Ücret Bordrosu

merhaba,

ücret bordrosu asmak zorunluluğu varmı? ve imzalanmamasının yaptır mı nedir?

Ynt: ücret bordrosu

baktım sayn muhasebe teşekkür ederim peki bu asılma zorunluluğu hak. bilginiz varmdr acaba?

ücret bordrosu kişiye özeldir.asılması sözkonusu değildir.

SSK prim bildirgesi asılmak zorunda . eskiden 4 aylık ssk bordrosu denirdi.

syn muhasebe incelememi istediğiniz yazıda geçen;

Belirtilen unsurları taşımayan ücret ödeme bordroları geçersiz sayılacağı gibi her bir geçersiz ücret tediye bordrosu için aylık asgarî ücretin yarısı tutarında idarî para cezası uygulanacak.

kısmını barındıran bir kanun maddesi belirtir msnz?

Merhaba ;

5510 sayılı kanunun 102. maddesinin e bendi 5.fıkra

İşverenler tarafından ibraz edilen aylık ücret tediye bordrosunda; işyerinin sicil numarası, bordronun ilişkin olduğu ay, sigortalının adı, soyadı, sigortalının sosyal güvenlik sicil numarası, ücret ödenen gün sayısı, sigortalının ücreti, ödenen ücret tutarı ve ücretin alındığına dair sigortalının imzasının bulunması zorunludur. Belirtilen unsurlardan herhangi birini ihtiva etmeyen (imza şartı yönünden makbuz mukabilinde veya banka kanalıyla yapılan ödemeler hariç) ücret tediye bordroları geçerli sayılmaz ve her bir geçersiz ücret tediye bordrosu için aylık asgari ücretin yarısı tutarında,

dpu_aydan ' Alıntı:
merhaba,

ücret bordrosu asmak zorunluluğu varmı? ve imzalanmamasının yaptır mı nedir?

Merhaba,

AylıK Prim ve Hizmet Belgesinin asılma zorunluluğu vardır.

aylık ve hizmet belgesinin asılma zorunluluğu vardır evet, ancak benim sorduğum personel listesinin ücret bordrosu?

bende öyle düşünüyodum ancak başka cvplar var. ben öyle bişi sormadım. aklım karıştı. syn muhasebe, 700 ytl ücret alan bir işçi bordoda asgari ücrt olarak görünyor bunun bir cezası var mıdr peki?

çevremizde çok yaygın olmasından olsa gerek....

ilginiz için teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.......