkıp gelip, bana tazminat vermediniz diyebilir?
Banka hesabı da yok, bilinen başka bir yöntem vs. var mı?

Maaş hesabı neden yok. Küçük işveren mi?

Orasını bende çözemedim üstad. Bana da ısrarla yok dediler. Belki de onun maaşını elden veriyorlardı. Normal de çalışan sayısı çok.

O zaman herşey yasa dışı. Bir vekalet alsınlar başka çare yok. Notere bile gerek yok yazılı talimat yeter