Ücret Bordrosu Ba İşleme

arkadaşlar kolay gelsin,belki konu biraz uzadı ama tam bilgi bulamadım 5.000 (tl)'yi geçen ücret bordrosunu nasıl işleyim veya işlnecek mi?

Ynt: ücret bordrosu ba işleme

5000 liranın altındakileri nasıl işliyordunuz..Önce bunu yanıtlarsanız,belki cevabı kendiniz verebilirsiniz.

sn.twolf BA formunda daha önceden diğer bölüme yazılıyordu yeni tebliğden sonra değiştiğini söylüyorlar.

gusto_63 ' Alıntı:
sn.twolf BA formunda daha önceden diğer bölüme yazılıyordu yeni tebliğden sonra değiştiğini söylüyorlar.

?

Yaptığınız işlem en baştan yanlışmış zaten mevzuatı iyice baştan sona okumanızda fayda var.

Kolay gelsin

Ücret bordrosunun Ba ile alakası eskidende yoktu şimdide yok.

Ynt: Ücret Bordrosu Ba İşleme

sayın nane niçin brüt 5.000 TL yi geçen ücretler Ba formunda bildirilmiyor

Çünkü mevzuat böyle :) Adı üstünde bu kdv ye yönelik bir vergi önlemi. Alış (Ba) Satış (Bs) . Karşı kontrol yapacak.

Adı üstünde bu kdv ye yönelik bir vergi önlemi. Alış (Ba) Satış (Bs) . Karşı kontrol yapacak demişsiniz nguroy peki size şöyle bir soru sorayım müstahsil makbuzu, gider pusulasu Ba formu ile bildirileceği aşikar peki bu belgeler KDV beyannamesinde beyan ediliyormu ikinci bir soru köydeki bir kişiden müstahsil makbuzu mukabilinde ürün aldık adam bunu neyle nasıl beyan edecek hangi şeyle hangi şeyi karşılaştıracak bakanlık

Bunları bana sorma Ba BS yi ben çıkarmadım. Sonuçta bu bir kontrol yöntemi. Elbette her yöntemin eksik aksak tarafları var.
Daha mükemmel bir yöntem konusunda fikriniz varsa yazın Maliye Bakanlığına belki beğenir uygularlar.

Her türlü mal ve hizmet alımı formların konusudur. Ücret ödediğimiz kişi dışarıdan bize hizmet sunmuyor kendi bünyemizde çalışıyor.

sayın nane bende sizin gibi düşünmeye başladım peki kira ödemeleri için düşünceniz

Arkadaşlar bence öyle konu ile ilgili tebliğleri okuyunuz,sonra tebliğde anlayamadığınız hususları tartışmaya açabiliriz.

hayır size değil genel olarak yanlış bilgiden bahsettim

sayın f.kara
asıl sizler ücretlerle ba bs yi birleştirince ben burda gittim geldim yani. yapmayın allah aşkına tamam tebliğler açık olmayabilir ama bu kadar da değil herhalde yanılıyomuyum?