Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) adres günvellemeleri hk.!

Ynt: Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) adres günvellemeleri hk.!

Bende ona şaşırdım geçen ay zorunlu diyordu güncelleme yapmadığım halde onaylama ekranına kadar gelince bana özel mi diye böbürlenmedim desem yalan olur :D

merhaba

uavt guncellemesi sırasında şirket merkezi ayni olan iki mükellefimden ilkinin girisini kaydettim digerini guncellerken bu adres kayitli uyarısı geldi bu durumla karşılaşan arkadaşlar var mı?

Başka biri yanlışlıkla sizin adresinizi kayıt etse, siz doğru adresinizi kayıt edemeyeceksiniz mi yani? Çok ilginç, bunu ne zaman kaldıracaklar merak ediyorum.
Geçen ay zorunlu diyordu, mayıs bildirgelerini veremeyeceksiniz diyordu, bu ay zorunlu ibaresini kaldırmışlar, önümüzdeki ayda tamamen kaldırırlar diye düşünüyorum.

Bu arada 3 Sgk il müdürlüğüne dilekçe verdim, ancak hala ilçe değişikliklerini yapmadılar, 3-4 gün oldu hemde.

Arkadaşlar günceleme yapmadan onaylamayın az önce sgk ile görüştüm günceleme yapmadan onaylarsanız ceza yersiniz dedi.

Ne ceza mı? Hiç şaşırmadım. Ama neye göre kesecekler sözlü olarak mı

Yapılan site üzerinde bir kaç satır yazı. Hani yasal dayanak? Ne kanun ne tebliğ ne genelge nede başka bir yasal açıklama yok. Kesinlikle ceza kesemezler.

ceza kesemezler, sadece güncelleme isteyebilirler.

kesemeyecek olmaları mantıklı yalnız böyle bir cevap alınca paylaşayım dedim

Form sitemizde asılsız ihbar dolaşıyor :D

sayın nisanlı bana söylenen bu.gerçekten kesiliyor mu yoksa gözdağı vermek için mi öyle dediler bilmiyorum

Ne Kadar Angarya varsa bize yüklüyorlar. Nasılsa alıştık artık.
Sırada Ne Var Peki ?

Haziran bildirgelerini veremiyorum,

74 işyeri var Türkiye turu yapmam gerekecek sanıyorum benim.

FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
Ne Kadar Angarya varsa bize yüklüyorlar. Nasılsa alıştık artık.
Sırada Ne Var Peki ?

nirvana3482 ' Alıntı:
Haziran bildirgelerini veremiyorum,

74 işyeri var Türkiye turu yapmam gerekecek sanıyorum benim.

Neden ?

Adres bilgilerinin güncellemelerini yapmadığınız için mi

evet güncelleme yapılmayan işyerlerinin bildirgesini kabul etmiyor sgk. Bizde de 2 işyerinde sıkıntı var, belediyeden halledilecek ssanırım, işlemler nasıl yürüyor arkadaşlar

Ben güncellemeleri yapmadan bildirgelerin hepsini onayladım ancak nasıl olabilir bu

Size öyle bana böyle

şanslıymışsınız. siz erken gönderdiniz o zaman. ben dün göndermeye çalıştım kabul etmedi

Alo 170 telefon hattını aradım sistemden kaynaklanan sorun olduğunu ilettiler umarım düzelir.Aynı işyerine ait çalışanları bildirebilirken engelli kadrosunda çalışan personellerin bildirimini yapamıyorum böyle saçmalık olamaz.

turkasia ' Alıntı:
evet güncelleme yapılmayan işyerlerinin bildirgesini kabul etmiyor sgk. Bizde de 2 işyerinde sıkıntı var, belediyeden halledilecek ssanırım, işlemler nasıl yürüyor arkadaşlar

SGK adresleri zaten işyeri bildirgeleri ile ve değişikliklerde kuruma bildiriliyor, onlarda kayıtlarına giriyorlar. adres numara uyumzullukları var. bizmi takip edeceğiz hadi ettik biz ne kadar eminiz ki numaralardan. Değişikliklerden yeniliklerden işlerimizi yapamaz olduk.. ha bide Mali tatil... neresi tatil se... Bankalar habire mizan bilanço istiyorlar. gelde anlat.. yada kime ne anlatacaksın.. herkes kendince haklı.. ayrıca burda yeri değil ama 4447 sayılı kanunun geçici 10 md. ortalama sigortalı sayısı tesbiti ile ilgili açıklama örnek verilmiş.. a girmiş b girmiş c girmiş yok olmamış e f g h l alfabenin tamamı işe girmiş.. örnekte hiç çıkan yokkk. bazı ay biri bazı ay iki si yararlanacakmış.. Allah aşkına nasıl takip yapacağız tek işimiz bu mu.. madem teşvik yapılacak daha sade basit anlaşılır yapamazlarmıydı.. ? Allah sabırlar versin.

Arkadaşlar Merhaba,

SGK adres güncellemesi için dilekçe örneği paylaşabilirmisiniz.

Benim kullandığım dilekçe bu şekilde idi.

T.C.
SOSYAL SİGORTALAR KURUMU BAŞKANLIĞI
İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
???????? Sosyal Güvenlik Merkezi? ne

?./?./2011 / İSTANBUL

Konu: Ulusal Adres Veri Tabanı güncellemesi hk.

Kurumunuzun ???????????????????? işyeri sicil numarasında kayıtlı işvereniyiz.

Ulusal Adres Veri Tabanı sistemi üzerinden adres güncellemesi yapmak istediğimizde kayıtlarımızdaki ilçe adresimiz farklı çıktığından dolayı şuan ki güncel işyeri adresimizi tanımlayarak giriş yapamıyoruz. Kurum kayıtlarınızdaki ??????. ilçesinin adresimize ait ilçe olan ?????????.. olarak değiştirilmesini istiyoruz.

Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederiz.

Saygılarımla

Adres: ???????????????
???????????./İstanbul

Tel: 0212 ???....