Ücretliler için gelir vergisi oranları.?

Merhaba çalışanlar için gelir vergisi farkları 2006-2008 yılları arasında %35 ten kesilmiş normalde % 27 den kesilmesi sözü dolaşıyor ortalıkta sonuçta %8 lik farkın çalışanlara ödenmesi söz konusu olaCak bilginiz varsa ve kimler bundan nasıl faydalanabilir?

Ynt: ücretliler için gelir vergisi

Anayasa Mahkemesi kararları geçmişe dönük uygulanamıyor. 2010 yılı için de kanun tasarısı TBMM'de görüşülüyor.

Ynt: ücretliler için gelir vergisi

Haziran ayı muhtasarını kanun yetişir ihtimaliyle bekletiyorum. Sizce beyanname son günü 27 Temmuz'a kadar yayınlanabilir mi?

Ynt: Ücretliler için gelir vergisi oranları.?

Tasarıya göre %8 iade yok...!!

Tasarı aynen yasalaşırsa ve hesaplanırsa 2.100,50.-tl max iade görülmekte.

hakankrl ' Alıntı:
Haziran ayı muhtasarını kanun yetişir ihtimaliyle bekletiyorum. Sizce beyanname son günü 27 Temmuz'a kadar yayınlanabilir mi?

Tasarıya göre yeni gelir vergisi tarifesi 01/01/2010 dan geçerli olacağından, Haziran bordrosunu bu tarifeye göre düzenleyip Haziran muhtasarıyla daha az vergi ödemek ve dolayısıyla iade işlemleri ile uğraşmak istemiyorum. Bu açıdan sordum..

Yasa çıksa bile fazla kesilen vergi ile yapılacak işlemler için tebliği beklemek gerekir.

Yasa 27 Temmuz'a kadar yayınlanırsa ve 01/01/2010 dan geçerli olursa ben zaten Haziran bordrosunu yeni oranlar üzerinden düzenleyip muhtasar vereceğimden iade gerektirecek bir işlemim olmayacak, sanırım anlaşılmadı.

TBMM Genel Kurulunda, ağırlıklı olarak vergi konusunda düzenlemeler içeren ''torba tasarı'' kabul edilerek yasalaştı.

23 Temmuz 2010 Cuma

TBMM Genel Kurulunda, ağırlıklı olarak vergi
konusunda düzenlemeler içeren ''torba tasarı'' kabul edilerek yasalaştı.

Kanuna göre, gelir vergisi dilimleri ve uygulanacak vergi oranları,
Anayasa Mahkemesinin iptal kararı doğrultusunda yeniden düzenlenerek,
ücretlilerin daha geç yüzde 35'lik dilime geçmesi sağlanıyor.

Buna göre, yüzde 27'lik dilimin üst sınırı 50 bin TL'den 76 bin 200 TL'ye
çıkarılacak. Böylece üst gelir grubundaki ücretlilerin yıllık vergi yükü 2 bin TL
civarında azalacak. (02.53)